Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Година ходене по мъките, резултат Няма!

Година ходене по мъките, резултат Няма!

Мнениеот mepu » Съб Фев 08, 2014 2:21 pm

Здравейте на всички добри хора в този форум!
Моля за съвет, защото съм отчаяна и притеснена за моето куче, порода Джак Ръсел на 2,8 месеца.
От година и няколко месеца ходя по лекари, правя изследвания и лекувам кучето си незнайно от какво!
Проблема е следния : чесане, понякога агресивно в областта на гръдния пояс, под мишниците, главата и гърба, често и под опашката. Хапане на лапите и дърпане на ноктите.
При посещението при ветеринар (поредния), му беше окапала козината и седеше като на бабунки с ранички. Взеха кръв за кръвна картина. Резултата понижаване на нивото на единия хормон, назначеното лечение беше, приемане на лекарството L-thyroxin 50, 1/2 хапче на ден. След месец, нова кръвна контрола, само на проблемния хормон, леко покачване на стойностите. Продължаване на приема на лекарството. Чесането продължи, без промяна, но козината започна да се възстановява. След два месеца, отново кръвна контрола на хормона, увеличаване на дозата на 1 хапче на ден от същото лекарство. Козината е възстановена, но чесането не спира и се бият инжекции за успокоение, което трае няколко седмици и отново чесане като краставо. След всичко това лекаря имаше съмнение за хранителна алергия, смених няколко марки храни, резултата 0.
Моля ви помогнете ми със съвет какви изследвания да се направят още и ако някой има идея какво му е на животинчето да сподели!
Мъка ми е да го гледам как се тормози и не спи по цели нощи за да се чеше.
Благодаря на всички които се отзоват със съвет или някаква идея как да излекувам или поддържам в добро здраве моето добро и красиво куче!
Аватар
mepu
Животинче с въпрос

Re: Година ходене по мъките, резултат Няма!

Мнениеот meri » Съб Фев 08, 2014 3:43 pm

Какви храни давахте до сега, използвахте ли такава за алергични проблеми. Кучето кастрирано ли е. Някой сети ли се да направи изследване на хормоните на щитовидната жлеза? Кой хормон е бил понижен? Изключихте предполагам различните препарати у вас, като такива за миене на пода, други дразнители, които могат да причинят алергични реакции. Антихистаминови препарати даваха ли за успокояване на сърбежа? Може да го изкъпете с антибактериален шампоан. Някакви други проблеми има ли? Къде спи кучето? В момента каква храна яде.
viewtopic.php?f=128&t=15291
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mepu » Съб Фев 08, 2014 6:10 pm

Кучето от 2 месечна възраст е хранено с Eukanuba Puppy & Junior Small Breed, след 12 месечна възраст мина нa Eukanuba Adult Small & Medium Breed Lamb & Rice, след разговор с лекаря за смяна на храната мина на Orijen 6 fresh fish, а след съмнението за хранителна алергия се храни и до сега с Royal Canin Mini Dermacomfort. Не е кастриран и са правени изследвания на хормоните на щитовидната жлеза, нарушения хормон е тироксиновия ( не знам как се казва точно). Ползват само био препарати за почистване, както и за парне. Не знам дали са давани антихистаминови препарати, мисля, че инжекциите които са му бити са кортикостероидни, лошото е, че лекуващия го лекар не отбелязва лечението му в паспорта, а си води само записки в неговата книга. От няколко месеца кучето се къпе с Elactil. Другите проблеми които има бяха гъбички между пръстите на лапите, които уж ги излекувах с бял крем на Рачев, минаха бързо, козината му стана по светла и кожата му розовееше. Това самолечение го предприех, защото за тези гъбички лекаря ми каза да го къпя само със споменатия шампоан, които не помогна за това. От около седмица забелязвам пак потъмняване на козината между пръстите на лапите, а от долу на лапата днес забелязах, че има и черни корички, като некрозирала тъкан. Възможно ли е, ако има пак гъбички и от там да ги разнася по цялото си тяло и да предизвиква това адско чесане? Да не забравя да спомена, че кучето след всяка разходка му се мият лапите и корема с вода.

Благодаря за бързия отговор и за всички следващи!
Поздрави!
Аватар
mepu
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Фев 08, 2014 10:06 pm

Кучето изобщо май не е лекувано от този проблем с щитовидната жлеза, възможно е целият проблем да е от там, а не дерматологичен.
Когато миеш кучето след разходка, подсушаваш ли лапите.

Възможни причини за състоянието

viewtopic.php?f=218&t=19938

viewtopic.php?f=218&t=19251

viewtopic.php?f=218&t=15841

viewtopic.php?f=128&t=13990

viewtopic.php?f=218&t=18145

Видовете дерматити са много, както и причините за тяхното възникване, вероятно не е от храната, нито от препарати. Хипоалергенните храни са добри, но щом не се повлиява едва ли е от някоя съставка в храната. А проблемът с лапите може да се получава,ако не се подсушават, подрежи внимателно козината между пръстите и третирай мястото. Има цинков унгвент, който се използва за този вид проблем при хората, не вярвам да навреди на кучето да му намажеш лапите. Ако много се ближе или хапе, постави му медицинска яка. Но задължително попитай дали са подходящи за неговия случай, предвид естеството на раните, за да не навреди. Ако са гъбички трябва да се прави кожна проба, за да се докаже вида,и дали наистина е това.
Друг вариант е да спреш кучешката храна и да мине на човешка, но диетична, в смисъл без подправки, сол, мазнини и т.н. Пилешко, ако го понася, говеждо, без зеленчуци, с добавка на ориз, обаче лошото е че това е бедна диета, която не съдържа необходимите витамини и минерали,които трябва да получава.

