Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Британски късокосмест с проблем при дефекацията

Британски късокосмест с проблем при дефекацията

Мнениеот Tina.angelova1 » Нед Окт 23, 2016 12:35 pm

Добър ден на всички!
Имам британец на 1 годинка. Много активно и любопитно животно. От момента, в който сме го взели до настоящия има проблем при дефекацията. От време на време има кръв в изпражненията. Водих го на всякакви ветеринари и слушах какви ли не теории. Моля ви ако някой е имал подобен проблем или може да ми препоръча ветеринар, който може да постави коректна диагноза да ми пише.

Благодаря ви за вниманието!
Тина и Тейлър
Аватар
Tina.angelova1
Животинче с въпрос

Re: Британски късокосмест с проблем при дефекацията

Мнениеот meri » Нед Окт 23, 2016 9:38 pm

Направиха ли всякакви изследвания за потвърждаване и отхвърляне на причините. Животното има ли ваксина, обезпаразитявате ли го редовно за вътрешни паразити. Каква храна давате.Причините са много, за това е невъзможно да се лекува без лекар.Правена ли е рентгенова снимка, УЗИ...
Информативно viewtopic.php?f=128&t=17012
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Tina.angelova1 » Пон Окт 24, 2016 4:55 pm

Здравейте!

Котето има всички имунизации, вътрешно и външно обезпаразитяване. Има направени ПКК, изследване за Токсоплазма и за Lamblia Intestinalis Giardia. Като положителен е резултата за Lamblia Intestinalis Giardia. Предпието е лечение, за което. Не му е направен УЗД и Рентген. Предстои му кастрация в края на месец ноември и тогава ще бъде направен УЗД. Котката се храни с Ройал Кънин на гранули за британски късокосмести и не яде друга храна. Наясно съм, че няма да стане без медицинска намеса лечението му, но в такива форуми се предполага, че участват и лекари. Просто смятам, че дискусията би помогнала за диференциалната диагнза. Аз самата съм лекар и теориите, които някои от ветеринарните лекари изнасяха пред мен, че ще го израсне, звучат несериозно.

Благодаря ви за вниманието,
Тина и Тейлър
Аватар
Tina.angelova1
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Окт 24, 2016 8:05 pm

За жалост тук не пише никакъв ветеринар.
Гиардията се лекува много бавно, не е лошо да се правят контролни изследвания, за да се установи има или няма, дават се изпражнения за анализ.Предполагам знаете, че се обезпаразитява всеки месец.
Тъй като може да се появи ентерит, проблема може да възниква от това и от там кървенето.Може да е лекуван неправилно, приемал ли е антибиотици. Някой предложи ли лечебна храна? Колко време е минало от последните изследвания.Има такива храни на Роял Канин за ентерит, гастрит...

viewtopic.php?f=219&t=21109
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с котки