Котката ми умира!

Котката ми умира!

Мнениеот vladodoulov » Вто Юни 24, 2008 9:12 pm

Имам проблем, който няколко лекари не могат да идентифицират. Котката ми е на 9 години и не беше боледувала от малка. Изведнъж преди седмица получи запек, след това се оправи (давахме и течен парафин), но престана да се храни, да се мие, и д а се движи. Това, което беше характерно - дишаше тежко и учестено. Заведохме я на нашия лекар, той не откри нищо обезпокоително и постави антиБиотик като препоръча да я видим на рентген. ТЯ се оправи, възстанови функциите си - три дни беше добре и бяхме на път да забравим проблема. На четвъртия всичко започна отново. Започна да диша ужасно често и тежко и като че ли изпитваше болка в лявата част на корема. Заведохме я в клиника, направиха и ПКК, ехография и рентген на бял дроб. През цялото време нямаше температура. Откриха тотален сепсис - левкоцити под 2000. Ехографията не показа нищо особено - леко уголемен черен дроб и далак (предположиха че е от сепсиса). Снимката на белия дроб също не показа особени изменения (наистина един лекар нарече това септичен плеврит). Така и не можа да се намери причината за сепсиса (предположиха котешки спин - но от това, което знам и това, което прочетох тук - тя не е имала неговите характерни симптоми). Дават и ампицилин и амицифилин. Междувременно тя се влоши още повече - днес сутринта температурата и е паднала сериозно. Днес след обяд наистина новата кръвна картина показва повишаване нивото на левкоцитите, но състоянието й продължава да е ужасно тежко.Главното е че не се знае причината за отравянето и силно учестеното дишане. Сега смениха антибиотика. Ужасяващо е че е под постоянен медицински надзор, в клиника при много лекари и инструментариум, но не може да й се помогне и никой не знае какво и е? Вече сме в обратно броене. Някой да има идея?
vladodoulov
Животинче с въпрос

Re: котката ми умира

Мнениеот Strawberry » Чет Юни 26, 2008 1:35 am

Ами просто животното се е отровило, да не е яло нещо развалено?
Моят котарак е на 10 години и имаше същия проблем преди 2 месеца е се повтори даже на 2 пъти. Първия път направо се бях изплашила, че ще умре, повръщаше през 2 часа и беше много зле, не ядеше, беше му лошо, само лежеше и обикаляше. Единственото, което можех да направя е да му давам прясно мляко, в големи дози му го давах насила докато се пречисти стомаха, а също и масаж на стомаха доста дълго се масажира по часовниковата стрелка, след 2 дена повръщания се пооправи и почна да яде по малко, дано това ти помогне! Дано се оправи котето!!!

Забравих да добавя, че и мойта котка получава често запек, давам му пак прясно мляко много и се оправя идеално! :ad:
Аватар
Strawberry
Животинче с въпрос

Мнениеот vladodoulov » Пет Юни 27, 2008 5:57 pm

ЗА съжаление не е отравяне, преди няколко дни беше много зле, смениха антибиотика и сега се стабилизира, но все още не е добре - диша учестено, не се храни и не пие вода самостоятелно. Днес си я взехме вкъщи и сега се грижим сами. Все още не мможе никой да ни каже какво е. Тестът за котешка левкемия е отрицателен, но диагнозите варират от "нещо вирусно" до "нещо, което не е заразно". Левкоцитите вече са в норма. Сега ни казаха че трябва по-чиста снимка на бял дроб, така че ще трябва да се ходи отново. Все още няма ясна перспектива или диагноза.
vladodoulov
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пет Юни 27, 2008 8:53 pm

Просто е невъзможно котката ви да е болна толкова време и да няма изменения в биохимичните показатели. Това че левкоцитите са в норма не е определящо. Какви са стойностите на чернодробните ензими, урея и креатинин, общ белтък и албумин, глюкоза - ако има и други показатели покажете и тях.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот vladodoulov » Пет Юни 27, 2008 10:57 pm

Ето това е кръвната картина
vladodoulov
Животинче с въпрос

Мнениеот vladodoulov » Пет Юни 27, 2008 10:59 pm

и това
vladodoulov
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пет Юни 27, 2008 11:07 pm

Аз не мога да увелича образа повече от това и съответно не се чете..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот vladodoulov » Пет Юни 27, 2008 11:29 pm

