Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кръв в изпражненията - Тема урок

Кръв в изпражненията - Тема урок

Мнениеот little_didi4 » Съб Май 17, 2008 1:09 pm

трябва ли да се притеснявам,знам че най-добре е да се заведе на лекар и той да ми каже..но преди да го направя би желала да чуя мненията ви.

като цяло не намирам поведението на кучето странно...най-лошото е че всъщност още не го познавам..днес му е трети ден при нас...освен скимтенето от време на време което е нормално не виждам нищо друго нередно...яде..пие вода....върви малко страно но предполагам 4е е от теракота и не е свикнало още....иначе навън ми се струва добре походката му...
единственото нещо не нормално и което ме тревожи е че от вчера има растройство и капки кръв в изпражненията..дали не от храната разтройството?

храня го с консерви за малки кучета и кисело мляко с хляб????добре ли е????
Последна промяна meri на Пет Юни 13, 2014 6:47 pm, променена общо 5 пъти
Причина: Готина тема
little_didi4
В пасажа

Re: кръв в изпражненията

Мнениеот AHASVER » Съб Май 17, 2008 1:47 pm

Как се пуска качествена тема
Ако питате на тема Кучета и Котки – искаме да знаем:

1. с родословие или без родословие са
2. имат ли ветеринарни паспорти
3. от къде сте
4. пол и възраст
5. с какво храните – марка – вид на храната
6. какви грижи полагате
7. обезпаразитявате ли ги редовно и през колко време
8. кръвни изследвания кога сте правили последно
9. при какви условия живеят животните
10. от кога се занимавате с кучета или котки

върви малко страно но предполагам 4е е от теракота и не е свикнало още

..мен лично това доста би ме притеснило и небих го отдала на теракота
от вчера има растройство и капки кръв

разстройство от храна-да... ама и наличието на кръв-не мисля,че има нещо общо с храна...съветвам ВИ при първа възможност да заведете кучето на вет!
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот lucy60 » Съб Май 17, 2008 2:31 pm

Вие на практика не давате никаква информация- кучето на каква възраст е, ваксинирано ли е, от улицата или от развъдник? На мен ми прилича на парвовироза, така че мога да кажа само- моментално на доктор!!!
И доколкото знам не бива да се дава на куче кисело мляко, защото млечно- киселата бактерия пречи на чревната флора...така са ми казвали.
lucy60
Животинче с въпрос

Мнениеот little_didi4 » Съб Май 17, 2008 8:26 pm

ами кучето е взето от човек който не познавам...паспорта му не е в мен ще пристигне в понеделник (кучето го получих по пощата) за това не мога да съм сигурна точно какви ваксини има.човекът ми каза че има първа ваксина и е обезпаразитено.
породата е боксер...на около 50 дни...
смених веднага храната,започнах да му давам гранули за малки кучета марката незнам дали ще ви говори нещо защото живея в испания
за киселото мляко мисля че бях чела някаде че било добре да се дава..явно не е вярно...

кръвта като че ли вече я няма из изпражненията или поне не я виждам....но продължава разтройството......

не виждам промяна в поведението му...играе...храни се...дори сташно лакому...

съжелявам ,но не съобразих че не съм дала правилната информация
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kitana » Съб Май 17, 2008 9:20 pm

Значи,аз разбрах следното:

купили сте куче,което сте получили по пощата :ai:
купили сте куче,което не е пристигнало с никакви документи
купили сте куче,без да се уверите,че има всички необходими ваксини....
купили сте куче,което ....не сте виждала наживо.... :ai:
кучето е на 50 дни и е пътувало.... с пощата...... :ai:

Съчуствам Ви.Но не мога да разбера как просто така сте купили това куче без да се уверите,че има и ще получите всички необходими документи,които свидетелстват за ваксините и обезпаразитяването..т.е.за неговото здравословно състояние......

Защо не си купихте куче от мястото,където живеете?Ако Ви се е сторило прекалено скъпо....ами сега може да Ви излезе пак толкова...ако говорим само за парите...Кученцето..то е ясно..
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот AHASVER » Съб Май 17, 2008 9:29 pm

просто ще се въздържа от коментар...само заведете кучето на лекар,моля Ви?

п.с.
смених веднага храната,започнах да му давам гранули за малки кучета марката незнам дали ще ви говори нещо защото живея в испания
за киселото мляко мисля че бях чела някаде че било добре да се дава..явно не е вярно...

така всички известни и добри марки,които се продават в Европа ги има и в България...храна не се смения просто така-изведнъж,а като от старата плавно преминавате към новата,смесвайки двете в дадени пропорци според дните...иначе каквато и храна да дадете ако сте я дали изведнъж,то неминуемо ще доведе до някакви стомашни проблеми...но бих била склонна да мисля,че проблемите Ви не се дължат само на храната...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот kitana » Съб Май 17, 2008 9:50 pm

На кутрето наистина му трябва лекар.

И,моля Ви,не приемайте постовете тук като критика,клоняща към обида(често се случва ,когато някой с подобни проблеми влезе във форума....,затова го казвам....).Много често тук влизат хора,закупили животни без да се информират за стандарта на породата(като пример го давам),без да се информират за мястото/човека от където/когото купуват животното,без да се уверят,че ще получат всички (и какви )документи за произхода и здравословното състояние на животинката и приложените ваксини.И след това страдат заедно с животното,когато се окаже,че или ваксините не са сложени(пример-кучето се разболява от парвовироза,),или животинката е била болна още при закупуването й................
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Съб Май 17, 2008 10:00 pm

Сега да обобщим - в момента няма никакво значение откъде сте взели кучето, дали е с родословие и как е пристигнало при вас. Проблемите са следните:
1. При малки животни разстройтвото независимо от какво е причинено е много опасно - те се обезводняват изключително бързо и може да е с фатален край в много кратки срокове - НА ЛЕКАР, БЪРЗО!
2. Това, че е имало или има кръв също е притеснително, отново независимо от причината - щом има кръв, значи имаме разранена лигавица, която е входна врата за инфекции - НА ЛЕКАР ОЩЕ ПО-БЪРЗО!
3. Това, че ви се струва че ходи странно, може да се дължи на коремна болка и също е повод да се посети бързо лекар. Ако куца по друга причина, ще се знимавате с нея на по-късен етап...
Лекарят ще го прегледа, ще вземе проба за паразити, ако намери за нужно ще пусне и тест за парво и коронавирус и ако е обезводнено ще го сложи на системи. Направили сте грешка, че бързо сте сменили храната и ако имате много късмет може да се окаже, че само това е проблемът.

Киселото мляко е чудесна храна за малки кученца, обаче българкото. Така наречените йогурти или "другите" кисели млека, може да се дават без проблем, но нямат положителните ефекти на българските.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Съб Май 17, 2008 10:28 pm

за въпросните документи за които ме ядете просто момчето от фирмата превозвач е забравило да ми го даде.....аз бях уведомена че ваксините които е минало кучето ....просто като се появи този проблем казах че не мога да бъда сигурна тай като и въпросното паспортче е във фирмата превозвач...което ще ми баде доставено в понеделник.....

второ какво толкова старнно виждате да се превози куче от едно място на друго не разбирам...

и трето съмнявам се че тая марка сте я чували... brekkers

а тук нещата са съвсем различни ..дори и куче с родословие да си купя от някои друг град пак се изпращат по специални пощи....не се бъркайте с положенията и хората в българия
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kitana » Съб Май 17, 2008 10:53 pm

1.не виждам нищо странно в това куче да се превози от едно място на друго,струва ми се кофти идея просто...
2.не съм споменала(а май и никой друг не е споменал)за никакво родословие
3.не Ви "ядем".Аз лично се наслушах за страдащи животни,купени не откъдето трябва....гледани не както трябва.....ваксинирани "уж".....и т.н.
4.
little_didi4 написа:не се бъркайте с положенията и хората в българия

тогава защо не заведете кучето на ветеринар при хубавите хора в чужбина,а търсите помощ в български форум? ммм?
5.положението при вас май е същото ,след като момчето от фирмата превозвач е "забравило"да ви даде паспорта....
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот AHASVER » Съб Май 17, 2008 10:59 pm

за въпросните документи за които ме ядете просто момчето от фирмата превозвач е забравило да ми го даде.....аз бях уведомена че ваксините които е минало кучето ....просто като се появи този проблем казах че не мога да бъда сигурна тай като и въпросното паспортче е във фирмата превозвач...което ще ми баде доставено в понеделник.....

второ какво толкова старнно виждате да се превози куче от едно място на друго не разбирам...

и трето съмнявам се че тая марка сте я чували... brekkers

а тук нещата са съвсем различни ..дори и куче с родословие да си купя от някои друг град пак се изпращат по специални пощи....не се бъркайте с положенията и хората в българия

smiley23 smiley23 smiley23
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот mommovet » Съб Май 17, 2008 11:21 pm

Спокойно бе хора, стига сте скачали на всеки въпрос все с едни и същи коментари! Човекът е пред свършен факт! Откъде, как, защо и с какъв асцендент вече е безпредметна дискусия..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот meri » Съб Май 17, 2008 11:39 pm

И никакъв съвет, не получи, освен от mommovet,мисля,че има разлика,защото там не е като тук или най- малко не познаваме обстановката, за да се изказва мнение. :ac: Не може само да се нападат хората, нали пишат, за да търсят помощ, все пак, а получват само едно нищо. hsuh
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitana » Съб Май 17, 2008 11:42 pm

Не са "едни и същи коментари"!Дразня се ,когато виждам как се отнасят някои(много)хора към животните:като към стока,вещ,която искат да притежават поради някакви само техни си причини..да задоволят своите си потребности!Какво означава:

"от вчера кучето ми има растройство,с капки кръв в изпражненията,давам му това и това,чух,че помага"........................

ако в изпражненията на моето куче се появят капки кръв,най-малкото ще се обадя по телефона на ветеринар.ще си направя труда да потърся указател,да намеря телефон на ветеринар и да го попитам ,аджаба,спешен случай ли е,или мога да отида на другия ден;какво ,да му се не види,да му давам като храна?Ще заведа кучето на ветеринар,а няма да чакам някой от нет-а да гадае какво по дяволите му е на кучето ми и да тая мъничката надежда,че ще ми кажат,че е добре,няма да умре, и че ще отшуми и няма да се налага да си губя времето и парите за нещо,което не е толкова спешно!

В случая хич не се интересувам има ли кучето родословие няма ли.....
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Съб Май 17, 2008 11:53 pm

Ама реалността е много по-различна. 90% от хората казват "кучето ми от една седмица диша трудно трябва ли да го заведа на лекар?" или "от 10 дни нещо е умърлушен и не се храни, това трябва ли да ме безпокои?" или "абе този тумор е тук от 6 месеца, ама сега се отвори, дали операцията наистина е наложителна?" Няма смисъл да ги питаме дали имат идея какво правят, а да бъдем максимално полезни при така създадената ситуация - аз вярвам в доброто в хората и все някога ще се научат.. Но с нападки за вече доказани грешки добро няма да свършим..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Съб Май 17, 2008 11:56 pm

а всъщност знаете ли кво стана...кучето умря а до нас живеят едни виетнамци и аз пак взех че им дадох кучето да го изядат хората ....нали разбираш и те гладни стоят.....

аиде край на темата

жалко ,само все си мисля че в бг хората са някак ХОРА....явно съм грешала
да нека си гледам тук специалистите и въобще да забравя ..май по добре ще е

аз за кво питах а пък кво излезе....

айде живи и здрави не като моето куче
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 12:01 am

:ag: Тея теми са класика - добре че не съм класик и не пиша в такива теми вече... :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 12:03 am

mommovet написа: Ама реалността е много по-различна. 90% от хората казват "кучето ми от една седмица диша трудно трябва ли да го заведа на лекар?" или "от 10 дни нещо е умърлушен и не се храни, това трябва ли да ме безпокои?" или "абе този тумор е тук от 6 месеца, ама сега се отвори, дали операцията наистина е наложителна?" Няма смисъл да ги питаме дали имат идея какво правят, а да бъдем максимално полезни при така създадената ситуация - аз вярвам в доброто в хората и все някога ще се научат.. Но с нападки за вече доказани грешки добро няма да свършим..

Аз изказвам собствено мнение.
Говоря точно за тази реалност и за тези хора.

Как да научиш на добро един човек? Пример-илюстрация на това,което искам да кажа:днес станах свидетел на катастрофа,виновна за която е една госпожа,която ,без да се огледа наляво/надясно,профучава направо през кръстовище и я блъска със страшна сила тролей,който има предимство.Ако не беше тролей ,а кола с дете???????Моето дете?Ще стана ли да помагам на госпожата,която е решила,че да спазва елементарните правила за движение са под нейното достойнство?Ще й помогна...на Макавей!
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Нед Май 18, 2008 12:05 am

Наистина ли или се майтапите с моите усилия? Ако е починало съжалявам и е добре за в бъдеще наистина да почетете малко и да не оставяте малко кученце с проблем без спешна лекарска намеса...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 12:06 am

Госпожо/госпожице,когато видите кръв в изпражненията на животинчето Ви,обадете се на ВЕТЕРИНАР,не търсете из нета помощ .И то от български форуми,които са тооолкова далече от испанската Ви реалност!
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 12:08 am

[clover.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 12:13 am

квот си искам ще правя с кучето си....мога и пълнено да го направя....

съжялявам само за по чувствителните хора които четат това

а ти ГОСПОЖИЦЕ- от къде примерно знаеш дали не съм го завела?

айде аз вече спирам..съседите ме викат на вечеря....да ти запазя ли малко от изгорялата кожичка???
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 12:15 am

Темата излиза извън контрол дами :ag:
Женския бой ще почака :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

защо бе Зоо?

Мнениеот mommovet » Нед Май 18, 2008 12:17 am

Защо заключи темата? Тя е много показателна! Вие ми говорите за документи и други глупости, а хората изобщо не са дорасли до там! Дори в Испания! Сложи я някъде на видно място с поучителна цел.. Както за параноиците с мания за всичко, така и за хората, които не отиват на лекар, а при виетнамците в крайна сметка..
Последна промяна mommovet на Нед Май 18, 2008 12:21 am, променена общо 1 път
Аватар
mommovet
Пчела майка

Re: защо бе Зоо?

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 12:20 am

Сеир ако искаш да гледаме - ОК карайте се на воля...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 12:21 am

квот си искам ще правя с кучето си....мога и пълнено да го направя....

съжялявам само за по чувствителните хора които четат това

а ти ГОСПОЖИЦЕ- от къде примерно знаеш дали не съм го завела?

айде аз вече спирам..съседите ме викат на вечеря....да ти запазя ли малко от изгорялата кожичка???

И съм ГОСПОЖО!
Прочетете си първия пост-оттам човек ще разбере,че кучето не е водено на ветеринар!
И да Ви кажа-всичко се връща!Дори за едно куче.....А те са цели ТРИ ...вече
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот marianna » Нед Май 18, 2008 12:22 am

зоо днеска има "рожден ден "4 години от как е регистриран във форума и се скатава :bp: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :az:
никога не пробвай с два крака,колко е дълбока реката....
marianna
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 12:23 am

я - глей кво стана :ag: :ag: :ag: от едно - скочихме на друго - вадете пиенето аз плащам........ :ag: :ag: :ag: :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот AHASVER » Нед Май 18, 2008 12:27 am

не е сеир...безотговорност е,безсърдечие,малоумие/безумие...преди малко китана ми каза нещо много вярно:

можеш да извадиш българина от България...но не и България от българина

...извинявам се за грозните думи,които ще употребя,но...ТЕ ТОВА Е ГААААД МРЪСНА...
...на какво ли не бях се начела,но това беше... просто засенчи всичко останало...жалко само за хайванчето
Последна промяна AHASVER на Нед Май 18, 2008 12:28 am, променена общо 2 пъти
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 12:27 am

mommovet написа:Защо заключи темата? Тя е много показателна! Вие ми говорите за документи и други глупости, а хората изобщо не са дорасли до там! Дори в Испания! Сложи я някъде на видно място с поучителна цел.. Както за параноиците с мания за всичко, така и за хората, които не отиват на лекар, а при виетнамците в крайна сметка..

:ag: :ag:

оки боки смоки :ag: :ag:

Смешна вечер - смешна тема :ag: :ag: :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Кръв в изпражненията - Тема урок

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 12:33 am

Да не видя в bg-mamma въпрос:"Ами малкото ака малко кръв...Ходи малко странно..може да е от теракота....Как мислите-да се обадя ли на доктор или да сложа килими?" 24emo 24emo 24emo
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 12:42 am

постът е бил пуснат също и преди около 12 4аса

зна4и исках да се извиня на mommovet...мерси за съвета....(всичко друго е просто шега..явно всеки я взе на сериозно ...сега следва сигурно колко съм безотговорна...а то вече мина...сега следва "как може да говорите така за горкото животинче!"

айде време е за сън ....за тая вечер препорачвам УСПОКОИТЕЛНИ.....
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 12:46 am

Предполагам,че имате опит с успокоителните,иначе нямаше да ги препоръчвате :ag:

И какво Ви каза ВЕТ-а като дойде? :ag: Защо не споделихте с момовет,да сверите малко източниците :ag: Абе жена.... :ag:
Последна промяна kitana на Нед Май 18, 2008 12:50 am, променена общо 1 път
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 12:50 am

каза ми- вечер по една ракия на гладен стомах и да му накисна краката във вода с морска сол ......posting.php?mode=reply&f=55&t=2979#
[smile3537.gif] оле как не се сетих ....аз на домашен лекар ходих....боже..а то на ветеринар трябвало....язък......тцтцтцтц а можеше още да е живо
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 1:02 am

Последно да я заключвам или ще я спамиме :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 1:03 am

ключ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

всъщност както си прецениш е най-добре
little_didi4
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 1:05 am

little_didi4 написа:ключ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

всъщност както си прецениш е най-добре

Ти си за: [fight06apr.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 1:06 am

Моето мнение е да не се заключва темата,защото има много хора,които не са изразили мнението си,а сигурно биха искали....Защо трябва изобщо да се заключва?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Нед Май 18, 2008 1:06 am

Недей заключва:)
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 1:13 am

kitana написа:Моето мнение е да не се заключва темата,защото има много хора,които не са изразили мнението си,а сигурно биха искали....Защо трябва изобщо да се заключва?

Аз помислих че некой си прави майтап и ви връзва тука.....да се потите "съветвайки" :ag: :ag: :ag: и още не знам дали има неква истина у тая тема - за пръв път срещам такоФфФ парадоксално луд случай (сложно го казах) [smile3537.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 1:14 am

Сложно не...,пробвай с "малко объркано"... :ag: Аз те разбрах ,де
И според мен има нещо гнило в цялата работа..но не с "връзване"и "съветване" за нещо несъществуващо.....
Последна промяна kitana на Нед Май 18, 2008 1:19 am, променена общо 1 път
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 1:17 am

Некой мозък да извади извод - решение на тва уравнение...некой ден ако не издам книга с "Аз говоря за животните..." (като ще ползвам кой кво казал - написал...) па да пукнем :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 1:18 am

има истина как да няма.....да пратя ли малко снимки от вечерята?http://forum.zoomania.org/posting.php?mode=reply&f=55&t=2979#
:ay:
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 1:33 am

На страницата на форума,горе в ляво,под рекламния банер пише:* нови съобщения...Кликваш там с левия бутон на мишката и след това кликваш върху "Напиши съобщение"......След това "намери потребител".Кликваш там и търсиш някой,на когото би му било приятно да чати за бъзици с умрели/полуумрели кутрета....
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Нед Май 18, 2008 2:00 am

Не заключвай темата - а, и не е лошо все пак да раберем какво е искал да каже автора - какво все пак е станало с кучето - майтап ли е или не - ако е майтап - темата може да бъде изтрита, ако не е нека стои за минутка размисъл ....
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 2:23 am

хора....незнам какво вече да кажа....
всичко го написах ясно...което е шега е шега...шега беше всичко след като ме изхулихте всички за един единствен въпрос..."защо има кръв в изпражненията" а всъщност за какео са тия форуми нали за това да се обсъждат въпроси !....някои болни мозаци явно разбраха че аз съм подложила кучето си на адско мъчение и пълно отказване да му приложа адекватна и специализирана помощ.незнам защо всички решиха това...че аз едва ли не ще си го оставя така кутрето да кърви и т.н.повечто хулиха и без дори да си нямат дори най-малка представа какво става и въобще как стоят нещата и да ми дават неадекватни мнения.и кво излезе накрая все едно ще го оставям да умре едва ли не.

просто реших да попитам сутринта и гледай кво стана....цапаница

mommovet спокойно ,кутрето си спи спокойно в къщурката си и сънува цяло кутило с кучета
Последна промяна little_didi4 на Нед Май 18, 2008 2:26 am, променена общо 1 път
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 2:23 am

Като се вгледа малко човек ще види,че явно,макар и в такава прекрасна ,просперираща страна като Sunny Spain , :sunny: ,жената не може (или,по-добре не иска) да харчи пари по ветеринари,които излизат тоооолкова скъпо.Откъде идват моите подозрения:

тук едно кастриране струва в зависимост от местоположението ,от политиката на вета и така....но почва от 150 евро и може да стигне до 300 ...и сега мисля че ме разбираш защо се зарадвах така първоначално.....

а иначе самата храна не е толкова скъпа....но вече опреш ли до ветове,до техтите услуги бегай.в бг не се плаща толкова за тези неща колко тук...ваксини,обезпаразитяване...всичко е скъпо,марак и по големите заплати пак си е скъпо

пс...също и каишки ,играчки,поводи,и всякаквите неща свързани с кучето са скъпи

viewtopic.php?f=55&t=2702&p=31231#p31231
hsuh

И(с това вече може да греша),но доколкото разбирам от гуугъла,bekkers е зърнена закуска :ajaweki:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 2:27 am

С риск да плагиатствам от Стамен-форумите не са ветеринарни кабинети!Отивате първо при ВЕТ-а,след това са форумите.Особено щом се отнася за нещо сериозно като кръв в изпражненията.Разбирам да се пита:как да подобря клетката на моето зайче?"На колко месеца според вас е редно да се дават хапчета за обезпаразитяване?""Вет-а ми каза да давам калции при еди-кой-си случай с моето куче?Да давам ли или да потърся второ мнение от специалист?"
Последна промяна kitana на Нед Май 18, 2008 2:31 am, променена общо 1 път
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 2:30 am

оф китана спри бе жена..

недей да ми излизаш с някви мои цитатчета ей така и да ми ги прикачваш къде ли не...вземи и прочети всичко отново...всички мои теми и мнения и тогава ми говори
little_didi4
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 2:32 am

аиде китама. жива здрава......

лека нощ
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 2:32 am

Те не са кой знае колко много.... :ajaweki: И откъде мислиш намерих "цитатчетата"?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 2:40 am

незнам ,в гугъл?????????????
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 2:50 am

:ag:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Нед Май 18, 2008 2:55 am

Не разбрах, кое е шега и кое не - но не ми и дреме - фактите обаче казват, че такива са повечето пациенти - това е просто класика в жанра .. Дали ще се смеете или ще плачете - сега покрай празниците аз имама 4 мъртви пациента, поради факта, че стопаните не ги доведоха на лекар след запушване с агнешки кости - дойдоха само да ми кажат , че ами не бяха добре и се споминаха, ей така изневиделица, представяте ли си! след като 4-5 дни не са се хранили и са акали кръв -честито! Не е ясно за колко още не знам...Оперирах двама, които сега са си ОК - което какво прави - 33% живи след свовременна намеса и 66% мъртви без намеса. Това нямаше изобщо да го има, ако хората бяха разбрали как се гледа куче и че кучето не яде кости...и че идеята със своевременното ходенето на доктор хич не е лоша...
Последна промяна mommovet на Нед Май 18, 2008 3:01 am, променена общо 2 пъти
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 2:55 am

http://mops-bg.com/forum/viewtopic.php?t=159

ето това се казва отношение!май ще сменям ролката
little_didi4
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 3:03 am

като цяло не намирам поведението на кучето странно....ку4ето яде..пие вода..играе...
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 3:05 am

С тая разлика:
"обадих се на доктора"
и пак:
Почвам да се съмнявам, че докторът просто е несериозен или пък че аз не правя нещо като хората.

Тук,в тази тема, мнение на ветеринар,прегледал кучето не видях..............
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Нед Май 18, 2008 3:08 am

не видя ли ...жалко..а видяли нещо друго....едни и същи симптоми....може би съм роден ветеринар.... ще си оставя адреса ...ще съм ти нужна някой ден
little_didi4
В пасажа

Мнениеот kitana » Нед Май 18, 2008 3:17 am

Мерси,мерси,предпочитам да си дам парите на ветеринаря :ag: макар че едно погребение ще ми струва по-евтино- само бензина на колата до близкия парк,нали....;......
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 18, 2008 9:20 am

Смех
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Май 19, 2008 10:21 am

Знаете ли, никой на нищо не научихте с тези нападки, подхода е изцяло погрешен. :av:

1/ Откъде сте сигурни в това, което пишете, без да познавате човека и обстановката?

2/ Защо веднага нападате, а не се опитате първо културно и човешки да се осведомите за проблема , и чак тогава ако сте сигурни за какво става въпрос да отправяте такива "съвети"?

3/Да факт е , че повечето стопани не търсят лекар навреме, но не може само с нещо написано във форума да се определи какъв е човека , и дали се е погрижил за животното си както трябва?

4/ Много хора не считат за нужно да търсят лекарска помощ, както и да не дават храни неподходящи за животните си, но това не значи, че човека потърсил съвет и помощ във форума е такъв?А вие колко пъти сте писали, за да искате съвети и помощ, и някой така ли се отнесе към вас?Много е обидно и некоректно държанието на някой хора, а мисля, че трябва да цари толератност и уважение към всички пишещи и молещи за помощ, защото не се знае дали вие няма да попаднете в такава ситуация , и вас да хулят за нещо? И веднага някой ще каже, че няма да попадне, защото се е осведомил за всичко, направил е всичко както трябва , а дали е така? И дали човека , който пише не го е направил също?

5/ Понякога фактите говорят сами за себе си, но това не значи, че всеки случай е такъв?

6/И смятам, че човек щом е поел отговорност за дадено животно, ще направи всичко каквото трябва за него, не може да се твърди обратното без да се познава човека и ситуацията, не може с лека ръка да се твърди със сигурност , точно това?

7/ Има безотговорни хора, но това не значи, че всеки пишещ и търсещ съвет поради някаква причина е такъв,трябва да сте сигурни в това, което пишете, защото и на вас се е случвало да имате проблеми с животните си, но доколкото си спомням хората се опитаха да ви помогнат със съвет, а не да ви хулят?

8/ Няма нищо поучително в тая история, аз специално не извлякох никаква поука, това са неща, които се знаят и всекидневно се предъвкват, без да има полза от тях?

9/Няма нищо смешно, защото даже е жалко, че все още цари такова отношение към хората пишещи тук, по- добре ако не можете да помогнете, не го правете, вместо да се пишат само безмислици?

10/ И направете си нова тема, където да поучавате хората, може и да има полза и да се напише нещо смислено? За мен това е пълна липса на уважение и толератност, така не се постъпва, подхода е неправилен, защото вместо да се помогне, само ще се отблъснат хората и никой няма да пише повече, за да търси съвети, а мисля, че не това е целта на форума и на хората създали го, и грижещи се за него?

11/много хора не са доволни от лекарите си и желаят да ги сменят, поради някаква причина, и това не говори добре за някой лекари, защото явно не всички са доказали колко са добри и годни за професията , която упражняват, и искам да уточня , че това не се отнася за човека даващ професионални съвети(mommovet), защото винаги съветите са много добри и адекватни, но това не може да се каже за някой други, изземващи функцията на лекарите?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пон Май 19, 2008 11:21 am

Съжалявам ,че пак ще се засегна ,но....:

Какви точно изводи може да си състави човек за авторката на темата и обстановката ,различни от тези:кутрето й,което е на 50 дни ,от три дни е у тях,не се е погрижила да го заведе на ветеринар.Кутрето идва от дълъг път(вероятно),от непознат човек...НЕ БИЛА СИГУРНА ЗА НАПРАВЕНИ ВАКСИНИ И ВЪПРЕКИ ТОВА ЖЕНАТА ,ВМЕСТО ДА ДАДЕ ПАРИ ЗА ПРЕГЛЕД НА КУЧЕТО Е СМЕТНАЛА ЗА ПО-ЛЕСНО ДА СЕДНЕ ПРЕД КОМП-А И ДА ПИТА ВЪВ .......ФОРУМ!И ТО НА СЛЕДВАЩИЯ ДЕН??

Какво общо има обстановката?Че ветовете са по-скъпи?Ами тогава защо си е взела куче,като не може да му осигури дори един преглед,и то при такива симптоми? :ai:

Ще нападам всеки,който смята кучето си/котето за ЛЕСНО ЗАМЕНЯЕМА ВЕЩ,и смята грижите по него за ЛЕСНО ИЗБЕГВАЩ СЕ РАЗХОД.

Всеки човек може да си направи изводи за друг,пък било то и от една тема............Има малко психология,малко интуиция,малко свързване на факти.....Всеки (дали)го може......

Аз не виждам нищо безсмислено в тая тема...Виждам безсмислица в отношението на много хора към животните!!

Човек може да извади много неща от тая тема..........Да получи много от нея........
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Май 19, 2008 11:30 am

Не винаги нещата са такива ,каквито изглеждат.
Последна промяна meri на Пон Май 19, 2008 11:32 am, променена общо 1 път
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пон Май 19, 2008 11:32 am

Нещата са .......очевАдни :ai:

Катето,която иска куче,но не знае точно как да се грижи за него.......Тя е дете на 11 години.....Всички животнолюбители са почнали оттам....Но все ми се струва,че детето има повече акъл от тази жена...........Катето си заслужава поученията,търси ги дори,изразява желание да се научи.И съм сигурна,че би си завела кучето на ветеринар ако ТО АКА МАЛКО КРЪВ!
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kitana » Пон Май 19, 2008 11:36 am

За една мнима бременност на кучето си, собственичката се притеснява колкото за член от семейството.Ходила е по доктори и СЛЕД това е решила да потърси ВТОРО и ТРЕТО и ПЕТО мнение...
viewtopic.php?f=1&t=2974&p=34953#p34953

А за кръв в изпражненията какво правим?Мм?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Май 19, 2008 11:47 am

Никога не коментирам нещо, за което незнам и не съм осведомена каква точно е истината, както и да обвинявам някой, без да съм запозната със случая отблизо, не винаги написаното дава представа за истината.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пон Май 19, 2008 11:51 am

Истината е ,че кучето не е водено на ветеринар не поради друго,ами поради КРЪВ В ИЗПРАЖНЕНИЯТА.Друга истина и познания за характера на човека и в каква обстановка живее на мен лично не са ми нужни...
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Май 19, 2008 12:07 pm

Заключенията ти са изцяло погрешни.Нямам право да коментирам неща които не касаят лично мен.За мен темата приключи.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kitana » Пон Май 19, 2008 12:30 pm

meri написа:.Нямам право да коментирам неща които не касаят лично мен.

По тази логика форума не би трябвало да съществува icon_dontknow
Как тогава момовет би могла да дава съветите си ?Или който и да било друг?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Май 19, 2008 12:53 pm

Не , имам предвид, че не става въпрос за мое животно, за да коментирам.Всеки стопанин има право да реши какво и колко неща ще сподели.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 19, 2008 3:12 pm

meri написа:Знаете ли, никой на нищо не научихте с тези нападки, подхода е изцяло погрешен. :av:

1/ Откъде сте сигурни в това, което пишете, без да познавате човека и обстановката?

2/ Защо веднага нападате, а не се опитате първо културно и човешки да се осведомите за проблема , и чак тогава ако сте сигурни за какво става въпрос да отправяте такива "съвети"?

3/Да факт е , че повечето стопани не търсят лекар навреме, но не може само с нещо написано във форума да се определи какъв е човека , и дали се е погрижил за животното си както трябва?

4/ Много хора не считат за нужно да търсят лекарска помощ, както и да не дават храни неподходящи за животните си, но това не значи, че човека потърсил съвет и помощ във форума е такъв?А вие колко пъти сте писали, за да искате съвети и помощ, и някой така ли се отнесе към вас?Много е обидно и некоректно държанието на някой хора, а мисля, че трябва да цари толератност и уважение към всички пишещи и молещи за помощ, защото не се знае дали вие няма да попаднете в такава ситуация , и вас да хулят за нещо? И веднага някой ще каже, че няма да попадне, защото се е осведомил за всичко, направил е всичко както трябва , а дали е така? И дали човека , който пише не го е направил също?

5/ Понякога фактите говорят сами за себе си, но това не значи, че всеки случай е такъв?

6/И смятам, че човек щом е поел отговорност за дадено животно, ще направи всичко каквото трябва за него, не може да се твърди обратното без да се познава човека и ситуацията, не може с лека ръка да се твърди със сигурност , точно това?

7/ Има безотговорни хора, но това не значи, че всеки пишещ и търсещ съвет поради някаква причина е такъв,трябва да сте сигурни в това, което пишете, защото и на вас се е случвало да имате проблеми с животните си, но доколкото си спомням хората се опитаха да ви помогнат със съвет, а не да ви хулят?

8/ Няма нищо поучително в тая история, аз специално не извлякох никаква поука, това са неща, които се знаят и всекидневно се предъвкват, без да има полза от тях?

9/Няма нищо смешно, защото даже е жалко, че все още цари такова отношение към хората пишещи тук, по- добре ако не можете да помогнете, не го правете, вместо да се пишат само безмислици?

10/ И направете си нова тема, където да поучавате хората, може и да има полза и да се напише нещо смислено? За мен това е пълна липса на уважение и толератност, така не се постъпва, подхода е неправилен, защото вместо да се помогне, само ще се отблъснат хората и никой няма да пише повече, за да търси съвети, а мисля, че не това е целта на форума и на хората създали го, и грижещи се за него?

11/много хора не са доволни от лекарите си и желаят да ги сменят, поради някаква причина, и това не говори добре за някой лекари, защото явно не всички са доказали колко са добри и годни за професията , която упражняват, и искам да уточня , че това не се отнася за човека даващ професионални съвети(mommovet), защото винаги съветите са много добри и адекватни, но това не може да се каже за някой други, изземващи функцията на лекарите?

Мери ти защо никой не критикуваш...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Май 19, 2008 3:18 pm

Мери - как да помогнем - как да гледаме - кой подход да изберем към хора които ама изобщо не разбират от животни...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пон Май 19, 2008 6:02 pm

Ами мисля, че достатъчно помагаме, има инфо за всичко --да си четат.Подхода е да се осведомяваме за конкретния проблем и ако можем да помогнем добре, ако не да ги насочим към хора, които могат да го направят(медицински лица).Трудно е да се помогне на всички, но ще се опитаме.Няма как да накараме хората първо да четат, после да питат,просто сами трябва да си поставят за цел да учат и четат, да са осведомени по всички въпроси.Не мога да критикувам никой, защото хората сами са си виновни, че са невежи, това не говори добре за тях, някой пък обичат всичко да им се поднася наготово, което не е много добре, но май по- добре да има инфо, пък който иска да е осведомен да чете, който не иска няма да му отговаряме или трий темите, ако се повтарят.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот little_didi4 » Пет Май 23, 2008 4:04 pm

Здравейте,
Това което описвате се случва често при малки кученца и обикновено не е опасно. Ако беше
Парвовироза кучето щеше да е много зле и нямаше да яде и играе. Това може да се
контролира с диетата като добавяте повече ориз. Задължително направете поне 3
обезпаразитявания, защото признаците приличат и на това. Можете да му давате когато има
разстроиство и кръв Sucralfat половин до една таблетка на 12часа в зависимост от размера
на кучето, не прекалявайте за да не го запечете. Другото което може да дадете е пробиотик
от типа на Enterofrment. Това са лиофилизирани лактобактерий за регулиране на чревната
флора. Мое лично мнение е , че няма нужда от такива тежки антибиотици при положение , че
кучето се чувства добре, а понякога от тях също може да направи разстройство.

едно друго мнение по моят проблем....
little_didi4
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Пет Май 23, 2008 4:07 pm

китана кво ще кажеш? явно по това се различавам от теб.......параноята!!!!!!! и паниката при мен липсват..и за това мисля трезво с главата си.
little_didi4
В пасажа

Мнениеот AHASVER » Пет Май 23, 2008 4:08 pm

браво...евала на тези които "изписвт" лекарства по нета..." [applauseuu.gif] "

п.с.
само неразбирам какво се опитвате да ни докажате... :bl:
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот kitana » Пет Май 23, 2008 4:10 pm

Какво ще кажа ли?Ако за теб е параноя да заведеш кучето си на ветеринарен лекар,по -добре си вземи плюшена играчка!

Различаваш се от мен по много неща :ag:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Пет Май 23, 2008 4:11 pm

да пуснем нова тема по тоя въпрос......

аз не доказва а казвам че отношението ви беше нечовешко към мен и въпросът ми....
little_didi4
В пасажа

Мнениеот little_didi4 » Пет Май 23, 2008 4:14 pm

дам китана така е различваш се доста от мен.....явно не разбираш български....вземи и прочети всичко ама всичко пак....
little_didi4
В пасажа

Мнениеот AHASVER » Пет Май 23, 2008 4:18 pm

отношението беше напълно нормално...даже и на вета във форума,мнението се припокриваше с нашето,а именно-ОТИДЕТЕ НА ЛЕКАР...аз не искам да обвинявам никой и честно казано много ми е зор за Вашите отговори - на ощипана госпожица...единствено се надявам благоразумните четейки тази тема да извадят поуките за себе си...

п.с.
извинявам се ако звучи грубо,но не ми харса поста Ви и неразбирам какво очаквате с този маниер...
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот kitana » Пет Май 23, 2008 4:19 pm

.
little_didi4 написа:дам китана така е различваш се доста от мен.....явно не разбираш български....вземи и прочети всичко ама всичко пак....

Виж сега,ако желаеш само да се заяждаш,си попаднала на грешното място.Обясних ти-горния ляв ъгъл на форумната страница ,под рекламния банер-Фани си намери някой друг, с който да се заяждаш.Единствената причина да пиша в твойта тема са хората,които влизат тук.Ти си безнадежден случай ,това го разбрах още от първия ти пост.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот little_didi4 » Пет Май 23, 2008 4:21 pm

ами очаквам пуканки...филма почна!!!!!!!
little_didi4
В пасажа

Назад към Проблеми с кучета