Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кученцето ми падна

Кученцето ми падна

Мнениеот kristina blajeva » Нед Яну 15, 2017 4:55 pm

Моля спешно за съвет! Имам бостънче на два месеца. Днес паднах докато го държах и очевидно се нарани. Изквича страшно. След това отказа да стои на крака, изплака и легна. Очичките му се притваряха. Закарах го спешно на ветеринар. Прегледа го и каза, че няма нищо счупено и всичко е наред. Прибрахме се към 11 часа и вече 6 часа почти само спи или лежи. Хапна малко, пи вода няколко пъти, но не е активен. Много ме притеснява, много е различен. Имам чувството, че вече и дишането е различно. Притеснявам се да няма вътрешни увреждания. Да го водя ли пак и да настоявам за по- обстоен преглед или ще се оправи с времето?
Аватар
kristina blajeva
Животинче с въпрос

Re: Кученцето ми падна

Мнениеот meri » Нед Яну 15, 2017 11:09 pm

Какво се случи по-точно, падна навън с него ли? Води го на лекар и искай рентгенова снимка. Смени клиниката, ако трябва.Не е ли рано да излиза навън, има ли си всички ваксини(ако е излизало, разбира се).Проблема може да не е в крайника, а в гръбнака, вътрешно...води го непременно отново.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Кученцето ми падна

Мнениеот kristina blajeva » Сря Яну 18, 2017 12:09 pm

Здравейте ! Благодаря за отговора ! Ами не, не навън. Все още не излизаме, защото няма никакви ваксини / взехме го от развъдник, внос от Словакия; оказа се без ваксини, с глисти и паразити, с анемия, разстройство ; прекара известно време в клиники за да го спасим, обезпаразитим и възстановим, затова всеки проблем ми изправя косата /. Сега почваме да слагаме ваксините една по една.
Като кифла се подхлъзнах в нас и се пльоснах в цял ръст. Явно всичко е било от стреса, но аз май се филмирах повече от него. Същата вечер пак говорих с ветеринарите и те ме посъветваха да го следя, ако продължи да се държи странно , почне да повръща или откаже да яде, да го заведа на преглед. Но пък мъника вече дивее вкъщи, храни се с огромен апетит и се радва на живота.
Аватар
kristina blajeva
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с кучета