Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с питбул ред нос стафилококова инфекция и стрептококова

Проблем с питбул ред нос стафилококова инфекция и стрептококова

Мнениеот Sisi kaleto » Съб Дек 27, 2014 12:43 pm

Здравейте. Нова съм в този форум. Имам кученце, порода питбул ред нос. От известно време има проблем животинката, стафилококова инфекция и стрептококова. Ходим на лекар дават му антибиотици, излизат му цирей почти по цялото тяло, но най-вече на лапичките и гениталиите. което доста зле за него защото непрекъснато се ближе и кожата около тях е станала доста груба и възпалена. Антибиотиците облекчават временно положението защото не мога да кажа, че го лекуват. Моля ако някой е имал такъв проблем с домашния си любимец и ако е успял да му помогне нека да ми пише.
Аватар
Sisi kaleto
Животинче с въпрос

Re: Проблем с питбул ред нос стафилококова инфекция и стрепт

Мнениеот zoomaniak » Съб Дек 27, 2014 12:52 pm

Само при един ветеринарен доктор ли сте ходили за диагноза. Вижда се, че сте от София - моля отидете и при втори доктор, за второ мнение и при трети ако трябва.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Sisi kaleto » Пон Дек 29, 2014 8:37 pm

Ходила съм само при един ветеринар. Взеха му секрет от местата на които имаше цирей и след това излезе този резултат. Много е неприятно защото казват, че лечението е само с антибиотици. Според мен обаче не е само този начин на лечение защото трябва да се засили имунитета на кученцето а не само да се тъпче с антибиотици.
Аватар
Sisi kaleto
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Дек 29, 2014 9:32 pm

Понякога лечението е продължително, а прекъсването му е нежелателно. Има антибиотици, които могат да се използват по-дълго време. Няма друго лечение на тези инфекции. А за имунитета могат да се дават съвсем други видове лекарства.Не може да искате подобрение, ако не прилагате лечението необходимото време. На каква възраст е кучето.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Sisi kaleto » Пон Дек 29, 2014 9:57 pm

Кучето е на 5 год. Проблема го има от 3 години и до сега не е разрешен.
Аватар
Sisi kaleto
Животинче с въпрос

Мнениеот Sisi kaleto » Пон Дек 29, 2014 10:00 pm

Поради тази причина се регистрирах в този форум за да мога да сортирам мнения. Много дълго време мина и ми се струва, че никак не се подобря състоянието на животинчето.
Аватар
Sisi kaleto
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Дек 29, 2014 10:49 pm

Тогава потърси и друго лекарско мнение.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета