Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем при заек

Проблем при заек

Мнениеот KINGM » Чет Окт 20, 2016 11:26 pm

Здравейте!Зайчето ми(Пафина) от вчера просто не може да се държи на лапите си,вчера и нямаше нищо всичко и бе нормално.Днес вече яде,пие вода,и трева малко но тръгнели просто пада,имаше тапа на дупето но аз я изчистих старателно,горкото се опитва да се почисти но някак си просто лапите не го слушат.За да го улесня преместих всичко до него.Легна си горкото и след известно време се опитваше да стане но не му не можеше,помогнах му поставих го на 4-те лапи стабилно но в момента в който го пуснах той просто падна по корем след вторият опит успя да се задържи.и почна да яде трева Диша си равномерно.Четох бая и не е парализ мърда ги но просто те са твърде слаби.Трябва да се отбележи че зайчето не е първа младост на 4 и половина години а до колкото знам те живеят макс 5-7г.Вече не знам какво му е.За това се обръщам към вас.
Аватар
KINGM
Животинче с въпрос

Re: Проблем при заек

Мнениеот meri » Пет Окт 21, 2016 11:12 pm

Ние няма как да ти помогнем, води го на лекар. Можем само да си предполагаме и да се губи ценно време за лечение. А догадките не водят до никъде,освен до забавяне.Важно е дали има ваксина, с какво се храни в какви условия живее и т.н.Трябва да се установи причината и да се лекува навреме.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми със зайци