Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Припадък при куче

Припадък при куче

Мнениеот dinchev55 » Нед Фев 16, 2014 6:01 pm

Здравейте!Много съм обезпокоен защото нещо се случва с моето куче и това не ми дава мира.ПОМОГНЕТЕ МИ МОЛЯ!
Имам куче от породата Епаньол бретон на около 5-6 год.е ,преди година някъде докато тичаше се блъсна в кофата ,в която пие вода и изведнъж припадна и започна да се гърчи ,тялото му се схвана и зениците му се разшириха много веднага се обадих на ветеринара ,че го карам към клиниката да го види .Но докато стигнах до клиниката кучето се съвзе и почна да си ходи все едно че нищо не му се е случвало.Доктора каза,че като се е ударил е изпаднал в шок и затова така е станало.Добре ,но днес тъкмо му дадох храната и само що се обърнах той пак припадна и започна да се тресе,пак се схвана и пак зениците му се разшириха ,аз не смеех да го пипам само го държах да не се удари в нещо докато се тресеше така за 5-6 мин и край .Приличаше ми на епилп.пристап при хората.Моля кажете какво му е знае ли някой?
Аватар
dinchev55
Животинче с въпрос

Re: Припадък при куче

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 16, 2014 7:13 pm

Има състояние на болести свързани с епилепсията при кучета.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Припадък при куче

Мнениеот meri » Нед Фев 16, 2014 7:31 pm

Направете кръвни изследвания на кучето като начало . Причините са припадъци са най-различни, това трябва да се установи от лекар.Може да не е епилепсия,а нещо друго. Ако трябва направете и ренгтенова снимка на главата.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета