Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

След кастрация на кучето

След кастрация на кучето

Мнениеот миряна » Пет Яну 16, 2015 5:27 pm

Току що се регистрирах и искам да попитам(не знам на правилното място ли) след кастрация на женско куче на година и 4-5м.във ветеринарна клиника в ж.к Люлин изписаха кучето с доста голям шев. След като махнаха външните конци,а и като мина известно време забелязах,че на мястото на операцията,където е бил шева има малка подутинка и два месеца слд операцията на мястото на шева леко изтича слуз.Заведохме кучето на преглед и там ни казаха,че било от вътрешните конци и понякога се получавало при някой кучета,които не ги резорбирали-фистула било.Никъде в нета не можах да намеря инфо за това.Наложи се на другия ден да я заведа пак да я отворят и наново да я шият,което за мен и за кучето е още едно допълнително мъчение и дискомфорт.Питането ми е има ли според вас такова състояние след кастрация на женско куче? Не зная в клиниката-"Вяра Надежда Любов" добре ли са си свършили работата и да ходя ли на допълнителни консултации? Няма достатъчно информация за възстановяването на кастрираните женски кучета и възможните реакции.На всякъде във вет. сайтове съветват да се кастрират кучетата,а и аз също исках да кастирам кучето по ред причини,но никъде не се споменава за проблемите след това
Аватар
миряна
Животинче с въпрос

Re: След кастрация на кучето

Мнениеот zoomaniak » Пет Яну 16, 2015 8:26 pm

В англоезични сайтове търсихте ли или в руските.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот миряна » Пет Яну 16, 2015 8:47 pm

Не не съм влиза в чуждоезични сайтове!Очаквах,ако някой е имал опит с подобен случай или знае нещо по този въпрос да сподели!
Аватар
миряна
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Яну 16, 2015 9:40 pm

Имало ли е разкъсване на шевовете от кучето? Това състояние е едно от усложненията след кастрацията и може да се случи по редица причини. Изписаха ли антибиотик. С четене не се решава проблема, а с лекар.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот миряна » Съб Яну 17, 2015 12:56 pm

Не не е имало никакви разкъсвания,защото освен,че кучето е умен Лабрадор,то бяха взети от наша страна мерки да няма никакви почесвания и близане на шевовете!От клиниката твърдяха,че всичко било наред,било добре кучето,а пък два месеца по-късно ми казват,че имало фистула!? Отново ми взеха пари за външен шев,и да антибиотици взима сега му изписаха три хапове-вече ги изпи,а пък след самата кастрация му вляха антибиотик през абокат!Не знам трябва ли да го водя в друга клиника или да изчакам да свалят конците отново.Получават ли се подобни фистули след кастрация-реакция от вътрешните конци? Иначе на разходка кучето е игриво,а вкъщи конците го опъват и или е легнало или ходи нервно напред назад.Ако някой е чувал за подобно състояние след кастрация-поява на фистула заради шева или има опит моля да пиши!
Аватар
миряна
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Яну 29, 2015 7:02 pm

Трябва да сте по взискателни към здравето и ветеринарите. Трябва да търсите най-добрите, не просто като цени - а като подход към вас и към проблема ви. Лесно се различават печалбарите от истинските лекари.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sharonna » Пет Фев 06, 2015 12:12 pm

Здравейте, докато търсех информация и аз по същия проблем попаднах на този пост. В същата клиника кастрирах кучето си преди единадесет месеца и пак така долният шев не беше зашит добре,самото възстановяване беше бавно и трудно,въпреки фунията и мазилата които ни изписваха. Сега 11 месеца по-късно сме със същата фистула на мястото където беше този шев. Аз отдавна не посещавам вече тази клиника, днес я заведох при нейния лекар и след близо час търсене изкара няколко малки кончета, Сега се надяваме да не започне пак да набира,но има вероятност и след няколко дни пак да повторим процедурата. Явно работят с най-евтините конци. Съвсем възможно е проблема да е в конците. Живея в Люлин и всички кучкари с които съм говорила имат някакъв проблем с тази клиника,особено с по-младите докторки.Не стъпвам вече там,и днес съм още по-категорична! За нещо дребно може,но за по-сериозен проблем в никакъв случай!
Аватар
sharonna
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 09, 2015 5:46 pm

Доста показателна тема. Само имайте в предвид, че без значение качеството на конците - не винаги един организъм реагира правилно на конците. Доста организми и при хора и при животни когато имат ЧУЖДО тяло с рана - от раната понякога излизат доста различни субстанции. ПРОСТО това е реакция, която се наблюдава дали не е сигнал/фактор за нещо по-сложно и по-опасно. Ако отшуми до няколко дни - примерно 7 дни / седмица нещата не са за паника и не винаги критиката към кабинети/доктори е успешен метод за преценка.

Аз съм лежал в Болница и имах такова течение от раната, че докторите се чудеха защо не зараства 40 дни............. и накрая намериха решение като разбраха, че става някаква алергична реакция към ПРОСТАТАТА марля и я замениха с АНТИ АЛЕРГИЧНА. Та така.........
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета