Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Клепоушко има хрема...

Клепоушко има хрема...

Мнениеот Прасковка » Съб Авг 01, 2015 6:33 pm

Здравейте! Днес моят клепоушко беше на доктор ... Заведох го, защото сутринта се събуди със залепнали очички. Удариха му една слушалка, установиха, че има лека настинка, секрет и от нослето и дадоха да му капя капки в очите и нослето Тобракулин...Виждам, че капките са за куче и коте, та въпросът ми е подходящи ли са за заек и вторият ми въпрос е защо капки за очи трябва и в носа да се капят?
Аватар
Прасковка
Животинче с въпрос

Re: Клепоушко има хрема...

Мнениеот meri » Съб Авг 01, 2015 6:50 pm

Да, понякога очните капки могат да се накапват и в носа. А твоя заек ваксиниран ли е? Непременно трябва да се открие причината за това състояние.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Прасковка » Съб Авг 01, 2015 8:10 pm

Още не, на 3 месеца е, чакахме да стане на три месеца, а сега чакаме да оздравее, та да направим ваксина. Сега мием очетата с отвара от лайка, капнах и капки, а той милият търпи и ляга в краката ми, сякаш разбира, че го церя...Хапва си, игрив е, отвори очетата, ще го следя като бебе тия дни.
Аватар
Прасковка
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Авг 01, 2015 8:31 pm

Ваксинацията на заека се провежда на 45 дневна възраст, при тегло не по-малко от 500 гр.

Мисля, че малко сте закъснели, щом оздравее напълно, веднага го ваксинирайте, за да нямате проблеми със здравето.Заболяванията са много опасни и дори някои не се лекуват. Имай предвид,че понякога проблемите със зъбите се отразяват и на очите, за това трябва да се следят да не станат много големи, ако е така се подрязват, следи ги. Трябва да има клонки за гризане непременно.Не е казано, че този проблем е от това, казвам го само информативно, да го имаш предвид.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Прасковка » Пон Авг 03, 2015 6:09 pm

Малкият дундьо е 690 грама, теглиха го оня ден. В края на седмицата сме на контролен преглед и ако всичко е наред ще го ваксинираме :ay: Иначе очичките се изчистиха, притеснява ме, че покихва леко от време на време, няма секрет от нослето, хапва с голям апетит...За зъбите следя, засега са супер, има играчки за дъвкане и минерално камъче :ab:
Аватар
Прасковка
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми със зайци