Проблемът е, че не се знае точната причина и е трудно да се каже какво би помогнаало. Кортикостероидите не трябва да се прилагат дълго. Също може местата на лапите да се третират с много слаб разтвор калиев перманганат, но много слаб, за да не изгори мястото.
И преди да предприемаш каквото и да било, все пак се консултирай, защото аз лично избягвам да давам съвети за самолечение, и се притеснявам да не стане беля.
А може и да не е нищо подобно, но ако проблемът идва от щитовидната жлеза, трябва да се приложи съответното лечение.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот iago » Съб Фев 08, 2014 11:35 pm

Всъщност нa кучето явно сa изследвaни хормоните нa щитовиднaтa жлезa, щом му е изписaн l-тироксин, който е препaрaт , употребявaн при хипотиреоидозъм(нaмaленa секреция нa хормонa тироксин, който се отделя от щитовиднaтa жлезa).A някой лекaр изкaзa ли предположение дaли не е нa нервнa почвa?Съжелявaм, че не могa дa бъдa полезнa и успех
По-добре да мълчиш и да изглеждаш глупав, отколкото да си отвориш устата и съмненията да отпаднат!
Аватар
iago
Животинче с въпрос

Мнениеот mepu » Пон Фев 10, 2014 1:19 pm

Здравейте отново...
Да, лапите на кучето ги подсушавам, но най-вероятно не е достатъчно добре! А има ли значение местото на разходки? Разходките ги правим по плажа и соленото езеро в Поморие. Обича много да копае дупки в тревите по брега на езерото.
Бихте ли ми казали какво е адекватното лечение на щитовидната жлеза?

Благодаря много за бързите отговори!
Поздрави!
Аватар
mepu
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Фев 10, 2014 1:45 pm

Ами солта едва ли се отразява добре на лапите, най-добре сменете мястото за разходка. И този сърбеж с тази сол ще се влоши, да не говорим за раните. За лечение нямам съвет, според резултатите и състоянието на кучето се назначава от лекар.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mepu » Пон Фев 10, 2014 6:15 pm

Благодаря ви отново, от утре започвам да му правя изследвания. Когато има резултат ще пиша отново.
Аватар
mepu
Животинче с въпрос

Мнениеот mepu » Пет Фев 14, 2014 1:23 pm

Така...новия ветеринар при който отидох направи подробен преглед на кучето, взе проби от лапите, козината и кожата. Под микроскоп е показало демодекоза! Лечението което започна лекаря е: Advocate четири седмици по една пипета и антибиотик Cefa-Cure Cefadroxil 200 mg по едно хапче на ден.
Не знам защо, но това с капките малко ми е съмнително. Знае ли някой, това лечение дали е адекватно?
Аватар
mepu
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Фев 14, 2014 1:47 pm

Да, адекватно е лечението с капките. Демодекозата е паразитно заболяване, причинено от кърлеж. За това се прилагат такива препарати.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mepu » Съб Фев 15, 2014 11:06 am

Отново досаждам с моите въпроси, но искам да попитам, четох че може да се маже кучето със салицилов спирт за облекчаване на сърбежа, това вярно ли е или ще прецакам нещо, ако го правя? Ако не може, знае ли някой с какво да облекча този адски сърбеж който мира не му дава?!
Аватар
mepu
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Фев 15, 2014 1:22 pm

За хора е вярно. Не виждам какво може да прецакате. Все пак няма да го къпете с него.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mepu » Пон Апр 07, 2014 7:36 pm

Здравейте отново, искам да споделя с Вас резултатите от лечението!
Слагахме капки Advocat по една пипета в продължение на 4 седмици и антибиотик 20 дни. След тази програма кучето се успокои, чесането намаля, но не спря. След нов преглед и разговор с лекаря, решихме да му постави две инжекции кортекостероиди по програма. Лекарят ми препоръча също къпане с шампоан Allermyl на Virbac, два пъти в седмицата и след две седмици по веднъж на две седмици, къпане за профилактика. След всичко това, си имах съвсем различно куче, спокойно. Нямаше чесане, нямаше ядене на лапи. Бях спряла разходките покрай езерото. Проблема дойде, когато отново отидох на разходка там. Още с прибирането у нас започна, чесане! Обадих се на лекаря, казах му за новото състояние на кучето и решихме, че кучето ми прави и някаква алергия от някой от растенията там. След два пъти къпане с шампоана, по препоръка на лекаря, кучето отново е спокойно без чесане. Сега се радваме на здраво и спокойно куче. :ab:

Дано съм била полезна на някой с тази информация!
Поздрави от мен и моя здрав и щастлив Джако!
Аватар
mepu
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 09, 2014 4:26 pm

Продуктите на Вирбак правят чудеса.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета