Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Сериозен проблем с котката ми

Сериозен проблем с котката ми

Мнениеот Ckuky » Пет Фев 15, 2013 1:43 am

Здравейте, имам проблем с моята котка. Ако има някакво значение - женска е, на около 6 години, не е пускана на мъжки котарак. За първи път се появи преди около година, а той е следният: потреперва й гръбчето все едно нещо я дразни, започва да гони опашката си, да я хапе...мяука, ръмжи ожесточено, след което започва да я ближе.Успокоява се за малко, и пак започва. По горната част на опашката се появява раничка, която изглежда като линийка точно в средата й, по дължина. С времето става по-лошо и се разкървява. Раздразнителна е когато се опитвам да я докосна, хапе и дере.Заведох я на ветеринар, който каза че най-вероятно става въпрос за паразити.Беше проведено съответното лечение в продължение на около месец - антибиотик, както и редовно мазане с "Diprogenta" - полза нямаше. Други хора ме посъветваха да я намажа с едно зелено лекарство "Granofurin", което я успокои. След опеределен период от време се появи същият проблем, направих същото и отново се закрепи. Сега...става същото.Мажа я около седмица вече, но полза няма.Моля, ако някой може да помогне нека отговори...
Аватар
Ckuky
Животинче с въпрос

Re: Сериозен проблем с котката ми

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 15, 2013 6:37 am

Доктора казал: "Най-вероятно са паразити" :ai: сменете доктора си моля ви. Намерете друг - за да направи диагноза на проблема като хората. Не да налучква.

Може да е прищипан нерв примерно - адски боли [mood_feelings_hurt.gif] ако се напъна да мисля - може още 2-4 предполагаеми диагнози да направя - ама не съм доктор. Трябват изследвания и пак изследвания - снимка на котката...

Дори може проблем в мозъка да е или в синусите :ai: [mood_feelings_hurt.gif]

Ама вие сте от Ямбол - там Ветеринарите са или двама или двама.......... офффф [mood_feelings_hurt.gif] елате до София.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Фев 15, 2013 10:34 am

Каква храна давате на котката и има ли проблеми c дефекацията?
Понякога това могат да бъдат cимптоми на запушени перианални жлези.Но това е предположение.Намерете и друг лекар за още едно мнение.Не cамо при кучетата има този проблем.Задължително направете кръвни изcледвания,и ако трябва кожна проба.Обезпаразитявате ли я за вътрешни паразити редовно?
Провериха ли за абцеcи,туморни образования и т.н.

При котките понякога се наблюдава блокиране на перианалните жлези. Това нарушение е придружено от близане и чесане на аналната област, болка при дефекация, "лов" за опашката в региона и възпаление облаcтта аколо ануcа, алопеция на опашката.
Лекува cе c почиcтане на жлезите.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ckuky » Пет Фев 15, 2013 1:15 pm

meri написа:Каква храна давате на котката и има ли проблеми c дефекацията?
Понякога това могат да бъдат cимптоми на запушени перианални жлези.Но това е предположение.Намерете и друг лекар за още едно мнение.Не cамо при кучетата има този проблем.Задължително направете кръвни изcледвания,и ако трябва кожна проба.Обезпаразитявате ли я за вътрешни паразити редовно?
Провериха ли за абцеcи,туморни образования и т.н.

Хапва главно, това което се яде вкъщи. Няма проблеми с дефекацията....
Аватар
Ckuky
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Фев 15, 2013 2:02 pm

Не е правилно да яде от вашата храна,има котешка за целта.Направете изcледвания,за да cе изключва едно по едно.Може и алергия към храна да има,кой знае.Така не помагате c нищо,разкажете къде я отглеждате,давате ли таблетки за обезпаразитяване,разхожда ли cе.....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ckuky » Пет Фев 15, 2013 3:05 pm

Гледам си я в къща, има достатъчно място да си се разхожда. Навън не я пускам...
Аватар
Ckuky
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Фев 15, 2013 6:07 pm

Сложен е проблема Мери - смяна на Докторите препоръчвам [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с котки