Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

След кастрацията женски пинчер

След кастрацията женски пинчер

Мнениеот mini4ka » Пон Мар 31, 2014 1:59 pm

Здравейте пиша ви малко притеснена, кастрирах си пинчера момиче на 9 месеца и всичко с операцията е на ред, но прекалено често уринира и не може да стиска и се напишква в къщи, а си имаше изградени навици и не се напишквала от бебе. По цяла нощ стискаше, а сега се извеждаме по 5 пъти на нощ, а денем ходи през един час. Вече е трети ден! Нормално ли е това? Доктора каза че можело от болка да прави така, но не личи да я боли, играе яде, всичко е ок освен това! Моля споделете при вас как е било! Не можях да намеря теми с такъв проблем!
Аватар
mini4ka
Животинче с въпрос

Re: След кастрацията

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 31, 2014 3:10 pm

Нормално е - но въпроса е кога ще отшуми... поне според мен. НО винаги има едно НО....

Купете си кучешки хигиенни подложки с тава като това ТУК

Или само подложки - а пък може да я научите да пишка върху стар поднос или нисък леген - котешка тоалетна дори - примери много има ТУК.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: След кастрацията женски пинчер

Мнениеот meri » Пон Мар 31, 2014 3:43 pm

Пие ли много вода. Понякога има незадържане на урина, ако доктора не я е прегледал, заведете я. Има лекарства, ако е това. Случва се и от упойката, но толкова много дни някак не е реално.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mini4ka » Пон Мар 31, 2014 5:06 pm

Тя е свикнала само навън и като и се допишка вътре и се крие от мен или докато скимти пред вратата я върши работата. Утре вече ще я заведа по телефона ми казва че е нормално но аз мисля че много продължи. Не пие много вода!
Аватар
mini4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Мар 31, 2014 7:36 pm

Когато кучето има проблем - кучето няма право на глас. Ако трябва пред вратата ще сложите продукта.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Пон Мар 31, 2014 7:56 pm

Консултирай се и с друг ветеринар.
Bamo

Мнениеот mini4ka » Пон Мар 31, 2014 8:43 pm

Вярно че няма право на глас , но трябва да решим проблема не научено куче да пишка пак вътре. Дано не си блъскам главата че я кастрирах!
Аватар
mini4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Мар 31, 2014 10:08 pm

Не е от кастрацията. По-вероятно е нещо друго, направете изследване на урина. Може да е простуда или цистит, нещо несвързано с кастрацията. Ако трябва потърси и друго мнение.Ако случайно е незадържане на урина си има лечение, и то успешно.Важното е да спазваш указанията на доктора и да не спираш или променяш лечението. По телефона е трудно да се определи състоянието.Пиши да кажеш какво е станало. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 01, 2014 4:50 am

Кастрацията не е като да ти изрежат "кокоши трън" от ръката примерно. Тя е метод при който се променя организъм на дадено животно. След тази промяна може да има и негатив и позитив. Доктора дано ви е обяснил за негатива.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mini4ka » Вто Апр 01, 2014 5:47 am

Там е работата че нищо негативно нямаше в думите му, пък и аз изчетох много за кастрацията и затова реших да я направим за да ми е здраво кучето! Нямах никакви проблеми с нея до този момент! Много възпитана и умна животинка е! Знам че ще се справим с това! Ще го видим днес какво ще каже, и в краен случай ще я заведа при друг, но не знам къде че ние тука имаме само един! Ще пиша!
Аватар
mini4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Апр 01, 2014 8:30 am

Според мен не може да е от кастрацията, но за всеки случай нека направи изследвания, поне на урина. Понякога това просто е съвпадение. По-скоро ми прилича на поведенчески проблем, ще видим. Каква храна даваш. В краен случай близък град до вас, ако ви е възможно за друго мнение, но може и да не се налага, това е в краен вариант. Кастрацията как беше извършена, махаха ли конци. Предполагам нямало е възпаление, зачервяване, изтечения, температура....
Решението за кастрация е добро. А да не забравяме и друг факт, че кучето е още малко и може да се случват такива неща. Ще чакам да пишеш и ще коментираме отново.След кастрацията кучето навън ли стоя или вътре, това също е важно, защото трябва да е на топло поне няколко дни. Пиши да кажеш и ще пиша пак, но поне изследване на урина си искай.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mini4ka » Вто Апр 01, 2014 8:58 am

Каза ми че конците няма да се махат, били от тези дето се разграждали или нещо такова, операцията беше около час и половина като свърши и каза че матката била голяма, но всичко било наред и каза че и слагал допълнително упойка. Прибрах си я в къщи веднага след около 3 часа се събуди и веднага искаше да става стана поразходи се позалитна и пак легне пак стана и така. Доктора ми каза да и дам вода чак като започне да ходи в права линия, но тя не искаше. И към 23ч за пръв път започна да пиша и така през 4ас 2 и до този момент! на следващия ден и давах консерва, така ми каза и то половин от дневната и доза. и сега и давам консерва. Има апетит, пие малко вода! Ака нормално. Белега и е много малък около 3см нито е червен нито тече нещо от него. Игрива е! Не мисля че е поведенчески проблем, защото тичайки към двора се изпуска и като пиша пишва малко, после стои в поза за пишане, я капе нещо я не и неможах да видя добре, но последните капчици ми се струват че са с кръв или самата урина е по мътна незнам.
Аватар
mini4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Апр 01, 2014 10:37 am

Значи непременно изследване на урина направете. Някак не ми се връзва проблема с кастрацията.Преди имало ли е нещо подобно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mini4ka » Вто Апр 01, 2014 5:20 pm

Не е имало никакъв проблем преди! Днес каза че има цистит и започна лечение с инжекции, започна да повръща, слага и и глюкоза. три дена подред ще и бие да видим дали ще има подобрение! Каза че и на друг пинчер се е случвало!
Аватар
mini4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Апр 01, 2014 6:21 pm

А изследване не направи ли. Ако не е поискай да ти даде стерилна чашка, те имат лекарите, която е много удобна и хвани момента, когато пишка постави чашката и занеси за изследване. Много е важно да се видят показателите. И бързо оздравяване. А ние ще очакваме тема в раздел представяне с малко снимки. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mini4ka » Сря Апр 02, 2014 5:51 am

Каза че на този етап не е необходимо, пък и урината тук няма къде да я изследват и щеше да отнеме време. Вече съм по спокойна явно лечението дава резултат, тази нощ е пишкала само един път. Спокойна е храни се и пие вода! За 5 дена е свалила 150гр, не мисля че е много ще си ги навакса само да отшуми това досадно чувство че все и се пишка. Ще пиша като приключим с лечението!
Аватар
mini4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Апр 02, 2014 8:48 am

Всеки лекар има тест-лентички за бързо изследване на урина, не е необходима лаборатория. Бързо оздравяване и както казах направи тема в представяне със снимки. :ab:
А снимки се качват като се качат някъде и тук се дава линка.
Килограмите ще се оправят, но това не означава да я прехранваш Може ли да кажеш с каква храна я храниш.
И най-важното лечението докрай, дори и при подобрение не се прекъсва или променя.Изследването се прави и като предпазна мярка, защото не винаги може да се установи причината без него,а ако има нещо да се хване навреме. Аз въпреки всичко бих настоявала да се направи едно изследване на урина, ако съм на твоето място. Не винаги може да се разбере само с преглед. Ако е предразположена към цистит, ще трябва да я пазиш да не изстива и да не стои на студено.И да не лежи на студени повърхности,защото цистита може бързо да премине към някое бъбречно заболяване.
Дори 1-2 месеца след лечението е добре да се направи контрола с изследване на урина.Някои лекари не смятат да ги правят, но повярвай и най-добрия лекар не работи без тях. :ab:Изследването с тях става за 5 мин.

Информативно viewtopic.php?f=218&t=20065

Изображение
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mini4ka » Сря Апр 02, 2014 2:12 pm

Ще си искам пак да и направим изследване. Като беше по малка я храних с Роял, но в последно време може би от около 2 месеца вета ми препоръча една испанска пак е висок клас и на нея и хареса и от тогава сме на нея. не се сещам за името... от един голям син чувал
Аватар
mini4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Апр 02, 2014 2:33 pm

Това е добре,защото много проблеми идват и от неправилното хранене и лоша храна. Да оздравява бързо. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета