Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Болно куче.

Болно куче. Проблеми и съмнения.

Мнениеот Tomchev » Съб Авг 15, 2015 2:54 pm

Здравейте преди няколко дена кучето ми се разболя, има диария и повръща, не се храни, не пие вода, последния ден започна и да се пени. Заведох го на ветеринар, според него кучето се е натровило с храна. Даде му препарат против диария. Междувремнно повръщането беше спряло. На другия ден обаче се почви отново, заведох го на ветеринар, включиха му системи. Преди няколко часа трябваше да го заведа пак, но то стана агресивно, не пуска никой до него, може би е заради стреса ? Започнах да си мисля за съмнение за бяс. Попитах ветеринаря дали е възможно, той каза че е изключено, но някъде бях чел за ваксина против бяс ( която му бе направена преди около седмица ), която развила бяс у куче. Започнах да се притеснявам и за моето здраве, защото все пак имах открити ранички по пръстите, а слюнка от кучето най-вероятно е попаднала...Знам че ветеринаря отрече беса, но все пак..как мислите, ако не какво може да предизвиква агресията у него ? Дори няма как да продължа лечението, не мога да се доближа до него. Извинявам се ако има грешки, от телефон съм.
Аватар
Tomchev
Животинче с въпрос

Re: Болно куче. Проблеми и съмнения.

Мнениеот meri » Съб Авг 15, 2015 10:00 pm

Не е възможно да е от ваксината.Ще трябва да намерите начин да продължите лечението, просто може да изпитва болка и за това да не дава да го докосвате.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Болно куче. Проблеми и съмнения.

Мнениеот Tomchev » Съб Авг 15, 2015 10:21 pm

А съмненията за бяс изключваме ли ги..наистина се панирах...
Аватар
Tomchev
Животинче с въпрос

Болно куче.

Мнениеот Tomchev » Нед Авг 16, 2015 6:46 pm

Здравейте бях пуснал тема, но ще направя нова, извинявам се за което, просто може би след като са я прочели някой хора, няма да я отворят наново. Проблема беше следния: кучето ми се разболя ( хъски на 4 месеца), не яде не пие вода, нищо...само лежи. Чак днес обаче си спомних, че когато му биха третата ваксина ( тази против бяс), след като му измериха температурата тя беше малко висока, боже би с 0,5-1 градус над нормалното. Ветеринарката ме попита също има ли разтройство, повръща ли, отговорих им положително, беше повърнала веднъж затова не бях обърнал особено внимание, колкото до диарията мислех, че е от лакомия. Днес попаднах на статия в която пише как при подобни обстоятелства ваксина може да влоши нещата и да бъде неефикасна. От което следва, че е напълно възможно кучето да е болно заради безрасъдно поведение на ветеринарен лекар. Въпросът ми е, след като вече кучето ми е било със отслабена имунна система, след като са му били ваксината, то да се разболее от бяс, нали все пак вкарват малко количество от вируса. Хубавото обаче е, че днес има напредък беше на крака, пи вода, хапна малко, беше дружелюбна ( заради стреса беше станала доста агресивна, дори и към мен ). Мисля да я заведа за отново система, да и засили малко организма, но определено няма да е при този ветеринар. Та да се върнем на въпроса, възможно ли е да развие бяс при тези обстоятелства ?
Аватар
Tomchev
Животинче с въпрос

Re: Болно куче.

