Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Повтарящ се проблем в едното ухо / дискомфорт

Повтарящ се проблем в едното ухо / дискомфорт

Мнениеот german » Пон Апр 14, 2014 2:11 pm

Здравейте!Проблема е следния-последния четвъртък на месец март(27) изведнъж при кучето ми се прояви някакъв дискомфорт (ако мога да го нарека) в едното ухо.Та на другият ден(петък) бяхме на вет,само дето куч не позволи да бъде прегледан обстойно и му изписаха лекарство(сега не мога да назова името му :ag: ),със съдържание на гентамицин.Изпълнихме курса на лечение и за 5 дни проблема беше отшумял напълно,като се има в предвид,че първите 2 дни явно много го болеше и отказваше разходки.
Всичко хубаво до 11 март.Проблема пак беше на лице и пак същото ухо.Заведохме го същия ден при лекаря,този път го прегледаха,както му е реда.Нямаше чужди тела в ухото.Оказа се,че има възпаление на ушната мида.Изчистиха му ушите и третираха болното ухо с разни препарати.От събота започнахме курса на лечение със гореспоменатото лекарство(ако някой го интересува ще кажа името му),слага се по 1мл на ден(0,5 сутрин и 0,5 вечер).Обаче от манипулациите,които му прави вета явно доста го боли,повече от предния път.Като че ли подобрение има нулево.Другия проблем е,че започна и да ръмжи на баща ми,когато го държи,а на човек от семейството никога не е ръмжал(на предишни,дори да му е ровил в устатата :ag: .Страх ме е да не се озлоби.Започна да пази ухото дори когато посегнеш да го галиш [mood_feelings_hurt.gif]
Четох разни теми предишния път,когато се яви проблема.Какви ли не страхотий пишеше и че проблема постоянно се явява наново и наново каквото и да се прави, и кучето се стресира от толкова манипулации,а болката все се усилва или просто кучето става по-предпазливо.
П.п.Да кача снимка да не питате за порода,тип на ушите и т.н.
Изображение
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Re: Повтарящ се проблем в едното ухо / дискомфорт

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 14, 2014 2:26 pm

При неприятни манипулации на ниво ветеринарни фактори - рядко ще срещнете куче, което да не ръмжи, хапе и адски силно да се опитва да спре това, което му се прави.

Има си подходи:

1 - намордник
2 - обездвижване на цялото тяло ако се налага чрез фиксиране с въжета / поводи
3 - държане от 2-3-4 хора докато тече манипулацията
4 - упояване или обездвижване чрез инжекция
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Апр 14, 2014 3:11 pm

Каква е диагнозата?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Пон Апр 14, 2014 5:19 pm

Първият път го заведохме с намордника на вет,но просто така се мяташе,че вета не успя да го прегледа както трябва и реши вместо да му бием упойка(не говоря за пълна) да опитаме с въпросното лекарство.Втория път вече въпреки намордника се наложи да го упоят,колкото да не се стресира,опитва се измъкне всячески и т.н.Проблема ми по скоро е не,че ръмжи на доктора,ами,че започна да ръмжи сега и на баща ми,който го задържа,за да му сложим лекарството в ухото [mood_feelings_hurt.gif]

meri,диагнозата ни е възпаление на ушната мида,а статиите,за които споменах,че четох бяха за отит,може и да е едно и също,извинявам се.
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 14, 2014 5:21 pm

Не е проблем ръмженето. Обяснете на татко ви, че това е животно - не дете като реве от приемане на лекарството - биеш му два шамара и то млъква.

Кучетата помнят - като слонове. След 2-3 манипулации вече помни дори адреса на доктора :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот german » Пон Апр 14, 2014 5:28 pm

От бебе е ходил при няколко доктори и дори само като минаваме покрай местата и нашия се навежда да не го видят :ag: .Знам,че ги мрази,но да не вземе да изгуби и доверието си към нас [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 14, 2014 5:43 pm

Доверие има между човек и животно до момента когато няма болка или не се активизират лошите спомени. Това е. После стане ли животното предпазливо - става и агресивно. И аз имам куче и знам какво е да знам, че може да ме ухапе когато му свалям лепенките на забитата игла в крака му. Но не губим доверие - нещата са по-сложни, но не невъзможни.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Апр 15, 2014 8:06 am

Съвсем нормална защитна реакция при болка. Важното е вие как ще постъпите, за да не ви свързва и в бъдеще с болка. Не се карайте на кучето или каквото и да било, защото така повече се озлобява. Проявете разбиране и търпение, все пак го боли.А тези манипулации с ушите са неприятни за кучетата.Освен това лечението на ушите е продължително и по-бавно се получават резултати. Не трябва да го прекъсвате или променяте.

http://kak-da.bg/viewpost.php?idto=1682
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Вто Апр 15, 2014 1:51 pm

Какво имате предвид като казахте да не се променя лечението?Лекарството ни всъщност е антибиотик.Единия курс е около 5 дни,при които наистина трябва да има подобрение(днес не е унил).По препоръка на лекаря,а и на шишенцето на лекарството пише да се прилага макс 10-14 дни,ако през първите 5,за които стига шишето не се забелязва оздравяване.
Ушите на кучето по препоръка на вет сме ги почиствали по няколко пъти в месеца с един ушен лосион на Вирбак-Epi Otic.До сега не сме имали проблеми с ушите толкова години,но уви.
Допитвам се тук,защото при вета пак би се наложило да го упояват за щяло и нещяло,а не е много добре.А и още е рано за вет,защото не сме изпълнили поне 5те дни от лечението [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Апр 15, 2014 4:43 pm

Ушните заболявания са много упорити и е необходимо доста време,докато се оправи кучето.Понякога е добре да се вземе кожна проба от ухото или биопсия на ушна кал, за да се установи причината, но това ще реаши доктора. Понякога подобрение не се забелязва по време на лечение, а след известно време, доста след като е приключило, така че не бързай.Има ли корички и почервеняване на ушната мида, секрет.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Вто Апр 15, 2014 6:20 pm

Снимката е правена след като уж се беше излекувал предишния път http://prikachi.com/images/558/7263558C.jpg (проблема е с лявото ухо).Вета не е споменал за сериозно очевАдно възпаление.Та заради спластената козина от манипулациите не мога да преценя има ли възпаление или просто ушите са с такъв цвят,когато се пооголят :ag: .
Аватар
german
В пасажа

Назад към Проблеми с кучета