Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Котка с диагноза рак- съвети плссс (8 годишно)

Котка с диагноза рак- съвети плссс (8 годишно)

Мнениеот elena_spaseva » Сря Мар 29, 2017 3:46 pm

Котаракът ми има рак :( не само на един орган. Задържа течности в стомашната кухина, гръдният кош и белите дробове. Коремът му е подут като топка. На рентгена и ехо-графа се виждат тъмни петна- диагноза рак на 90 %. Изпомпваме течността от белите дробове периодично за да може да диша. На болкоуспокояващи е . Лекарите не дават обнадеждаваща прогноза :( .Кот е много слаб но има апетит, храни се сам. Четох из форумите, че е рака се повлиява от прием на джинджифил, куркума, витамин ЦЕ, трябва му и свеж кислород. Някой знае ли как да помогна на Кот да се оправи? Все си мисля, че макар и слаб и изтощен, щом има апетит има шанс да се подобри....
Моля споделяйте мнения, опит, идеи....
Аватар
elena_spaseva
Животинче с въпрос

Re: Котка с диагноза рак- съвети плссс (8 годишно)

Мнениеот meri » Чет Мар 30, 2017 6:37 pm

Няма смисъл...нищо не може да се направи, а "лечение" с такива неща...не е за предпочитане. Спести му мъките, така е най-добре, приспи го .....макар и да не ти се иска и да ти е много тежко. С такава диагноза...оправяне едва ли има, а това че яде, не е гаранция за нищо....само се удължават агонията и мъките, нищо повече.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Котка с диагноза рак- съвети плссс (8 годишно)

Мнениеот elena_spaseva » Пет Мар 31, 2017 9:49 am

Вече 3 дни след последното източване на водата и кот се чувства добре (според обстоятелствата) Даже излизахме на разходка на двора:) Той много се зарадва и се утъркаля едно хубавичко в пясъка :))))) Мисля, че има шансове.Мисля, че и той не иска да се предаде все още.
Аватар
elena_spaseva
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с котки