Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ПОМОЩ!Топчета по гениталиите на женско куче

ПОМОЩ!Топчета по гениталиите на женско куче

Мнениеот Linna89 » Чет Окт 20, 2016 11:23 am

Здравейте,
съжалявам ако вече има такава тема просто днес забелязах на моята женска Акита Ину топчета/издутини по вагината и.До скоро до преди седмица беше разгонена и не бях забелязвала никакъв проблем?Жената, от който развъдних я взех ми препоръча да я мажа 2-3 дни с крем Здраве и ако не мине да отидем на ветеринар.Някой знае ли какво може да е ?
Аватар
Linna89
Животинче с въпрос

Re: ПОМОЩ!Топчета по гениталиите на женско куче

Мнениеот meri » Чет Окт 20, 2016 3:41 pm

За жалост никой не знае какво може да е. А да мажеш нещо си, което дори не знаеш какво е и защо е там е безотговорно. Заведи си кучето на ветеринар.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Linna89 » Чет Окт 20, 2016 9:07 pm

Разбира се, че ще я заведа.Просто съм бременна в 7 месец и мъжа ми е на работа по цял ден, сама не се наемам да я водя по ветеринари, а и нямам превоз. Исках докато чакам да дойде Събота и Неделя той да почива и да я заведем, ако някой има идея какво и се случва да сподели.Благодаря все пак за компетентното мнение. :ay:
Аватар
Linna89
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Окт 21, 2016 11:08 pm

Наистина няма как да ти кажем какво е това. Може да е какво ли не.На каква възраст е кучето?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Linna89 » Съб Окт 22, 2016 10:47 am

1г и 6 месеца е вече трето разгонване направи.Разгони се юли месец средата до към началото на Август. Странното беше , че септември пак се разгони средата.КАзаха ми,че от времето защото рязко се променяло, надявам се да не е нещо хормонално защото за 2 месеца 2 пъти се разгони.Дано утре мъжът ми е свободен да я заведем на ветеринар.Топчетата още са там ... разбирам ви просто исках да видя дали някой се е сблъсквал с подобно нещо затова се обърнах към вас.
Аватар
Linna89
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Окт 22, 2016 2:41 pm

Наистина е трудно така да се каже. Не е нормално да се разгонва така, за това непременно трябва я види лекар. Вероятно има някакъв проблем.Не е от времето, това е несериозно твърдение. Помислете и за кастрация...след като се установи причината и се излекува. Трудно е да е каже какво може да бъде само по описание, много заболявания си приличат. Щом има такива чести разгонвания винаги си има причина за това, но здравословна, не времето или нещо друго....
Ако можех щях да ти помогна, но в този случай....несериозно е да се твърди каквото и да било без да е прегледано кучето.И опасно да се предполага, защото може и ще е погрешно. Ако нямаш възможност да я заведеш помисли и за варианта да извикаш ветеринаря на домашно посещение.
В никакъв случай не прилагайте хормонални препарати против разгонване, изключително опасни и вредни са.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета