Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кучето ми получи гърч

Кучето ми получи гърч

Мнениеот maybeavet » Съб Окт 15, 2016 12:42 pm

Здравейте. Кучето ми преди един час получи малък гърч, без пяна от устата. Наблизо обаче няма ветеринарен лекар /бил почивка tongue / ,а съм сама в нас и няма как да я заведа /тя е хъски / . Ушичките са й топли и коремчето й е малко по-твърдо от обикновено. Дадох й прясно мляко и вода,а след малко мисля да и дам чай от лайка смесен с течен аналгин, за да смъкна температурата й, но ако получи отново не знам какво да правя [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
maybeavet
Животинче с въпрос

Re: Кучето ми получи гърч

Мнениеот meri » Съб Окт 15, 2016 10:48 pm

Какво стана, заведохте ли го вече на лекар. Не се дава нищо нито за пиене нито за ядене в такива случаи. Води се на лекар за установяване на причината и извършване на изследвания. Не се дават и лекарства, може да навредят(сигурно ли е че е имало температура кучето)? Тя трябва да се измери и ако има нужда тогава се дават лекарства за смъкване. Ако не сте го завели непременно го направете, причините са много, така че не може да се каже от какво е без преглед. В София има дежурни клиники, денонощна, също.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета