Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ПОМОГНЕТЕ- кучето ми е много болно !

ПОМОГНЕТЕ- кучето ми е много болно !

Мнениеот SFM » Сря Авг 13, 2014 10:11 am

Преди 1 година намерих малко кученце на улицата и след неуспешните опити да му намеря дом и стопанин го прибрах. Сложихме му всички ваксини , изкарахме паспорт, въобще стана пълноправен член на семейството, дори и 13 годишното ми куче го прие. Работя в собствен офис, така че кучето идваше с мен. Въпреки ,че имаше постелка лягаше на плочките. Така и настина първия път, оправи се за 2-3 дни от самосебе си. Но при второто разболяване го закарах на ветеринар , защото кучето не можеше да помръдне и при всяко движение скимтеше, имаше разстройство и не ядеше. Първият доктор каза , че може би животното е яло кокали и някой кокал се е забил в червата му,не му повярвах и го заведох на друг ветеринар. Вторият доктор каза , че май е настинало и му удари глюкоза и още нещо на инжекции, като не пожела да ми каже какво е. Каза да го заведа и на другия ден пак. Заведох кучето , пак му биха 2 инжекции, но то не се оправи. Третия ден пак му биха инжекция , но безрезултатно. Накрая не издържах и като се водех по това как мен ме лекуваха при настинката , дадох на кучето тетрациклин по 1 капсула на ден + оризова каша насила. За 3-4дни и се оправи.
Оня ден, когато беше адски горещо и кучето седеше едва дишащо с изплезен език. Включих климатика и то веднага отиде и легна директно под струята. Така е стояло към 30 минути и на следващия ден едва мърдаше,скимтеше при всяко движение, дори вода не можеше да пие. Заведох го на ветеринар , но пак поиска да му бие глюкоза и да му давам някакви таблетки от типа на тетрациклин. Аз вече му бях дала аспирин, но нямаше подобрение. Моля ви за съвет, какви лекарства да дам на бедното животно. Нямам никакво доверие на местните ветеринари, такива кожодери са и въобще не мислят за здравето на животното. Кучето е смес от немска овчарка с още нещо и е към година и 3-4 месеца. Няма разстройство, не кашля, но има сополи като човек, носът е студен и постоянно капе, едва мърда и скимти страшно при всяко движение. Диша тежко , но очите са бистри. Давах му 2 дни детски аспирин по 1 таблетка на 12 часа, но не помогна. За съжаление, няма къде да го заведа на свестен ветиринар, разпитала съм познати и непознати, но добри отзиви не получих.(намирам се извън България) . Моля ви за някакъв съвет...как да помогна на гоката животинка ?!?
Аватар
SFM
Животинче с въпрос

Re: ПОМОГНЕТЕ- кучето ми е много болно !

Мнениеот meis1 » Сря Авг 13, 2014 5:28 pm

Задайте въпросите си или копирайте в група за ветеринарна помощ
https://www.facebook.com/groups/123811940966843/
Аватар
meis1
Животинче с въпрос

Мнениеот meis1 » Сря Авг 13, 2014 5:37 pm

Аспирин,аналгин,въобще човешки лекарства не се дават на животинче с малки изключения...Може да влошите състоянието му още повече,от колкото да помогнете...Консултирайте се в групата,отзивчиви са и ще Ви насочат...Според мен трябва да засилите имунната система на кученцето.
Аватар
meis1
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Авг 13, 2014 5:54 pm

Доста ветеринари обаче препоръчват лекарства от човешка - хуманна аптека. Нека това да не се приема като клевета или критика. Просто този факт го има от години - деситилетия.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Чет Авг 14, 2014 8:32 am

Но не всички човешки лекарства са подходящи за животните.И въпреки това някои ветеринари лекуват с тях,което е недопустимо.
Самолечението...също.
SFM , а твоето куче яде ли кокали, че има такива подозрения? А това, че даваш лекарства без да знаеш причината не е редно. Направи изследвания на кучето, премери му температурата, ако е вирус, трябва да се лекува с антибиотици. Климатика е опасно място за разболяване.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот SFM » Сря Авг 20, 2014 4:24 pm

не кокали не му давам, само суха храна и понякога попара с месо, кренвирши или пиле. Аз писах ве4е за съвет до един ветеринарен сайт на ветеринарите, но те ми отговориха , 4е трябва да доведа ку4ето. С удоволствие бих го направила, но 1500 км ни делят :) и има доста документи да се вадят , за да дойде кучето.
Иначе носът на кучето е студен и влажен, но на пипане самото куче е по топло от обикновено. Аз вече му дадох тетрациклин от най малката разфасовка като преди това звъннах на един познат детски доктор и той ми препоръча пеницилин за деца. За съжаление най близката денонощна аптека е на 10 км и намерих вкъщи само тетрациклин останал от мойта настинка. На сутринта наистина имаше голяма разлика в поведението на кучето. Вечерта скимтеше , направо си пищеше ужасно при най малкото движение, а сега само като върти глава настрана и трябва да легне. Продължавам да му давам по 1 хапче на 12 часа за 5 дни. Много ви благодаря за помощта, направо се бях побъркала тези дни...
Аватар
SFM
Животинче с въпрос

Мнениеот SFM » Сря Авг 20, 2014 4:51 pm

Това на снимката е въпросното ку4е- смес от немска с нещо друго. Има много интересен цвят на козината, жълти очи и голеееми уши :)
Аватар
SFM
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета