Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Клечки за зъби

Клечки за зъби

Мнениеот stereophonix » Нед Ное 22, 2015 4:55 pm

Здравейте!

Имам женски бигъл на 7 години. Изключително лакома е! Снощи докато се обърна и си открадна на няколко пъти разни неща от масата. Мисля, че може да е глътнала 1 или 2 клечки за зъби, и като си я познавам - напълно възможно е да не ги е сдъвкала дори. Сега не знам какво да правя, някъде четох, че клечките за зъби не се виждат на рентген. За сега е добре и с настроението, продължава да си иска да яде.. Ще я наблюдавам дали ще ги изака.. Нещо да ме посъветвате превантивно? До колко време е нормално да ги изхвърли организма? Аз съм позитивно настроена, че всичко ще е наред, и все пак съм се притеснила много :( ..

Благодаря предварително за отговора!
Аватар
stereophonix
Животинче с въпрос

Re: Клечки за зъби

Мнениеот zoomaniak » Чет Ное 26, 2015 10:50 am

Вижда си се всичко на ренген - но с различен цвят / отенък. Ако сте прав в страховете си скоро ще спре да яде и пак ще я водите на ренген. Изчакайте този момент. Опипайте с човешка длан гърлото и от устата до където можете като стискате до някаква степен с два пръста трахеята и ако е някъде по нея ще изквичи или ще ви ухапе от болка.

Ако е в стомаха - може и да излезе.... с акото.

Силен фактор е спирането на ядене или невъзможност да преглъща или преглъща и после веднага повръща...
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета