Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

мокро под устата на зайче

мокро под устата на зайче

Мнениеот silni » Вто Сеп 29, 2015 1:59 pm

здравейте. от няколко дни под устата на зайчето ми е мокро и не се храни добре. храним се насила в момента. проверих му зъбките изгеждат добре и няма поддутини които да са забележими в устата. моля помогнете
Аватар
silni
Животинче с въпрос

Re: мокро под устата на зайче

Мнениеот meri » Вто Сеп 29, 2015 2:21 pm

В такива случаи посещението при ветеринар е задължително, защото не винаги може да се установи причината. Освен това, ако се налага трябва да се направи рентгенова снимка, за да се установи проблема. Причините могат да са много, за това не се бавете с посещението си при ветеринаря.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот silni » Вто Сеп 29, 2015 2:39 pm

проблема е че не живея в българия и тук гледат зайци само за храна и ветеринарите не са специалистил моля кажете какво да проверя и търся. знам че проблема е в устата защото примялсква често без да има причинар но не знам как да проверя и отворя устата да видя какво е отвтре положението
Аватар
silni
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Вто Сеп 29, 2015 2:54 pm

Прораснали корени, което се установява с рентгенова снимка, прекалено израстване на зъбите, предните, това се вижда и така, отказ от храна, обилно слюнотечение. Но за жалост не виждам как да помогнеш без лекар.Може да има абсцес и какво ли не...А ако не се храни, няма да оцелее.Може да опиташ да даваш храна със спринцовка без игла, разредена до кашообразно състояние,но това не решава проблема. А ако няма и ваксина, тогава положението никак не е добро, защото това може да е само симптом за някое заболяване,не свързано със зъбите.
viewforum.php?f=220 прегледай раздела, надявам се нещо да ти помогне.
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Проблеми със зайци