Сега ще го препиша
vladodoulov
Животинче с въпрос

Мнениеот vladodoulov » Съб Юни 28, 2008 12:03 am

GLUCOSA - 5,1
UREA - 6,3
CREATININ 116,1
ALBUMIN 32,6
ALAT - 128,5
ALCALIA PHPSPHATASA - 53
Ca - 2,47

WBC - 8,7
Lymph# - 1,0
Mid# 0,2
Gran# 7,5
Lymph% L 11,6%
Mid% - 2,7%
Gran% H 85,9%
RBC - 7,61
HGL - 126
HCT - 30,8%
MCV - 40,6 fL
MCH - 16,5 pg
MCHC - H = 409 g/L
RDW - H = 21,1%
PLT - 96x10''/L
MPV - 8,9 fL
PDW - 14,8
PCT - 0 080%

Това е последната кръвна картина
vladodoulov
Животинче с въпрос

Мнениеот Strawberry » Нед Юни 29, 2008 2:08 am

Нещо от тези всичките трябва да е високо или ниско, питай някой лекар не ветеринар, може да знаят повече :ay:
Аватар
Strawberry
Животинче с въпрос

Мнениеот vladodoulov » Нед Юни 29, 2008 2:16 am

ЛЕвкоцитите бяха ниски - 1,9 - качиха се на 8,7
Имаше малко проблем около лимфоцитите - те са високи в началото, силно спадат и накрая се вдигат до една стойност на чертата, останалите са в норма криво ляво
vladodoulov
Животинче с въпрос

Мнениеот mimmy » Чет Окт 02, 2008 11:16 pm

какво стана с котето? Оправи ли се
mimmy
В ятото

Мнениеот vladodoulov » Пет Окт 03, 2008 1:05 am

За съжаление не можахме да я спасим. Отиде си. Много ни е мъчно, направихме всичко, каквото можахме.
vladodoulov
Животинче с въпрос

Мнениеот horse_girl » Съб Окт 04, 2008 12:54 am

Наистина много съжалявам... cat_crying5
Изображение
horse_girl
В стадото

Мнениеот mimmy » Нед Окт 05, 2008 12:29 am

Моите съболезнования.
На повечето от нас ни се е случвало да губим животинка и знаем колко е трудно и мъчно,сякаш член на семейството си отива.
В крайна сметка разбра ли се какво и беше? Какво е било това странно заболяване?
mimmy
В ятото

Мнениеот vladodoulov » Нед Окт 05, 2008 12:48 am

Много благодаря за съболезнованията - наистина много боли когато губим малките си приятели- Беше наистина някакъв кошмар - гледаха я около 10 лекари в много клиники. След всички изследвания по много пъти и един куп тестове. Накрая се оказа че всъщност е рак (при всички спорове). Имаше надежди да я закрепим, един рентгенолог предположи че може да й се помогне и искаше снимка на стомаха, но когато се опитахме да я стабилизираме и да я закараме, тя реши да сложи край на това и си отиде направо в кабинета на ветеринаря. Дано сега да е на по-добро място.
vladodoulov
Животинче с въпрос

Мнениеот mimmy » Нед Окт 05, 2008 9:11 pm

Да дано.
Личеше си,че сте имали голямо желание да й помогнете и много сте я обичали, но понякога нещата не зависят от това.
Бедното коте [mood_feelings_hurt.gif]
mimmy
В ятото

Re: Котката ми умира!

Мнениеот pisa_max_i_riki » Пон Яну 26, 2009 9:15 pm

Моите съболезнования! [mood_feelings_hurt.gif]
pisa_max_i_riki
Животинче с въпрос

Мнениеот denenceto » Пон Яну 26, 2009 9:56 pm

Много съжелявам! [mood_feelings_hurt.gif] :ac: Дано горе е по добре.
"Можем да съдим какво е сърцето на човек по отношението му към животните" - И. Кант
Аватар
denenceto
В стадото

Мнениеот malkata_maimynka » Пон Апр 06, 2009 10:23 pm

губила съм животно и знам какво ви е... [mood_feelings_hurt.gif] :ajaaski: [smile223.gif] :ak: :ak: :ak: :bh: :ak: :ak: :ajaaski: icon_bawling icon_bawling icon_bawling моите съболезнования... дано горе са по-добре ... [mood_feelings_hurt.gif] icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski:
Любовта е въздух,именно защото всички трябва да вдишаме от него!
malkata_maimynka
Животинче с въпрос

Мнениеот Чехълче » Вто Юли 28, 2009 4:46 pm

Моите съболезнования за котето ти. [mood_feelings_hurt.gif]
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Юли 28, 2009 5:31 pm

Мина доста време от тогава, темата е много стара.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Чехълче » Вто Юли 28, 2009 5:34 pm

О, да, видях датата, но все пак се реших да пиша. За такива неща никога не е късно...
Всеки ден умират десетки кучета от човешка ръка. Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си!
Чехълче
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Юли 28, 2009 5:40 pm

Знам,така е. :ac:
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми с котки