Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с проклетата демодекоза

Проблем с проклетата демодекоза

Мнениеот Мира » Чет Юни 25, 2009 11:10 pm

Здравейте,
имам голям проблем с проклетата демодекоза :( имам мопс който от втория си месец разви жестока демодекоза за 10 дни буквално се покри с гнойни рани , имахме много близки ветеринари, които вкарваха от Гърция обезпаразитяващата паста за коне и с нея за месец и половина го оправиха, обаче ...почти веднага след затихване на симтпомите цялата кожа на кученцето почерня и козината почти изцяло опада, въпросните лекари уж било нормално щяло да мине и т.н. , но нещата ставаха на по-зле , казаха ни че е хормонално при следващия доктор , не почнахме хормоналните инжекции само заради малката възраст на кученцето, в момента сме при нов лекар бием Ceva mec веднъж седмично по схемаЗ и третираме с тактик 1ml на 250 ml вода/кученцето е много дребно и е достатъчен разтвора за едно пръскане/по схемата 8-16 седмици, някой може ли да ми даде информация за почерняването на кожата не е на участъци вече а е абсолютно цялата. Докторката ни каза че то ва са фоликули с кърлежи(след взимани кожни проби от цялото тяло), ако някой е имал такъв случай моля ви помогнете с малко опит, иска ми се да не се подвеждам вече по доктори а най-накрая да видя кучето си с козина, каквато от бебе не е имало.
Предварително благодаря.
Мира
Животинче с въпрос

Re: Проблем с проклетата демодекоза

Мнениеот little_didi4 » Пет Юни 26, 2009 7:21 am

здравей,аз може би съм една от малкото хора във форума които имаха някаква подобна история на твоята,само където ти имаш поне една ясна диагноза.

моето куче(като твоето всичко започна от 60 ден) година и нещо се бори с някакво кожно заболяване,мина през всички диагнози,пи година и нещо лекарства,кучето беше останало без козина на редица места и едва не откачихме.кожата му също ставае една такава лилаво-черна..за това ми казваха че е признак че кожата не е здрава.щом не е здрава е заразена все още.

друго не мога да ти кажа,защото тази материя е много мътна и да го кажем индивидуална...стискам палци всичко да се оправи при вас,но предполагам няма да мине без няколко скъсани нерви в повече
little_didi4
В пасажа

Мнениеот Мира » Пет Юни 26, 2009 2:02 pm

little_didi4 написа:здравей,аз може би съм една от малкото хора във форума които имаха някаква подобна история на твоята,само където ти имаш поне една ясна диагноза.

моето куче(като твоето всичко започна от 60 ден) година и нещо се бори с някакво кожно заболяване,мина през всички диагнози,пи година и нещо лекарства,кучето беше останало без козина на редица места и едва не откачихме.кожата му също ставае една такава лилаво-черна..за това ми казваха че е признак че кожата не е здрава.щом не е здрава е заразена все още.

друго не мога да ти кажа,защото тази материя е много мътна и да го кажем индивидуална...стискам палци всичко да се оправи при вас,но предполагам няма да мине без няколко скъсани нерви в повече

Благодаря за отговора, на нас ни взеха кожна проба от цялото тяло и е силно опаразитена , за това продължаваме с лечението, и ние сме така козина тук таме , на туфички и така стискаме палци да има резултат. :ajaaski:
Мира
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пет Юни 26, 2009 3:00 pm

Да, тези черни изменения са характерни при демодекозата и са точно задръстени фоликули с кърлежи, а лечението е дълго и упорито. може да продължи повече от 6 месеца.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Franki » Сря Фев 05, 2014 4:26 pm

Здравейте на всички :) Ни е също сме така от 60-тия ден рани по главата един куп лекарства без диагноза ,понеже сме от малък град и няма кой да извърши , та вече малкия е на 8 месеца прилича на проскубано улично куче ,все едно никой не се е грижил за него , кожата му е черна и мирише на мръсни чорапи . От вчера сме с диагноза окончателна след изследвания . Демодикоза с вторична инфекция плюс гъбички. Ужасена съм мъжа ми иска да го ефтанизираме ,а аз толкова се привързах към него и само като си помисля ми се обръща всичко и не мога и така ще се мъчим да ставаме пухкави :( В един форум един мъж беше писал да се пробва със сяра и мас и ще го направя пък дано даде резултат.
Аватар
Franki
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 05, 2014 4:45 pm

Сярата е добър метод.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Сря Фев 05, 2014 4:55 pm

За развитие на заболяването важни фактори са хранене, хормонални проблеми, остлабен имунитет, нередовно обезпаразитяване.
Правена ли е кожна проба за откриване на вида демодекоза. Каква храна давате на кучето и в какви условия живее.
Не е желателно да използвате препарати без да знаете дали няма да навредят на кучето.
Може да купиш антибактериален шампоан. Заболяването може да бъде наследствено и такива кучета се кастрират, за да не се предава заболяването на потомството.
Лечението включва премахване на акарите и лекуване на вторичната бактериална инфекция, често с антибиотици за няколко седмици.Лечението е продължително.Успешно се използва в лечението и ивемерктин, но само след консултация с лекар.
Каква порода е кучето, защото при някои използването на ивермектин е опасно. Много често за лечение се прилага амитразин.
Но, не прилагайте нищо без да се консултирате с лекар, защото може да има непоносимост към препарата. Трябва да се дава нещо за подсилване на имунитета.Диетотерапията също е много важна за успешното лечение. Има мехлеми, които съдържат сяра, по-добре закупено, отколкото приготвено домашно лекарство, за да не изгори кожата или да се навреди на кучето по този начин.Засегнатите участъци могат да се мажат с настойка или отвара от лекарствени препарати. Лечението е доста продължително и няма резултат веднага....не го евтаназирайте, а бъдете търпеливи, трудно е лечението,но си заслужава, кучето е младо и живота е пред него.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с кучета