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 16, 2015 7:19 pm

Няма 100% гаранция на ниво Ваксини. Не го мислете. Виж да смените доктора е много правилно решение.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Tomchev » Нед Авг 16, 2015 7:54 pm

Мисля че или аз не съм схванал мисълта ти, или ти моя въпрос, би ли разяснил малко какво имаш в предвид ?
Аватар
Tomchev
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Авг 16, 2015 9:30 pm

Кучето беше ли напълно здраво,когато му поставяха ваксината.И да разбираме, че му е поставена ваксина срещу бяс отделно ли, защото тя се съдържа във ваксината(комбинираната) и не се поставя отделно.Има ли си другите ваксини,изобщо с какво и кога е ваксинирано това куче.Не е възможно да е болно от бяс,при положение че е нямало контакт със заразено животно. Спазвахте ли карантина, или кучето си излизаше навън,за да няма имунитет.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Авг 16, 2015 9:35 pm

Темите са обединени.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Tomchev » Нед Авг 16, 2015 10:15 pm

meri написа:Кучето беше ли напълно здраво,когато му поставяха ваксината.И да разбираме, че му е поставена ваксина срещу бяс отделно ли, защото тя се съдържа във ваксината(комбинираната) и не се поставя отделно.Има ли си другите ваксини,изобщо с какво и кога е ваксинирано това куче.Не е възможно да е болно от бяс,при положение че е нямало контакт със заразено животно. Спазвахте ли карантина, или кучето си излизаше навън,за да няма имунитет.

Ами да сега виждам че са 5 неща наведнъж ( от последната ваксина) , не бях обръщал внимание, кучето е излизало навън, в клиниката не ми казаха да не го извеждам, а просто да намаля честотата.
Аватар
Tomchev
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Авг 16, 2015 11:16 pm

Което означава, че може да се е заразило.Кучето не излиза навън преди да изтече срока, 15 дни след третата ваксина. Дори и ваксинирано,щом е излизало е можело да се зарази.За това колкото може по-бързо направете тестове за опасните заболявания.Дори да ви уверяват,че няма такова нещо.Заболявания като парвовироза и т.н..И ако не е било здраво, ваксина не се поставя, освен това се и обезпаразитява вътрешно 10 дни преди ваксината.
Ако може опиши какво и кога са слагали,препиши го от паспорта.Как е възможно ветеринар да не предупреди, че кучето не трябва да излиза.
Ето тук в раздела има подробно обяснение за ваксините, прочети го viewforum.php?f=218
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Tomchev » Нед Авг 16, 2015 11:40 pm

Обезпаразитено е, както вътрешно така и външно. Първа ваксина Parvigen (15 юни), против Parvorirose, втора Cangien (8 юли) DH(a2)PPi/L против са Hepatite, Parvoviruse, Leptospirose, Bordetella, и третата (08.август) Hepattite, Parvoviruse,rage, leptospirose, Bordetella, с медикаменти DHPPL2, както и още 3 лепенки с EURICAN, които не мога да разчета, защото са залепени едно над друго...колкото до вътрешното обезпаразитяване то е на 01 август
Аватар
Tomchev
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Авг 17, 2015 9:35 am

В момента как е кучето, има ли някакви проблеми.EURICAN DHPPI2-LR – жива лиофилизирана ваксина срещу гана,инфекциозен хепатит,парвовироза,инфекциозен ларинготрахеит,параинфлуенца,лептоспироза и бяс-ваксина за кучета.
Иначе както виждам кучето май не е ваксинирано много правилно, но...
Кучето беше ли здраво по време на ваксината,или имаше някакви симптоми вече.Всички ваксини трябва да бъдат комбинирани за всички опасни заболявания, а не да се ваксинира само за едно или няколко.И е излизало навън, което е много опасно в това положение.Надявам се, че няма да има проблеми или че вече е здраво.А ако имаш съмнения, консултирай се и с друг лекар и ако трябва да се направят тестове.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Tomchev » Пон Авг 17, 2015 11:16 am

Днес беше много жизнена, започна да се храни да подскача и да си играе, заведох я на ветеринар, сложихме и система за да я подсили, почва да се оправя вече, надявам се до 2-3 дена всичко да бъде наред, благодаря за отделеното време, мисля че вече няма да има проблеми :)
Аватар
Tomchev
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Авг 17, 2015 11:39 am

Това е добре, но при най-малката промяна в поведението или нещо,което не ти харесва, пак отивайте.Живо и здраво да ти е и дълго да те радва. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета