Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Самоед: Напикаване преди разходка

Самоед: Напикаване преди разходка

Мнениеот Gvb » Пон Дек 29, 2014 8:19 am

Здравейте,

Имам Самоед (женска) на седем години. Раждала е два пъти и последният път беше преди 4 месеца и се получиха проблеми, трябваше да вадят бебетата със секцио. По време на операцията др-те решиха да махнат матката, защото беше пред пръсване.

Един два месеца след това започна странно сама да се напикава (а тя е много стриктна). И не когато и да е точно преди разходка като види, че ще излизаме или в коридора или на стълбите докато излизаме навън.

Консултирах се с доктор и след като и направиха 100 изследвания и ехограф и какво ли още не решиха, че е отслабване на мускулатората след операцията и ми изписаха лекарство да го давам по 3 пъти на ден. Няма пробмяна и ми се иска ако някой има някакво идея или предложение.

Благодаря!
Аватар
Gvb
Животинче с въпрос

Re: Самоед: Напикаване преди разходка

Мнениеот meri » Пон Дек 29, 2014 10:05 am

Колко време пие лекарствата? Не може да се очаква подобрение веднага, понякога е необходимо по-дълго време. Ако това лекарство не помага, се посъветвай с лекуващия лекар да го смени.Вероятно е инконтиненция, viewtopic.php?f=218&t=18424, но е възможно и да не е. Просто трябва да се установи причината за това състояние, следи кучето и преди излизане я накарай да седне и да се успокои и след това излизайте, може да е псхилогически проблем. Просто опитай някакви лесни методи за наблюдение и кога и по какъв начин се случва всичко това.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Самоед: Напикаване преди разходка

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 30, 2014 6:40 pm

Намалете и водата - така ще и намалите и урината в нея. Може вече да не може да задържа като преди по 300-500 мл а вече мускулатурата и да е на МАКС 100-200 мл. От жажда няма да умре - за деня фиксирайте по-малко вода. Не е нужно да има постоянно вода. Водата и приемането на вода играе изключително значение ... във вътрешните органи и при мъки и при женски животни.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета