Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

проблем със зъб

проблем със зъб

Мнениеот i6tefi » Пон Сеп 07, 2015 8:47 pm

Здравейте, днес забелязах че котето ми прави някакви страни движения все едно, че нещо го дразни в устата, сякаш се опитва да си махне заседнало кокълче от зъбите и реших да му проверя устата. Установих че едното предно кучешко зъбче е счупено, но много малко е по късо от другото. Понеже е много капризно с храната немога да разбера дали се храни...сега ще бъда много по внимателна, но моля ви споделете ако и при вас се е случвало това.
i6tefi
Животинче с въпрос

Re: проблем със зъб

Мнениеот meri » Пон Сеп 07, 2015 9:07 pm

На каква възраст е? Ще бъде добре да го види ветеринар.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот i6tefi » Пон Сеп 07, 2015 10:12 pm

на 9 години е, преди малко я видях да се храни, сега съм по спокоина, но това движение дето го правеше и как му трепереше долната челюст ме претесни [mood_feelings_hurt.gif]
i6tefi
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Сеп 08, 2015 9:10 am

Заведи животното на лекар, за да прецени какво да прави със зъба.Изпитва болка и може да престане да се храни.Предполагам, че има развалени зъби, зъбен камък...все неща,които трябва да се видят от ветеринар.Не отлагай посещението, само с наблюдение на става.Може да даваш по- мека храна, като пауч,например.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с котки