Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

кучето ми пикае на леглото помощ

кучето ми пикае на леглото помощ

Мнениеот ansi » Сря Сеп 02, 2015 9:43 am

Здравейте! Имам голям проблем, кучето ми пие на дивана, леглото. Историята ми е следната имам куче на 4 години вече, когато беше бебе правеше то ми пикаеше на леглото, но после спря( едно много бой). Но сега пак започва да ми прави този номер. Не знам на какво се дължи, някой може ли да ми даде съвет?
Извеждам го по два пъти на ден ..слагам му пелени на които да се изпикае ако му се до ходи през нощта,но тази нощ ми се изпишка на дивана... не мога да разбера защо ? Моля за съвет, отчаяна съм вече.. :bu: :bu: :bu:
Аватар
ansi
Животинче с въпрос

Re: кучето ми пикае на леглото помощ

Мнениеот zoomaniak » Сря Сеп 02, 2015 9:50 am

На доктор водихте ли го.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Сря Сеп 02, 2015 9:51 am

Не ти ли хрумна, че може да има медицински проблем. Кучето не се бие по никакъв повод, а се приучава постепенно към хигиенни навици от малко.Като начало го заведи на лекар(мъжко или женско е, кастрирано ли е).
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ansi » Сря Сеп 02, 2015 10:42 am

Женско е , но не мисля, че има проблем , тъй като това стана днес ...до този момент беше нормално с това, ако му се пишка ходеше на памперс нощно време...
Аватар
ansi
Животинче с въпрос

Мнениеот german » Сря Сеп 02, 2015 11:47 am

Едно куче дори добре да е научено на хигиенни навици, а това не става с "едно много бой", пак е възможно някога да се изпусне.
Като за начало спри да биеш беззащитното животно за едното напикаване. Колко отчайващо за теб е това кучето ти да се изпикае някъде, където му е забранено не знам, но ако проблема не е здравословен, хубаво почисти местата, където кучето е пикало, така вероятността да повтори е по-малка и по-лесно ще се справите.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Сеп 02, 2015 12:41 pm

Ти не мислиш, а как ще знаеш точно със сигурност, че няма проблем, не можеш да му направиш изследвания. Заведи го на лекар, и спри да се държиш така с него(може би го прави от страх или друго).То при такова отношение...Защо такова голямо куче ще пикае на памперс например...не ти ли хрумва, че има някакъв проблем и не може да стиска. Здравото куче не пикае през нощта на памперс, ако не е малко кученце. Отивайте на лекар, за да може да се излекува докато проблема не се е задълбочил.Изобщо не вярвам да няма такъв...
И като начало направи изследвания на кучето...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ansi » Сря Сеп 02, 2015 2:23 pm

Искам да Ви кажа ,че по принцип кучето ми е много глезено(позволявала съм си да го бия само като е пишкало там където не трябва,на леглото на дивана и т.н. като малко) , но сега отново започна да прави този номер ..и затова пиша тук, за да ми помогнете да разбера какво го е провокирало.
Аватар
ansi
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Сеп 02, 2015 2:43 pm

Ами помагаме ти, както ти казах, води го на лекар.Първо се изключват медицинските проблеми и след това се обръща внимание на поведенческите.Може да има цистит, може да има друг проблем, няма да се разбере без лекар. Не може да се игнорира проблема, защото ще се влошава. Така че, отивайте на ветеринар,ние не можем да поставим диагноза. А ако не е кастрирано, това може да е признак доста сериозен проблем като пиометра например. Има ли някакви други признаци освен този? Изобщо не отлагай посещението при лекар(това е което мога да ти препоръчам на този етап).Пие ли много вода, как се държи, има ли температура, гадене, повръщане, някакви секрети?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот german » Сря Сеп 02, 2015 3:49 pm

Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Назад към Проблеми с кучета