Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Бърз въпрос - котенце със счупени крачета

Бърз въпрос - котенце със счупени крачета

Мнениеот чъки » Съб Юни 07, 2014 4:29 pm

Здравейте, намерих 2 котенца преди половин час, едното има проблем със задните крачета. Мисля че са счупени, защото се движи с предните, а задните ги влачи, не може да ги мърда. Нямам представа как да ги гледам толкова мънички, лекичко се клатят като вървят, може би са на 20-30 дена, макс 50, не знам. Обмислям да ги изкъпя след малко, дали е редно? Всякакъв съвет предполагам, че би било в помощ.
Аватар
чъки
Животинче с въпрос

Re: Бърз въпрос - котенце със счупени крачета

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 07, 2014 5:13 pm

Заведете ги на Ветеринарен лекар.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот чъки » Съб Юни 07, 2014 5:20 pm

Няма как да го заведа на ветеринар, иначе отдавна да сме отишли. Няма ли нещо, което да направя аз за крачетата? А да изкъпя ли малките, нали няма да им навреди?
Аватар
чъки
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Юни 07, 2014 7:59 pm

Не трябва да ги къпеш. Но и без лекар няма да стане. Освен това не знам и как ще ги храниш, топлиш и т.н. Имаш ли представа изобщо как се отглеждат малки котенца. По-добре потърси помощ от някой.Иначе сигурно няма да оцелеят.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Съб Юни 07, 2014 10:44 pm

Без ветеринарна помощ котето е обречено. Ако можеш го заведи час по-скоро. Какъв е проблема? НЕ ГИ КЪПИ. Нали не го направи!?
Bamo

Мнениеот meri » Нед Юни 08, 2014 7:37 am

Ами не знам защо някои хора питат, след като не спазват каквото им се казва.

Благодаря за отговорите. Забелязах, че между крачетата имат неща, подобни на глисти и се наложи да ги изкъпя. Нямаха рани, затова предполагам, че всичко е наред, спят в момента. В понеделник ще видя какво може да се направи за ваксините и обезпаразитяването, но за крачетата не е сигурно. Лека вечер .
http://forum.dog.bg/topic/59872-%D1%81% ... %82%D0%B5/

Спасяваш животно и очакваш да оцелее без да направиш каквото трябва, е това не го разбирам. Не мога да ги водя на лекар.....вечното оправдание, като че ли лекарите не са хора и не разбират. Защо някои смятат, че лекарите мислят предимно за пари и не водят животните?
Не смятам, че имат шанс за оцеляване тия котета.....Какви ваксини, какви ......при болни животни.....Къпането не беше желателно, а с преохлаждането как се справяш при толкова малки котенца.....те не могат без топлина, а с какво се хранят....кой знае....
Никой не може да каже със сигурност, че краката са счупени, има много причини за влачене.....които не могат да се установят ей така....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот чъки » Нед Юни 08, 2014 11:26 am

Вините ме, че съм го изкъпала, но по-добре ли щеше да е, ако го бях оставила с глистите? А и не разбирам какъв е проблемът след като нямаше рани. На ветеринар не мога да го водя точно сега по други причини, а не защото смятам, че те мислят само за пари. Но ще видя утре, най-късно вторник, какво може да се направи по въпроса. А колкото до топлината и храната, на топличко са и им давам сухо мляко за котки. Всичко им е наред, освен крачетата на едното. И не разбирам защо мислите, че на мен ми пука по-малко за мъниците, отколкото на вас. Ако не ме интересуваха едва ли щях да ги взема. Не мога да гарантирам за котенцето с проблемните крачета, но другото определено ще оцелее. Ще направя каквото мога за мъника, но просто искам съвети какво да правя преди да мога да го заведа на вет.
Аватар
чъки
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юни 08, 2014 2:59 pm

Не мога да разбера как така глистите са те карали да къпеш котенцето, след като има много по-лесни начини за тяхното премахване. Станалото -станало. И за това ти трябва лекар, който да даде противопаразитен препарат, защото паразитите ще убият такива малки котета. Не казвам, че не ти пука...
Но ако едно заболяване, зависи от какво се е получило се хване навреме, има по-големи шансове да се постигне резултат в лечението. Може да се е родило така, може да има някакъв проблем....всичко може да е, а не счупени крака. Може по време на раждане да се е случило така, не се знае нищо. А къде е майката? Не знам какво може да направиш, след като не се знае какво е, за да не навредиш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот чъки » Нед Юни 08, 2014 8:18 pm

Преди не ми се е налагало да се сблъскам с такъв проблем и с толкова малки котки, затова единственото, което се сетих беше да ги изкъпя. Но паразитите пак се появиха. Утре ще отида във ветеринарна аптека да им взема, каквото е нужно и ще потърся къде има вет клиника. Майката не знам къде е, най-вероятно малките са захвърлени, защото изглежда са женски.
Аватар
чъки
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Пон Юни 09, 2014 4:56 pm

Абе глистите не бяха ли вътре в червата? Ако е така, за какво къпане говирим?
Bamo

Мнениеот чъки » Пон Юни 09, 2014 7:47 pm

Видях, че между гънките на крачетата имаше някакви малки бели неща като червеи, предположих, че са глисти и го изкъпах. После като се изходи те пак се появиха и днес го заведохме при ветеринар и каза, че не са точно глисти, спомена нещо друго, но не го разбрах, било е често срещано при малки котета и е щяло да бъда така известно време. За крачетата - според него не може да върви, заради силен удар или нещо подобно на костта на/под бедрото и скоро би трябвало да се възстанови, извика ни пак след седмица-две, ако нещо не се влоши. Благодаря за мненията иначе. Лека вечер
Аватар
чъки
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Юни 09, 2014 8:02 pm

Глистите се предават от майката на поколението :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Пон Юни 09, 2014 11:20 pm

Ако успееш да отгледаш това коте със счупените крачета, те признавам. Това е една много тежка задача, с която гледам, че не се боиш да се захванеш. Похвално е, малко са хората като теб!
Bamo

Мнениеот meri » Вто Юни 10, 2014 10:08 am

Даде ли противопаразитно лекарство? Глистите не могат да се изчистят от еднократно приложение да знаеш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот чъки » Вто Юни 10, 2014 6:59 pm

Да, даде ми едно хапче, което каза да го разделя на колкото се може по-малко парчета. Иначе мъниците станаха три, преди малко се появи и брат им. :D Да попитам малките котки не пият ли вода докато пият и мляко? В деня, който ги намерих им дадох вода и те го изпиха, но откакто почнаха с млякото даже и не я поглеждат.
Аватар
чъки
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Юни 10, 2014 10:03 pm

Една от най-странните истории този форум. Дано всичко е наред.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Сря Юни 11, 2014 8:33 am

С млякото получават необходимите им течности.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с котки