Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хранене на котарак след операция от изпаднало право черво

Хранене на котарак след операция от изпаднало право черво

Мнениеот marielka13 » Съб Ное 08, 2014 5:25 pm

Здравейте! Днес котарака ни от село претърпя операция... В четвъртък баба ми каза, че на дупето има някакви мехури и трябва да се заведе на лекар. Представях си нещо коренно различно от това, което сварих днес и се разплаках... Веднага го заведохме на лекар в Пазарджик (той живее в с. Звъничево). Лекарят каза веднага операция. Хич не сме питали за сумата, директно приехме, защото щеше да умре, а и гледката на изпаднало наденицоподобно черво хич не беше приятна... Ако го бяхме завели по-рано например вчера можеше да се размине без операция, но... Вета започна веднага, след час си взехме котьо жив и здрав, без това грозно нещо да му се мъкне отзад... Сега е вкъщи на топло, вече не се мята и се разхождаше допреди малко из апартамента. Сега спи зад радиатора, сам си го избра това място :ag: Майка ми му сложи в капачка от буркан малко чорба от супа и преди малко изяде още една такава капачка. Купила съм му Уискас пауч за утре илш за по-късно. Трябва да го храня само с течна храна и паучове, но нямам представа по колко... Бихте ли ми казали какво количество трябва да получава дневно, защото забравих на питам :ay: След седмица е на преглед.
marielka13
Животинче с въпрос

Re: Хранене на котарак след операция от изпаднало право черв

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 08, 2014 6:15 pm

1 пауч е на едно хранене - за нормална котка. Но при вас нека да е половин 50% от пауча за едно хранене.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Съб Ное 08, 2014 8:46 pm

Захранването след операция е в малки количества, не трябва да преяжда.По-важно в случая е да пие вода, но трябва и да се храни. И те съветвам да не даваш Уискас, има по-качествени храни. Уискас причиняват много сериозни здравословни проблеми при котките. Непременно се обадете на лекаря да ви каже до кога и как да го захранвате, това е много важно за правилното възстановяне на перисталтиката. И следете дали и как ходи по голяма нужда. Ако не може, свържете се с лекаря, ако до 2-3 дни не се е изходило.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот marielka13 » Нед Ное 09, 2014 7:25 am

Благодаря за съветите. Котьо цяла нощ мяукаше и нне съм спала :ag: За Уискаса-знам че има далеч по-добри храни, но тжва ни беше подръка в хранителния магазин, все пак в събота по това време никой зоомагазин нямашу да работи. Вече все едно нищо не е станало, разхожда се и както казах цяла нощ мяука и установих, че е защото иска да има някою при него. Не залита вече, като гледам сам се е почистил от кръвта и се къпе. Той си е по принцип доста лаком и ще яде колкото и да му сипя, но ще гледам да не му сипвам прекалено много :ab: Днес ще го закараме на село, чи не само на него не му харесва да е затворен и да няма къде да излезе. С това мяукане съседите ще ни дойдат на гости :ag: На село ще стои в къщата и ще гледам всеки ден да звъня да питам как е. Тази сутрин като успя да ме събуди в 5:50 му сипах 2 лъжици кисело мляко и половин Уискас, но явно не му се услади млякото при вида но пауч отстрани и изяде само пауча.
marielka13
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Ное 10, 2014 8:55 pm

Натискайте го с паучове :ajaweki:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот marielka13 » Вто Ное 18, 2014 10:57 am

Миналата седмица баба ми домъкна котарака у нас, не се изхождал откакто им го бяхме оставили, и да яде не искал. Водихме го на ветеринар, погледна го и каза, че се възстановява отлично, а за изхождането му би някакво масло, което все му забравям името :ag: Взе да яде, но само паучове и супи (той пък за първи път беше ял пауч и взе че се разглези). 2 нощи беше вкъщи, успя да "минира" с акита целия апартамент и майка ми полудя :ajaweki: Явно това масло действа. Оказа се, че в колата е най-спокоен, когато не е затворен в кашон (установих го твърде късно). Държа се като истински джентълмен през целия път, освен в момента, когато щеше да ми се изплъзне от ръцете докато го носех в колата. Пуснах го по едно време да се разходи из колата докато чаках дядо да се върне и той царски застана при задното стъкло дето някои хора слагат играчки там, сигурно хората, които са били зад нас по пътя са се хилили на макс :ag: Като стигнахме тъкмо няколко дни преди това баба и дядо бяха изорали двора и той си свърши работата в меката пръст, на няколко пъти при това. Видя се с другата ни котка, която доколкото разбрах когато го е нямало е била по-доволна, та живна. Добре е вече, само остава да мисля на кой да се моля на колене да ме закара с 2 котки до Пловдив и да ме върне, защото искам да постъпя като отговорен стопанин и да ги кастрирам. А в Пловдив това се извършва безплатно и ни е по-близо от София, а в Пазарджик, където живея, не извършват безплатни кастрации.
marielka13
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с котки