Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кучешка краста лечение

Кучешка краста лечение

Мнениеот katusha1232 » Чет Апр 16, 2015 4:22 pm

Здравейте, имам кученце на 10 месеца - кръстоска между мини шпиц и померан. Преди два месеца се появи розово петно на муцунката му обезкосмено и се чешеше като обезумял. Заведох го на ветеринар и се оказа краста. Изписаха ми Pandex, който трябваше да му давам в продължение на месец и една седмица - пиеше го. Казаха ми да не го къпя и да не го извеждам в продължение на месец. Петното изчезна, но между задните му крачета и оголената част на коремчето кожата му беше зачервена и остана зачервена. Сега се чеше отново и се скубе доста обилно. Някой може ли да ми подскаже по какъв начин да му помогна, понеже очевидно в клиниката не успяха да го излекуват. Кученцето живее при мен и си обикаля свободно из целия апартамент, с какво мога да дезинфекцирам помещението? Благодаря предварително.
Аватар
katusha1232
Животинче с въпрос

Re: Кучешка краста лечение

Мнениеот zoomaniak » Чет Апр 16, 2015 7:44 pm

Второ - Трето мнение от други ветеринари поискахте ли - без да им обяснявате, че сте били вече при един ветеринар.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Кучешка краста лечение

Мнениеот Зуза » Чет Апр 16, 2015 7:49 pm

Според мен се върнете в същата клиника и кажете че това не помага. На всички кучета е различно и не могат да гадаят дали това ще помогне. Пробвате с едно не помага, ами помолете ги да ви предпишат друго ;)
Аватар
Зуза
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета