Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Възможно ли е куче да е бавноразвиващо се?

Възможно ли е куче да е бавноразвиващо се?

Мнениеот smiley08 » Пет Окт 30, 2015 1:51 pm

Здравейте,
съжалявам за идиотския си въпрос, но.....
Вкъщи имам лабрадор на 8 месеца. На килограми отговаря на изискванията за норма (около 25).... Проблемът е, че гръдният му кош е доста развит, за разлика от таза. Задните му крачета са тънки и изглеждат схванати... Личи си, че му е трудно да сяда и да става. Дали проблемът е, че са тънки или наистина може да е нещо по-сериозно?
Психически също изглежда сякаш развитието му се бави, държи се като 4 месечно бебе.
Ако имате някакви идеи, много бих искала да ги чуя. :)
Аватар
smiley08
Животинче с въпрос

Re: Възможно ли е куче да е бавноразвиващо се?

Мнениеот meri » Пет Окт 30, 2015 3:36 pm

Консултирахте ли се с ветеринар? Ако не сте - това е първото, което е трябвало да направите. С каква храна го храните. Кучетата не могат да бъдат бавно развиващи се...
Направете му рентгенова снимка и кръвни изследвания и не гадайте какво му има. Възможните причини са доста...

Психически също изглежда сякаш развитието му се бави, държи се като 4 месечно бебе.

Това как го разбрахте, не знам....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот smiley08 » Вто Ное 03, 2015 9:35 am

Вчера го заведохме на лекар и ще му правят рентгенова снимка, за да проверят за дисплазия на таза. Ще попитаме и за кръвна картина.
Относно 'психическата' част.... Просто има някои неща, които кучетата правят докато са бебета и после спират. Знам, че звучи странно, но наистина така изглежда. [mood_feelings_hurt.gif] Например, дори още не е започнал да маркира територия...
Аватар
smiley08
Животинче с въпрос

Мнениеот german » Вто Ное 03, 2015 1:35 pm

smiley08 написа:Относно 'психическата' част.... Просто има някои неща, които кучетата правят докато са бебета и после спират. Знам, че звучи странно, но наистина така изглежда. [mood_feelings_hurt.gif] Например, дори още не е започнал да маркира територия...

И кои са тези неща, които правят докато са бебета, пък после автоматично спират? Ако не му се покаже на кучето кое държание се толерира и кое не, то ще продължи да се държи както го кара, по вашите думи, като бебе.
Какво разбирате под "маркиране на територия"? Крак ли не вдига? Нали същевременно казвате, че има нещо схванато в задните му крака, т.е. кучето не смята за наложително да се измъчва за да вдига крак. А и то е от едра порода и по-късно влиза в пубертета от дребните породи.
Не се главоболете заради държанието на кучето, обърнете повече внимание на здравето му.
Ако ти се смеят,защото си различен,ти им се смей,защото те са еднакви
Аватар
german
В пасажа

Назад към Проблеми с кучета