Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ДИРОФИЛАРИОЗА

ДИРОФИЛАРИОЗА

Мнениеот sqpako » Съб Авг 30, 2014 9:15 pm

Здравейте значи преди 1 седмица кучето ми беше ухапано от комар многократно...И така стана,че аз я заведах на ветеринар и той нали я гледаше и аз му казах за пъпките и му казах,че е много топла.Той я прегледа и каза,че пъпките нямат значение и е от аналните жлези и нали стисна я нещо там и изкочи гной или нещо подобно и би една инжекция.Така след 2-3 дена пак беше топла отидахме да и вземе кръв и чакахме 10-15 мин за резултатите.След това той каза,че е нищо сериозно и че това било от смяната на храна(ние храната не сме я сменяли и аз му казах)би и инжекция и даде хапчета 7 по 1 сутрин и вечер.Така утре мисля,че последно има хапчета.Кучето си играе,яде,доста му пада козината,но мисля,че е нормално защото си сменя козината сега.Така исках да попитам ако имаше от тези червей в сърцето щеше ли да се открие с кръвната картина или трябва по специален тест.Кучето е мини пинчер на 4 години е и всяка година боледува поне 1 път.
Аватар
sqpako
Животинче с въпрос

Re: ДИРОФИЛАРИОЗА

Мнениеот Koset0 » Съб Авг 30, 2014 11:06 pm

По 1 път боледува от какво? Има си специален тест за Дирофилария, но до колкото знам трябва да е минало повече време от седмица, за да отчете теста наличието на тези червеи. Това е сериозно заболяване и лечението не е лесно, а при това кучето е дребно. Има ли редовните обезпаразитявания и ваксинации? По това, което прочетох не мисля, че сте правили профилактиката за дирофилария ? Сменете си ветеринаря щом не сте доволни.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 31, 2014 8:59 am

Вие стопаните на кучета трябва да разберете, че когато искате кучето ви да бъде изследвано от каквато и болест да поискате да бъде изследвано - трябва да му направят изследванията. Нали все пак си плащате!!!
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sqpako » Нед Авг 31, 2014 2:56 pm

Ами четах за признаците,но тя засега нито кашля нито нищо.Сега утре и свършват хапчетата и във вторник или утре ще я заведа дано да няма нищо такова.Разболява се всяка година ами от различни неща дребни.Втората година беше най-сериозно за сега пневмония и повръщаше кръв,но се оправи 1 месец я лекувахме и аз този път отидох при друг ветеринар до нас защото другия е доста далече и така стана...Затова утре или във вторник ще отида при моя и ще й направим тест.
На 2 месеца я обезпаразитяваме лятото,слагаме и капки за комари,кърлежи и т.н има си ваксинаций.
Аватар
sqpako
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Нед Авг 31, 2014 10:19 pm

Трябва да кажете на лекаря кога сте забелязали ухапванията от комари. Говорете с лекаря за профилактика.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот sqpako » Пон Сеп 01, 2014 4:26 pm

Значи ходих днеска и човека каза,че няма смисъл да ми взима парите като прави този тест защото при такова малко куче до сега вече щяло да ги има всичките признаци и ни даде витамини.
Аватар
sqpako
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пон Сеп 01, 2014 9:13 pm

Съветвам Ви да потърсите и второ лекарско мнение по въпроса.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот sqpako » Вто Сеп 02, 2014 7:41 pm

Еми то това ще стане вече трето не второ...Вече ми остана само да отида в Др. Дулитъл.
Аватар
sqpako
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Вто Сеп 02, 2014 9:34 pm

Колкото повече- толкова по- добре по принцип. Прочетете и каквото намерите в интернет.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Сеп 03, 2014 9:37 am

Колкото повече лекари, толкова повече мнения и различни лечения, което не винаги е резултатно. Довери се на един лекар и спазвай указанията му. Ако кучето ти боледува често обсъдете въпроса за подсилване на имунитета, има различни препарати за това. И дирофилариоза не може да се открие без тест, така че ако има съмнение, трябва да се направи.Лечението е много дълго, трудно и доста тежко, не трябва да се очакват резултати бързо.За жалост понякога в напреднала форма не се лекува, така че не губи време.Много е важно и какви препарати се дават за обезпаразитяване, което трябва да се провежда редовно, всеки месец.

viewtopic.php?f=128&t=17840
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот sqpako » Пет Сеп 05, 2014 7:52 pm

Често да боледува..ами не е чак толкова често 1 път на година според мен не е често няма смисъл да я тровим с препарати.На 9 имаме час за годишна ваксинация и тогава ще и направи тест, но вече съм почти сигорен,че и няма нищо.
Всеки месец за вътрешно обезпаразитяване?Лятото и даваме хапче на 2 месеца,а другите сезони на 3 както попринцип трябва да е.Иначе за комари,кърлежи и т.н. всеки месец и слагаме капки.Всичко сме пробвали капки,каишки,пудри капките са май на ефикасни.
Аватар
sqpako
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Сеп 05, 2014 8:08 pm

При паразитите - външните, които застрашават живота на кучето - котката винаги се взима на първо място външната среда на животното.

Ако живее на двор и двора не го третирате против кърлежи - комари и още куп неща - действието на противопаразитните продукти е 1%.

Ако сте във Витоша и сте позволили на кучето ви да се набие в някое гнездо на кърлежи във високите влажни треви - действието е 0%.

И т н................

90% от стопаните вярват, че продуктите са панацея.

Панацея (гр. "вселечителка") в древногръцката митология е дъщеря на Асклепий и Салус (или Епионе). Богиня на лечението и медицината. Тя е олицетворение на лечението с билки. Една от най-големите и добре запазени находки по нашите земи са намерените в Пловдив изображения на мраморен фриз от 2 век на всеки един от членовете на семейството на Асклепий, включително на Панацея.

В преносен смисъл панацея означава лек за всичко, решаване на проблем.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Сеп 05, 2014 9:34 pm

Лятото и даваме хапче на 2 месеца,а другите сезони на 3 както попринцип трябва да е

Хапчетата се дават всеки месец, заради цикъла на развитие. Грешка е на 2 и 3 месеца. А лятото е особено опасно,когато има комари.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Koset0 » Пет Сеп 05, 2014 11:29 pm

След теста почнете редовна профилактика с Ивермектин за дирофиларията. Особено лятото.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот KrasiPanajotova » Нед Сеп 18, 2016 9:35 am

Здравейте имаме самоед на 7г и след дълго обмисляне решихме да си вземем още едно куче-померан....намерихме хора които проучиха и намериха куче от Русия..след като уточнихме нещата(за да може да пътува кучето трябва да е над определена възраст и да има бита ваксина бяс месец преди полета,паспорт,чип...също има и други изисквания)решихме да закараме нашия самоед на профилактичен преглед(померана трябваше да пристигне след месец и половина)тогава ни беше споменато за тест за дирофилариоза...направихме го след седмица(само да спомена че кучето нямаше симптоми)тогава теста беше положителен.
Назначиха лечение-седмица на антибиотик доксициклин и после първа доза immiticide.
Първите 12часа много го болеше...после болката започна да намаля,през повечето време спи,разходките са ограничени на повод без бягане и скачане,след месец отново втора доза и след 24часа пак(по схема). Померана пристига след 10дни и проблем ли ще е събирането на двете кучета?
Аватар
KrasiPanajotova
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета