Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Раничка на лапата при котка

Раничка на лапата при котка

Мнениеот cooltenderness » Нед Апр 20, 2014 8:30 pm

Здравейте пиша ви за съвет , понеже едва ли тези дни ще работи някой ветеринар.Имам персийско коте на 4-ри години вече , преди месец му падна нокът на предната лапичка , този който се намира в края на стъпалото , започна да му расте нов , но днес забелязах , че до новият нокът се е оформила раничка ,от която не тече кръв и има кафеникав цвят , не куца когато ходи.Ако някой може да ми каже с какъв разтвор да я промивам или нещо с което да я намажа за да му мине ще съм много благодарен.
Аватар
cooltenderness
Животинче с въпрос

Re: Раничка на лапата

Мнениеот meri » Нед Апр 20, 2014 9:00 pm

Кислородна вода, риванол, и най-добре да го види и лекар. Не чоплете раната и не опитвайте да махате кората, преди да го е видял лекар. Ако не го боли и не създава проблеми при ходене, най-добре изчакайте да ви каже лекаря какво да правите.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот cooltenderness » Нед Апр 20, 2014 9:18 pm

Благодаря за бързият отговор
Аватар
cooltenderness
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 21, 2014 8:07 am

Раните при котките ако не се влошават - котешкият език ги оправя с близане.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Раничка на лапата при котка

Мнениеот meri » Пон Апр 21, 2014 8:27 am

Хубаво е да се види дали под коричката няма гной, за да не стане някоя инфекция, за това е добре да го види лекар. Но ти не пипай, за да не го замърсиш, че тогава ще стане по-лошо. Може и нищо да няма, но за всеки случай....
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с котки