Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Обилно лигавене

Обилно лигавене

Мнениеот Animals_huggie » Вто Окт 27, 2015 4:10 pm

Здравейте!
Имам кокер на 3 месеца. От вчера вечерта почна да се лигави обилно и постоянно му текат лиги. Ближе се постоянно и цялата е мокра. Бити са и всички ваксини, обезпаразитена е и мисля, че всичко е наред спрямо тези неща. Това лигавене преди това не го е имало, но нещо и стана от днес. Моля ви дайте ми съвети какво може да е и дали е сериозно, защото в момента нямам възможност да я заведа на ветеринар, поне в близката една седмица.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Re: Обилно лигавене

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 27, 2015 4:35 pm

Изчакайте............. това ще отмине - вижте дали се храни и дали пие вода.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Animals_huggie » Вто Окт 27, 2015 5:20 pm

zoomaniak написа:Изчакайте............. това ще отмине - вижте дали се храни и дали пие вода.

Ами честно казано има много силен апетит както винаги, играе си, скача...Не виждам някаква промяна в поведението. Сега се сетих, че единствената ваксина която не е бита е за бяс, възможно ли е да е това? Съмнява ме, защото е малко куче и не е контактувала до сега с други кучета, освен боксера ми.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Окт 27, 2015 5:52 pm

Не може да няма ваксина за бяс, тя се съдържа в комбинираната годишна ваксина(това е 3-тата ваксина). Може да е изяла нещо развалено, или да се е натровила. Един активен въглен може да помогне, а ако не помогне, няма да навреди. :ab:
А бяс не може да се прихване така...без контакт и ухапване от болно животно.viewtopic.php?f=218&t=21066
Има ли повръщане?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Animals_huggie » Вто Окт 27, 2015 6:49 pm

meri написа:Не може да няма ваксина за бяс, тя се съдържа в комбинираната годишна ваксина(това е 3-тата ваксина). Може да е изяла нещо развалено, или да се е натровила. Един активен въглен може да помогне, а ако не помогне, няма да навреди. :ab:
А бяс не може да се прихване така...без контакт и ухапване от болно животно.viewtopic.php?f=218&t=21066
Има ли повръщане?

Права сте, бита и е 3-тата ваксина за бяс. Не съм я забелязал да повръща, но все едно изплюва някакви плюнки...Не знам как да го опиша. Иначе е спокойна и е както всеки ден - играе си, яде, спи...Няма нещо различно в поведението. Сега лигавенего намаля, съвсем малко е. Аз се притесних за бяс, защото много хапе уж на игра, но все пак е малка и й растат зъбки, може ли от това да е лигавенето? За натравяне - не знам. Постоянно яде някакви шумки които намира по терасата, но нищо друго което би и навредило.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Окт 28, 2015 9:24 pm

Как е кучето?
Ако не си видял доктора ти е отговорил в другия форум. Ето какво е писал.
Вероятно е натровено. Намерете някой, който може да закара кучето на лекар в близките часове и го помолете да го направи.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Animals_huggie » Сря Ное 04, 2015 10:00 pm

Оправи се, благодаря.
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Назад към Проблеми с кучета