Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кожно заболяване при 9 месечно куче

Кожно заболяване при 9 месечно куче

Мнениеот lotos » Нед Мар 23, 2014 7:24 am

Здравейте, живея на село. Старото ми куче почина и съседи ми дадоха едно от техните кученца - обикновена, тъй наречената контейнерска порода. Сега е на 9 месеца и по кожата му се появиха оголени участъци. На места има нещо подобно на пърхут, но доста гъсто. Кучето изобщо не се чеше, което ме кара да мисля, че няма краста??? Какво може да е това и с какво да го лекувам? В селото няма ветеринар, а аз не мога да помъкна 10-на килограмово куче до Русе. Моля, помогнете ми!
Аватар
lotos
Животинче с въпрос

Re: Кожно заболяване

Мнениеот zoomaniak » Нед Мар 23, 2014 8:11 am

Изкъпете кучето с много лек разтвор на калиев перманганат. Водата да е леко - много леко розова. Това е дезифектант и убива всичко :ab: и полезно и вредно на ниво организми.

После изчакайте да видите дали ще се повтори проблема. Ако се повтори, то пък зависи в каква сила ще се повтори. Но не ми се вярва да се повтори.

Калиев перманганат се продава в хуманните аптеки.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Кожно заболяване при 9 месечно куче

Мнениеот lotos » Нед Мар 23, 2014 2:59 pm

Много благодаря за спешния отговор. Мисля, че имам някъде малко от препарата. Още веднаж благодаря и ще пиша за резултата.
Аватар
lotos
Животинче с въпрос

Re: Кожно заболяване при 9 месечно куче

Мнениеот meri » Нед Мар 23, 2014 6:13 pm

Предполагам кучето живее на двора...в какви условия?
Без кожна проба не може да се постави диагноза,нито да се лекува. Третирате ли го с препарати против бълхи,акари...
Не виждам никакъв смисъл от калиев перманганат, особено след като не се знае причината....какво точно ще лекувате с него, а ако направите по-силен разтвора ще изгорите кожата или ще влошите проблема.
Да започнем така: с какво храните кучето, в какви условия живее, обезпаразитявате ли го външно и вътрешно.
Самолечението е вредно,особено без диагноза и установяване на причината....не го забравяйте.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета