Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с храненето - средноазиатска овчарка на 2г женска

Проблем с храненето - средноазиатска овчарка на 2г женска

Мнениеот firefighter » Пет Фев 28, 2014 9:16 pm

Колеги,имам средноазиатска овчарка на 2 години - женска.От известно време изпитва дискомфорт при хранене,личи си,че нещо я боли докато яде скимти,изтяга се и ходи нервно.В начолото повърна веднъж-два пъти след това не.Храня я с гранули средно качество,лекувахме я срещу гастрит с едноседмичен цикъл,но без резултат.Яде с много мъка и то малко.Винаги е била злоядо куче,не е лакума,но сега е прекалено.Преди около месец имаше период,през който и давах доста кокали,сега е само на гранули.Ветеринарите не могат да кажат точно какво й е,налучкват.По време на ядене корема и се свива много.Случвало ли се е на някои,и какво е решението.Благодаря,предварително!!!
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Re: Проблем с храненето

Мнениеот zoomaniak » Съб Мар 01, 2014 8:34 am

Снимки правени ли са и. Сменете ветеринарите.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Проблем с храненето - средноазиатска овчарка на 2г женск

Мнениеот Bamo » Съб Мар 01, 2014 12:41 pm

Не си попаднал на специалист ветеринар. Това е проблемът. Заведи я при друг, разпитай за твоя град къде може да намериш компетентна помощ.
Bamo

Мнениеот firefighter » Вто Мар 04, 2014 10:45 pm

Праиха й кръвни изследвания и ехограф на корема,казаха,че е здраво като бик.Сега я лекуваме срещу гастрит с антибиотик и хапчета.Чакаме да се оправи...
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 05, 2014 1:43 pm

Трябва да вземете поне 3 мнения от три различни доктори. За да сте сигурен в една диагноза от тип "здраво е - ама все стои като болно пред мен". Това е правилната практика около BG-вет., доктори.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Сря Мар 05, 2014 2:35 pm

Като начало започни със смяна на храната, тази, която даваш не е подходяща и причинява проблеми, за това колкото и да лекуваш кучето, проблема си остава. Никога кокали...
Има лечебни храни, които са подходящи за вашия случай, в комбинация с лечението. Не трябва да се търси мнението на сто доктора, защото грешката не е в него, а в самия стопанин. Неправилното хранене е предпоставка именно за гастрит и панкреатит, дори при вас може да е панкреатит и без диета все едно нищо не правите. Посъветвай се и купи лечебна храна, има такава гранулирана за тези заболявания. И не очаквай мигновен резултат, ще трябва известно време, ако не спазваш лечението и указанията на доктора....все едно няма смисъл да лекуваш...
Изключително много обърни внимание на качествената храна.Но тази диагноза гастрит трябва да се потвърди със сигурност, иначе пак няма да има резултат от лечението. Всяко заболяване си има свои симптоми, които изискват съответните изследвания....това, което са направили не е достатъчно, има и рентгеново изследване.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот firefighter » Сря Мар 05, 2014 3:57 pm

Колега,препоръчай ми някоя такава храна,смених доста,но може би не съм попаднал на подходящата.
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Мар 05, 2014 4:14 pm

Ако питаш за лечебната, тя се дава от лекар и само по негово назначение. Може би,ако няма нужда, пробвай няколко вида хубава храна, за да установиш точната за вас,но гледай да няма много мазнини. За марка не мога да препоръчам, защото не се знае коя ще е подходящата...пробвай,и надявам се да няма проблеми, но не трябва да ги сменяш безразборно и за 1-2 дни. Започни с един вид, изчакай известно време за резултат и ако има проблем, преминаването към друга се извършва постепенно за около 10 дни, за да се адаптира стомаха. Не е хубаво да се сменят храните постоянно,да знаеш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот firefighter » Сря Мар 05, 2014 6:07 pm

Разбирам те,ще се консултирам с ветеринарите по този въпрос..Иначе кучката най-много налита на сух,препечен хляб от него няма никакви проблеми,но няма как само на хляб да я кара то е ясно..
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Мар 06, 2014 2:42 pm

Но лечебната храна се дава само при нужда и доказана диагноза,иначе ...не.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот firefighter » Пет Мар 07, 2014 6:33 pm

А какво ви е мнението са домашно приготвената храна в това състояние,в което се намира?Имам предвид варено месо и хляб например?
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 07, 2014 6:41 pm

Храните. Следите състоянието и развитието на животното и това е. Аз не го отхвърлям. Има една фраза: "Не е важно с какво храните - важно е как храната се отразява на животното ви".
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот firefighter » Пет Мар 21, 2014 7:34 pm

Колеги,след много мъка за мен и за кучето вече има резултат.След като се оказа,че лекарствата за гастрит и диетата нямат ефект отидох при друг ветеринар,който каза,че най-вероятно кучето има язва.Обади се на колега в София и ми изписа 3 вида лекарства и 1 антибиотик всичките за хора,не кучешки :ab: След втория ден кучето започна да яде с апетит,усети се прилив на енергия в него абе общо взето личи се,че се лекарствата му действат.Казаха ми да му ги давам един месец,след като ми изчислиха дневната доза според килограмите,струва ми се много,но... В момента му варя ориз и кайма,слагам и малко хлебче и това му е менюто(страх ме е да му давам гранули,понеже от тях повръщаше най-много).Та въпросът ми е тази храна доставя ли на кучето нужните хранителни вещества,защото я харесва и ме е много страх да му я сменям????
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Мар 21, 2014 9:59 pm

Поставиха диагнозата без никакви изследвания ли? Ако е така, кой може да каже със сигурност, че е точно това?
Това, че кучето яде не е никаква гаранция за нищо.И не, това което даваш не е подходящо,нито съдържа всичко необходимо. За да се установи дали кучето има язва и какво е положението, трябват изследвания. Кой лекар пък изписва лекарства по телефона без преглед.Нито е професионално, нито....много заболявания имат сходни симптоми и понякога без изследване не може да се установи причината.Хляба е излишен, няма никаква хранителна стойност за кучето, каймата не е подходяща...изобщо това е бедна диета, не съдържаща нищо...
Коментирахте ли с доктора лечебна храна за кучето, която е гранулирана. Това че е повръщало от даден вид гранули, не означава, че ще го прави и от други(примерно).Освен това при язвата си има точно изразени симптоми. Като болка в стомаха, загуба на апетит, черни изпражнения, периодично повръщане, в което понякога има кръв.

Добър вариант е да доведеш кучето в София, за да му направят изследванията и да го види добър лекар.Правят се рентгенови изследвания, кръвни,УЗИ. И ако има язва диетата е задължителна, което не включва храната, която даваш в момента.
Една гастроскопия би дала отговор на въпроса....
Не изключвай и като предполагаема диагноза панкреатит....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот firefighter » Пет Мар 21, 2014 10:41 pm

Изследвания са му правени всякакви видове-кръв,рентген,ехограф дори и с каша.Докторът,който постави диагнозата е запознат с тях,донесох му ги на ръка и подробно му обясних симптомите.А лечебните гранули също ги повръщаше,преди да започне новото лечение..Объркан съм какво да го храня на този деликатен етап..
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Мар 22, 2014 1:16 pm

И каква беше поставената диагноза според изследванията, язва на стомаха ли?
Доктора какво препоръча за храната?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот firefighter » Сря Апр 02, 2014 1:54 pm

Виж,ако всичко беше наред след срещата с докторите,нямаше да пиша тук.. Да,окончателно диагнозата беше язва на стомаха,започнах лечението с предписаните лекарство и кучето се оправя много бързо.Продължавам да му давам хапчетата,има голям апетит,нормални изпражнения и много сила.Проблемът е,че гранулата не му понася,повръща я(пробвах няколко вида висококачествана и специализирана за стомашни проблеми).С домашно приготвената храна няма никакив проблем,давам му ориз и месо,като накисвам и хляб.Факт е,че кучето си възвърна старите килограми с този вид хранене,отразява му се добре.Опасявам се само като спра с лечението,дали няма пак да се върне предишното състояние..
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 02, 2014 2:51 pm

Зарежете гранулите.
Останете на това хранене, което е най-добро за кучето в момента.
Няма да спирате лечението и хапчетата за дълго. Язвата е ХРОНИЧНО заболяване. Ще се дават хапчета на периоди - май термина беше "язвата ми се обажда в момента" при хората.

Доктора да каже през какви почивки да давате отново лекарствата. Почивката е периода през който организма на кучето си почива от лекарствата.

И според мен ще е така най-добре.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот firefighter » Сря Апр 02, 2014 3:41 pm

И аз съм на същото мнение,но исках да го чуя и от някой по-опитен..
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Апр 02, 2014 4:33 pm

Имаш предвид от специалните лечебни храни ли?
Храната трябва да бъде във вид на пюре или течна, за да дразни по-малко стомаха.

Температурата на храната трябва да бъде 37 С. Дажбата се разделя на 5-6 порции за деня и намалена с 25-30% от обичайната.

Всички продукти са варят на пара или във вода и се пюрират.

Мазните продукти са забранени.

Във всяко хранене се дава само един продукт, т.е. по отделно се дава месото, каша, супа, зеленчуково пюре, извара и др.

Това, което даваш в момента не е подходящо само по себе си.
Диетата трябва да съдържа зеленчуци, които се правят на пюре. Храната трябва да бъде лесноусвояема. Може да включиш варени картофи, моркови, цвекло. Месото трябва да е смляно. Хляба го махни напълно, той е тежка храна и неподходяща, дори и в малки количества.
Лечението не трябва да се прекъсва докато не каже доктора, дори при видимо подобрение. Диетата е изключително важна за оздравяването. Дава се храна с обвиващи свойства:млечни продукти, бульони, слизести бульони, сурови яйца.
Лечебните храни на Роял Канин дава ли?
Всичко, което написах го прочетох предварително, за да съм сигурна в написаното.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот firefighter » Сря Апр 02, 2014 8:17 pm

Оценявам труда ти да пишеш в темата,виждам,че искаш да ми помогнеш,за което ти благодаря.Но нямам възможност да изпълня повечето от твойте препоръки-да го храня 5-6 пъти по отделно всяка храна,да я пюрирам и т.н.За хляба не съм съгласен,за картофите също те дразнят стомаха в това съм сигурен..Имал съм само овчарски кучета до сега,това ми е първото със стомашен проблем,но все пак е КУЧЕ,не бебе,въпреки че е болно.А за Роял Канина-не съм пробвал специалната им храна,не мисля,че ще има разлика,защото кучето започва да изпитва болка веднага след самото преглъщане на гранулата,няма как качеството да има значение тук..Но ще опитам нищо не ми коства :)
Аватар
firefighter
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета