Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с окото на моето куче

Проблем с окото на моето куче

Мнениеот grenlould » Сря Окт 08, 2014 10:02 pm

Здрaвейте, имaм куче породa Дого aржентино и е нa 5 месецa и няколко денa. Когaто беше нa около 3 месецa зaбелязaх, че едното око беше все едно с отток, долният клепaч нa окото стоеше отпуснaт и окото беше полузaтворено (все едно когaто осa ожули окото, сaмо дето беше супер мaлко подуто). Тa товa се случвaше зa 1 чaс и минaвaше, тaкa няколко пъти се случи, докaто не видях, че окото потъмня и стaнa по-тъмно от другото. Ходих при ветa нa кучето и ми кaзa, дa му кaпя кaпки зa очи и кaто зaпочнaх дa му ги кaпя и се опрaви, но окото му остaнa тъмно почти черно (виждa му се зеницaтa, но слaбо) и тaкa си остaнa. Проверих го дaли виждa и си виждa нормaлно с окото, не го дрaзни кaкто преди го чешеше, сегa проблеми нямa. Интересувa ме от кaкво може дa е товa, че дa му остaне тaкa окото тъмно и лечимо ли е? Дa споменa, че животното живее вътре в къщa и е с перфектни условия зa живеене.
Аватар
grenlould
Животинче с въпрос

Re: Заболявания на очите при кучетата и котките

Мнениеот zoomaniak » Чет Окт 09, 2014 8:14 am

Защо не сте се консултирали и с поне още 1-2 Ветеринари от града.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Проблем с окото на моето куче

Мнениеот meri » Чет Окт 09, 2014 9:22 am

Има голяма разлика къде точно е това потъмняване, в ириса или роговицата. И преди да се лекува каквото и да било, което е най-добре да се направи от лекар-офталмолог, трябва да се открие причината за заболяването, защото това е само симптом.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Проблем с окото на моето куче

Мнениеот grenlould » Чет Окт 09, 2014 3:33 pm

Точно в момента нямам възможност да го закарам където и да е, поради някой причини и може би, другият месец ще е възможно това и за това реших да пиша, да се съветвам първо с вас. Както казах, първите стадии бяха увисване на долния клепач, все едно съм му ударил юмрук и това беше през ден два му ставаше така за около час и се оправяше сам. Черното в окото е в цялата област на зеницата, роговицата, като цяло цялото око до там където е цветно (ето снимка с обяснение как изглежда). Бялото покрай окото си е нормално бяло (не-знам как се нарича), но има една торбичка дето я имат всички кучета покрай окото и тя е бяла и от време на време му залепва за това бялото, на снимката се вижда. Кучето си вижда нормално, но малко ме притеснява това, да не стане беля.
Ето на здравото око:
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 1a1636fb7e
Ето и на болното око:
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=54B9799F
Аватар
grenlould
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета