Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Немска овчарка: Наранен връх на опашката

Немска овчарка: Наранен връх на опашката

Мнениеот null » Чет Яну 01, 2015 2:05 pm

Здравейте. Първо, адски съм радостен че има такъв форум като вашия и благодаря на човека, който е положил труд да го създаде. Пиша тук тъй като имам куче - немска овчарка. От доста време обаче има проблем: постоянно си гони опашката, върти се в кръг и скимти. Водих го на ветеринар, но сме от провинцията и изглежда човека не беше достатъчно компетентен и общо взето каза че не е сигурен какво му е. След това аз имах сериозни здравословни проблеми и не съм се занимавал с кучето, един приятел се грижеше за него. След като се прибрах, установих, че проблема е все още на лице - тоест от приблизително половин година. Чудих се какво да правя и реших преди да го водя до София или някой голям град с кадърни ветеринари да попитам тук, за да ме насочи някой какво по-точно му е и има ли лечение, тъй като наистина кучето се измъчва доста и като човек свикнал с него ми е жал. Самият връх на опашката изглежда като пречупен и прегънат (5-4см от края й). Имам чувството че кучето въобще е изгубило сетивност в тази част на опашката - дори като се върти и скимти я хапе. Общо взето това са симптомите. Предварително благодаря за насоките и препоръките!
Аватар
null
Животинче с въпрос

Re: Немска овчарка: Наранен връх на опашката

Мнениеот meri » Чет Яну 01, 2015 4:49 pm

Вероятно кучето има здравословен проблем, който трябва да се реши. Консултацията с добър лекар е задължителна във вашия случай. Не забравяйте, че опашката на кучето е свързана с гръбнака, има много нерви и т.н. Възможно е да се налага ампутация, и колкото по-бързо отидете на лекар, е по-добре.И не отлагайте, защото проблема може да се влоши и лечението да е трудно. Нека не ви плаши това, че може да се наложи ампутация на част от опашката, няма да му пречи да си живее и така. Понякога това е единственото правилно решение.
Статия за информация viewtopic.php?f=218&t=12888
Добри лекари ви давам на ЛС. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Немска овчарка: Наранен връх на опашката

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 01, 2015 6:06 pm

Ампутация.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета