Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Операция на куче

Операция на куче

Мнениеот dmitrova » Вто Дек 02, 2014 12:24 pm

Здравейте, имам немска овчарка на 7 години. В неделя я оперираха от чужда тяло в дебелото черво и едновременно с това я кастрираха. Вчера я видях в клиниката - изглеждаше много отпаднала, без грам сили. Докторите казаха, че се е изходила и ми показаха рентгеновите снимки преди и след операцията. Видимо се видя, че дебело й черво се е възстановило, т.е. върнало си е нормалните размери, като ширина. Освен отпадналостта й се притесни и от изключително ниския й хематокрит - 12,7 %. Другото, което е тревожно, че има голяма опасност да направи перитонит. Много се притеснявам за нея и ми се иска някой, който е минал по нашия път да сподели мнение и доколко е възможно да се случи най - лошото.
Аватар
dmitrova
Животинче с въпрос

Re: Операция на куче

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 02, 2014 1:25 pm

Докторите казват ли нещо ясно и точно относно пациента си.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dmitrova » Вто Дек 02, 2014 1:50 pm

Преди малко говорих с доктора. Каза ми, че са спаднали левкоцитите и хематокрита вече е над 20%. Чара имала апетит, но на ехографа се виждал бистър ликуит, защото вчера си е махнала катетъра. Сега, док чака да мине критичният период между 3 - 5 ден. Отделно от това задържа урина, тъй като до операцията пикочният й мехур е бил притискан.
Не мога да разбера защо тези дни между 3 и 5 са толкова важни. Док казва, че тогава започва абсорбацията на конците и има опасност от перитонит, но като четох пълното им разграждане е от 60 до 90 дни. Не знам какво е значението има и възрастта. Не мога да преценя 7 годишно куче колко възрастно се води!
Аватар
dmitrova
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Дек 06, 2014 2:08 pm

Как е кучето сега? На 7 години не е толкова старо, но много зависи от състоянието на останалите органи и здравословното състояние като цяло за възстановяването.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета