Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Разтройство от неправилно хранене

Разтройство от неправилно хранене

Мнениеот freiya » Нед Окт 11, 2009 9:56 pm

Здравейте:)
Доста рових в нета за да открия отговор на моят въпрос,и така попаднах в този форум.
Днес докарах една котка от село за да я заведа за кастрация евентуално следващата седмица.
От днес на обяд обаче( а най-вероятно и от по-рано) ,котката е със зверско разтройство.Незнам какво е яла предишните дни,но това което изкарва са люспи от печени чушки,домати и люспи и семки от грозде. :ac: ! :ai: Направо изумях!
Утре рано ще я водя на лекар,но ми се искаше да зная има ли начин поне тази нощ малко да облекча състоянието и.
Мога ли да и дам "Смекта" например..или "Ентерол"...това не са вет.лекарства,знам,но може ли да и помогнат поне малко.Имам и един "Нелидикс" останал от предишно ползване.
Котката няма температура или повръщане.Има апетит засега.
Благодаря предварително за отговорите:)
Аватар
freiya
В ятото

Re: Разтройство от неправилно хранене

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 11, 2009 11:00 pm

Не си правете експерименти с хуманни медикаменти.
Дайте и котешка храна в минимални дози докато "запече" или я види вет.доктор...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот freiya » Нед Окт 11, 2009 11:07 pm

Ок:) Мерси.И аз това си мислех,няма да рискувам с неща от които не разбирам.
Приятна вечер.
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот AHASVER » Пон Окт 12, 2009 11:56 am

Смектата би успокоила стомаха,аз съм давала (след ветеринарен преглед) за разстройство следствие от неподходяща храна,Intestinal Cat Diet Pouch на Р.К. ще запече моментално,ако проблема наистина е храносмилателен..
Аватар
AHASVER
В глутницата

Мнениеот freiya » Пон Окт 12, 2009 6:35 pm

Днес сутринта преди работа заведох котката при вет.
Погледна я,попита има ли кръв или слуз в акото, аз казах "не" и той ми каза да и дам една Смекта.Би трябвало да се оправи.
Обаче сега като се връщам от работа,нещата са си същите.По-малко са изпражненията защото не е яла,но си е все така водно разтройство.
Утре пак отивам :ac: ,жалко измъчи се животното.
А има такъв апетит и толкова гладна,но лекаря категорично и ограничи храненето "докато не се успокоят нещата"
За сега не е обезводнена,защото пие вода,но се опасявам да не отпадне тази нощ. :ac:
Мислех си дали да не занеса някъде фекална проба утре за изследване?Някой знае ли дали мога да дам в лабораториите към поликлиниките,ако си платя дали ще е проблем?
Или трябва да търся вет.такава?Къде има ако някой знае?
Аватар
freiya
В ятото

Мнениеот mommovet » Вто Окт 13, 2009 11:16 am

Няма смисъл да се ограничава храната. Това се прави, когато проблемът е в предните отдели на храносмилателната система. Горе са ви посъветвали правилно - Интестинал нa Royal Canine ще облекчи бързо състоянието. Щом котката е така от няколко дни е добре да й се даде и антибиотик.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот freiya » Пон Окт 19, 2009 9:56 am

Оправи се котката след Смектата, повечко дни и я давах,но вече е ок:)..,явно е било от тези плодово-зеленчукови "миксове" които е яла.
Обезпаразитих я,и за мое щастие нищо лошо не излезе:)
Благодаря на всички които писаха със съвети.
Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself.
Аватар
freiya
В ятото

Назад към Проблеми с котки