Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Транспортиране на котка в чужбина

Транспортиране на котка в чужбина

Мнениеот aloevera » Пет Сеп 18, 2009 9:38 pm

Налага ми се да пътувам с котката ми до Германия.Направих му паспорт,всички ваксини,транспортна клетка,и т.н.Притеснява ме на летишето,точно как е процедурата,а и ще пътувам до София с автобус 5 часа.Даже като цяло се събират 20 часа път. Ако има ниакой с опит,моля отговорете ми.
aloevera
Животинче с въпрос

Re: Транспортиране на котка в чужбина

Мнениеот andaluz » Пет Сеп 18, 2009 9:45 pm

Все още не съм пътувала с котките ми в самолет и немога да споделя личен опит, но знам, че в някои авиолинии, за жалост не всички, разрешават котката с клетката да я вземеш при себе си като личен багаж, ако животното заедно с клетката ненадхвърля 5 кг.
Но имам много горчив опит от пътуване с автобус. Дръж животното при себе си и в никакъв случай на никаква цена не се съгласявай да го сложат в багажното отделение. Каквото и да ти говорят и колкото и да те увещават знай, че там е горещо и няма въздух. Ако го оставиш в багажното след 5 часа [1255.gif] А повярвай ми това е един от най-големите ужаси, който може да ти се случи [mood_feelings_hurt.gif]
Ако котката няма микрочип няма да я пуснат да мине граница.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот aloevera » Пет Сеп 18, 2009 9:54 pm

Искам първо да кажа -много благодаря.Ами котката тежи към 3 кг. и нещо.Щепътувам с Луфтханза,и на билета ми пише че ще е като ръчен багаж.Сложих му чип,и ветеринара ми каза същото.Даже купихме от този спрей Фелиуей,за да е по-спокоен...но незнам как ще изкараме...
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот sphynxbg » Съб Сеп 19, 2009 7:07 am

Спомням си, нашите ветеринари разправяха за някакво шантаво ограничение за обезпаразитяването, трябвало да е не по-късно от еди колко си часа и същевременно не по-рано. Което оставя един доста малък прозорец. Ако мога ще се отбия днес и ще питам, довечера ще драсна. За пътуването в Б-г, аз винаги предпочитам влак, даже си вземам първа категория, на касата казвам, че ще пътувам с котки и почти винаги съм сам (трудно казано сам, защото винаги се исипва целия персонал плюс половината пътници да видят нашето "чудо на чудесата"). За митницата сигурно ще ти трябва противобясна ваксина. Доколкото съм запознат, при нея има карантинен период (мисля 3 месеца), пък и не е съвсем полезна. Алтернативата е тест, който доказва, че животното не е болно. Ако имате неизяснени въпроси, на които вашия вет не може да ви отговори категорично, може да звъннете в някоя вет клиника в София и да се проконсултирате (например тук често пише momovet). Успех!
sphynxbg
В ятото

Мнениеот aloevera » Съб Сеп 19, 2009 8:41 am

Благодаря отново за съветите,ще попитам пак вета за това обезпаразитяване.На мен ми казаха само за ваксината за бяс,че трябва да бъде най-малко 1 месец преди да пътува.Нея я направихме.Пък и вече купихме билетите за автобуса,не бях се сетила за влака,щях него да взема.И друго ми идва на ум-как да направя с ходенето до тоалетна? hsuh hsuh hsuh
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Сеп 19, 2009 9:03 am

Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 19, 2009 9:23 am

Ами по въпроса с тоалетната няма какво да направиш. Котките са много чисти животни и обикновенно при стрес / каквото несъмнено е едно пътуване/ „стискат„ максимално. Тъй като няма как вътре в трансппортина или клетката, в която ще е да сложиш легенче с пясък понеже ще се разсипва, единствения вариант ти остава да покриеш дъното с памперс. Аз лично много се съмнявам, че ще имаш нужда, но за всеки случай вземи още 1-2 в ръчния си багаж, за евентуална смяна.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот Liziw » Съб Сеп 19, 2009 11:28 am

И за да тие по-лесно даи на котката си любимата и играчка така ще е по- спокоина докато пътува. :ay:
Liziw

Мнениеот aloevera » Съб Сеп 19, 2009 3:40 pm

За играчка не бях се сетила,ще му взема една.Дано да помогне.Говорих с вета и вторник отиваме на обезпаразитяване, и т.н.И искам още ведъж да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички за полезните съвети.
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 19, 2009 3:52 pm

Моля, моля.....Дано сме били полезни. А ти можеш да бъдеш още по-полезна ако след пристигането там ни напишеш как са минали нещата. Така следващите пътешественици ще имат още по-добра представа какво ги очаква :ay:

На добър час и безаварийно пътуване :ax:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот aloevera » Съб Сеп 19, 2009 3:59 pm

Разбира се че ще напиша,ще се радвам да помогна на всички които омат нужда. :ab: :bv:
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот aloevera » Съб Сеп 19, 2009 4:20 pm

Искам само още нещо да питам.Имам ПВЦ клетка за транспорт,имам и мека чанта,кое е правилно да взема,защото преди 2 мин.прочетох че пластмасовите ги слагат в багажното? [smile3537.gif]
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот andaluz » Съб Сеп 19, 2009 4:28 pm

Котката определено ще се чувства по-конфортно в пласмасовия. Понеже имам и от двата вида, знам, че платнения се сгъва лесно и можеш да го прибереш безпроблемно в наелоново пликче дори. Аз бих направила така - слагам котката в пласмасовия и взимам платнения в ръчния си багаж. Ако ми направят проблем вкарвам котката в платнения, а пласмасовия празен го пускам в багажното. :ad:
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот aloevera » Съб Сеп 19, 2009 4:49 pm

Ами да,така и ще направя,тя моята не е такава дето се сгъва,а е като дамска чанта.Дано номера да мине...... :ag:
aloevera
Животинче с въпрос

Котка в нов дом

Мнениеот aloevera » Съб Сеп 19, 2009 8:22 pm

Имам сиямски котарак на 6 месеца.След няколко дена заминаваме двамата за Германия където ще е неговия нов дом.Искам да попитам ако има някой който се е местил скоро или просто знае как се прави,моля да сподели.
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Съб Сеп 19, 2009 10:21 pm

В самолет допускат само метални или пластмасови транспортни чанти. С мека чанта няма да ви разрешат. Освен това котката ще се чувства значително по-добре в пластмасова, а и от гледна точка на сигурността е по-добре - нали не искате някой шев да поддаде и вие да си я гоните насред многомилионно летище?
Фелиуей е много добро решение за такива случаи. Напръсквате едно памуче и го оставяте в чантата - повечето котки реагират много положително на него.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот aloevera » Нед Сеп 20, 2009 8:56 am

Вчера се обадих в авиокомпанията,за чантата ми казаха че трябва да е с размери 55/40/20 см.,и трябва да бъде непромукаема.Ако моята транспортна кутия няма необходимия размер,те ще ми дадат такава без да се заплаща.А за теглото ми казаха че не бива да надвишава 8 кг. с клетката.За сега съм малко по-спокойна.Дано да имаме късмет . :ab: :ad:
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Сеп 20, 2009 11:33 am

Лек път ,с пожелание всичко да е наред. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот aloevera » Нед Сеп 20, 2009 11:43 am

:ah:Аз и моята цяла фамилия благодаряим на всички които се отзовахте за проблема! :ad:
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Вто Сеп 22, 2009 12:14 pm

55/40/20 см
!!!!!!!!!!!
И как точно смятат да съберат котка в чанта с подобен размер? Това е забранено по всички закони за хуманно отношение към животните! Животното трябва да може да стои изправено в клетката и да легне нормално - при 20 см височина няма как да стане.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот aloevera » Вто Сеп 22, 2009 8:43 pm

Незнм и аз как си измислят тея размери,но си мисля че е за да се побере под седалката.
http://www.lufthansa.com/online/portal/ ... %7CAnimals
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот aloevera » Сря Ное 04, 2009 10:32 pm

Ние пристигнахме успеШно в Германия.Нямахме никакви проблеми.Благодаря за полезните съвети на всички.
aloevera
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Ное 05, 2009 8:20 am

Чудесно,радвам се за вас. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот adriana.flame » Пон Яну 11, 2010 5:27 pm

Здравейте! Очевидно доста късно се включвам, но все на някой ще е от помощ това, което пишем. Аз също често пътувам с бяла персийка от София до Мюнхен и обратно. Първият път и при нас беше голям шаш какво ще кажат... Вет-ът ме посъветва само да сложим ваксина против бяс поне месец преди пътуването, защото в противен случай правели проблеми и да сложим чип естествено. Дори в паспорта се подписа на декларация, че животното може да издържи пътя. Коти винаги пътува в кабина с мен и седи в клетката или на седалката до мен или под моята, не е мяукала и си е спокойна, без никакви успокоителни, за съжаление за пръв път чувам за Фелиуей...нямаше кой да ни каже, тази вет-ка тогава ни даде някакви билкови хапчетата, дето както и да ги давам строшени, коти трудно ги поема, паста взехме от Германия - също нулев ефект,не я яде. А паспортът до ден днешен никой не го е поискал! Не я пускаме да минава през скенер, само тогава си минава в ръцете ми, иначе не излиза от клетката през целия път и не пишка и не мяука и даже вода не близва. Нашето коте минава 3 кг и + клетката стават доста.. Таксуват я на килограм, поне от Бг, а от немска страна не я теглиха дори..само ни повярваха като казахме, че е около 3 кг и това беше. По-проблемно ни беше само веднъж пътуване с кола за около цял ден с почивка в един дом за около 2 часа и тогава само започна в края на пътуването да мяука много и да се блъска в клетката искайки да излезе, но разбрах като се прибрахме, че е било защото й се пишка милата... толкова беше стискала, че само като излезе от клетката и влезе да пишка :) Иначе със самолетът и после влак или с такси до летището и от там пак до вкъши са й се събирали и на нея 10-12 часа, но не е имало проблеми. Стресът си е стрес, важното е после почивка и спокойствие. Дано съм била и аз мъничко от полза за някого :)
adriana.flame
Животинче с въпрос

Мнениеот Алекс22 » Нед Фев 24, 2013 5:20 pm

Имам един въпрос . Аз скоро ще замина за Германия ии искам да взема със себе си двете си котки казаха ми , че трябва да платя 1000 евро за всяка . Вярно ли е това ? :ab:
Аватар
Алекс22
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Фев 24, 2013 6:29 pm

Първо ни кажете кой ви е казал това :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dkoleva89 » Пон Апр 01, 2013 5:32 pm

Здравейте! На мен ми предстои за първи път пътуване до Дъблин със самолет и с моя 2-годишен котарак. В коментарите прочетох, че не разрешавали платнени чанти, само клетки, но в сайта на авиолинията, с която ще пътувам пише, че може "soft bag". А също, че размерите трябва да са 40х30х21. Някой знае ли дали се продават клетки с тези размери, защото аз съм виждала само с по-големи размери? И какви успокоителни бихте ми препоръчали? :)
Аватар
dkoleva89
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 01, 2013 5:43 pm

Ползвайте Чанти има подходящи. Те са с твърдо Дъно и минават за "Ръчен багаж". Успокоителни само ветеринарят предписва. Има дори възможност да спи котето ви през целият път ако доктора си знае работата.

За повече информация - вижте левият или десният банер горе във форума на Зоомагазините и двата имат и нормални магазини с адрес, стига да сте от София.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dkoleva89 » Пон Апр 15, 2013 9:02 am

Здравейте! Оказа се, че до Дъблин котката ми може да пътува само карго заради тамошните ограничения. Някой транспортирал ли си е така домашния любимец и може ли да ми обясни как се случва това? :)
Аватар
dkoleva89
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 15, 2013 10:30 am

Пластмасова Транспортна клетка в багажното отделение. Клетката трябва да има съд с вода и дюшече. Да е проветлива и т н....

НО трябва да получите изискванията за размери - да не ви таксуват по едни цени и да ви изненадат финансово неприятно.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пон Апр 15, 2013 10:33 am

Вижте какво намерих в гугъл по тази ключова дума: Карго за превоз на котки

http://www.air.bg/bg/baggage

Авиокомпанията има сайт - предполагам де и прочетете в сайта им. Не може да не са описали изискванията си
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот dkoleva89 » Пон Апр 15, 2013 5:58 pm

Благодаря! Знаете ли дали котето пътува в същия самолет като моя и дали се заплащат други такси при вземането му освен тази, която самата авиолиния иска?
Аватар
dkoleva89
Животинче с въпрос

Мнениеот Koset0 » Пон Апр 15, 2013 6:06 pm

Е, с твоя полет ще е. Просто в багажното. После си чакаш клетката на пътеката с багажите. Трябва да ли да я приспиваш?

За таксите не знам. За най- сигурно попитай компанията, с която ще пътуваш.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Назад към Проблеми с котки