Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

МАЛЪК ПРОБЛЕМ ПРИ КУЧЕТО!?

МАЛЪК ПРОБЛЕМ ПРИ КУЧЕТО!?

Мнениеот pitarraynov » Пон Дек 15, 2014 10:57 pm

Здравейте! Имам малък проблем с кучето ми и след като се порових в Интернет попаднах на този страхотен форум с много ценна информация. Започнах да преглеждам темите, но не съм сигурен дали има точно това, което търся. Предварително се извинявам ако повтарям някоя тема!
Имам лабрадор, който Януари навършва първата си годинка. Казва се Кара и е много красиво и добро куче. Равитието й върви много добре. Няма нищо, присъщо за лабрадора, което да не й е познато - пълна лудетина (към момента), дружелюбна, интелигента, много умна. Разбира се, постоянно прави бели и съм на тръни с нея почти всеки ден - преди месец беше изяла цяло руло, шоколад и т.н. Цяла вечер бях притеснен, защото има много случай, в които кучета пострадват от прекаленото количество шоколад и захар. Както и да е, мина всичко - жива и здрава е. След това беше изяла (лакомията) цяло парче риба с кости и всичко. Отново главоболия, но и това мина. Сега пък намерила в мазата на съседите от първия етаж сланина и свинска кожа - повръщаше.
Няма значение! Това не е чак толкова притеснително, вече е под по-голям контрол и надявам се да подейства новият режим. Но това, за което наистина съм тук е далеч по-лошо. Няколко дена след първия й цикъл, забелязах, се появи малка топчица подкожно 3-4 см. над слабините. Няколко дена го следях, но съм забравил и преди час си лежахме с нея и се сетих да проверя... И що да видя - нещо подобно на 1 сантиметрова бенка. По-светло кафяво и разпръснато по краищата, и по-наситено в средата. На допир топчето под кожата е изчезнало доколкото можах да усетя.
Моля за някакви съвети, помощ и идеи какво може да е това, защото ми изглежда опасно! Благодаря предварително!
PS: Ако има нужда ще снимам утре на светло и ще кача снимка.
[47452.gif]
Аватар
pitarraynov
Животинче с въпрос

Re: МАЛЪК ПРОБЛЕМ ПРИ КУЧЕТО!?

Мнениеот meri » Вто Дек 16, 2014 9:31 am

Здравейте.
Така е трудно да се каже какво е, защото без лекарски преглед не може да се постави диагноза, а много заболявания имат еднакви симптоми.Колкото по-бързо потърсите мнение на ветеринар и направите необходимите изследвания, толкова по-добре. Не си губете времето с предположения. Няма нищо невинно, за това направете необходимото. Когато лекаря я прегледа ще установи за какво става въпрос и ще назначи лечение при нужда. Няма смисъл да предполагаме и гадаем, защото диагноза не се поставя по интернет. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот pitarraynov » Вто Дек 16, 2014 11:47 am

Така е! Направо ще отидем при лекар да я прегледа. Благодаря! :)
Аватар
pitarraynov
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Дек 16, 2014 3:52 pm

Обмислете и варианта кастрация. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 16, 2014 8:17 pm

За сега нищо не виждам обезпокоително.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот pitarraynov » Вто Дек 16, 2014 11:19 pm

Благодаря ви за бързите отговори, хора. Доста ме поуспокоихте. Наистина малко ще поизчакаме да видим как ще се развият нещата и ще решим какво да се прави ако има нещо по-притеснително. :)
Аватар
pitarraynov
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета