Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Има ли заешка болест, която да "прескочи" на човек

Има ли заешка болест, която да "прескочи" на човек

Мнениеот galikrasi » Съб Апр 12, 2008 2:58 pm

Здравейте всички!
Взехме заек на дъщеря ни, която е на 5 години. Тя много се привърза към него :ba: и го обожава, но много се притеснявам, ако то се разболее от нещо hsuh дали ще се зарази и тя. Някой дали може да ми отговори :bs:
Последна промяна sasin на Нед Юни 15, 2008 12:22 pm, променена общо 3 пъти
galikrasi
Животинче с въпрос

Re: Помогнете ми

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 12, 2008 3:10 pm

Прочетете правилата на форумите ни...
Отведете заека на ветеринарен доктор да го ваксинира...
Ако имате въпроси питайте
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Lil_Iv » Съб Апр 12, 2008 6:30 pm

Няма заешка болест, която да "прескочи" на човек, бъдете спокойни. Само бясът е опасен, но зайчето трябва да е в контакт с бясно животно - куче, котка или др.
Иначе го заведете на ветеринар. Прави се ваксинация всяка година. Зайчето трябва да е поотраснало - над 500гр. или на 3тия месец.
Lil_Iv
Животинче с въпрос

Мнениеот galikrasi » Съб Апр 12, 2008 7:38 pm

Lil_Iv написа:Няма заешка болест, която да "прескочи" на човек, бъдете спокойни. Само бясът е опасен, но зайчето трябва да е в контакт с бясно животно - куче, котка или др.
Иначе го заведете на ветеринар. Прави се ваксинация всяка година. Зайчето трябва да е поотраснало - над 500гр. или на 3тия месец.

благодаря :bs: но ми се струва,че все още е много мъничко за ваксина. :av: но поне ще съм по-спокойна докато порастне :bp: .А може ли да се разболее от нещо ако няма контакт с други животни hsuh
galikrasi
Животинче с въпрос

Мнениеот Lil_Iv » Пон Апр 14, 2008 7:34 am

Твърде малко вероятно е да се разболее, ако няма пряк контакт с др. животинче. Единствено може да настине, ако клетката му е на течение. За др. не се сещам. :ab: Успех със Зайо!
Lil_Iv
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пон Апр 14, 2008 1:19 pm

А паразитите къде ги забрави?
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Laila » Сря Авг 06, 2008 11:12 am

mommovet написа:А паразитите къде ги забрави?

Да паразитите не са за пренебрегване, но от друга страна, който има деца му е ясно че няма начин да предпази децата си от евентуални паразити. Особено като знаем хигиената на детските площадки да кажем в София. Може би е по-вероятно децата да пренесат паразит към зайо, от колкото обратно. Все пак зайко живее в по-затворено пространство. Докато децата търчат на вън особено лятно време. Ровят се къде ли не, а с културните софиянци които извеждат кучетата си да пикат и акат в пясачника на детската площадка картинката става направо интересна fing23
Аз иамам 4 деца, най-малкото ми е на 4 годинки и 9 месеца и също все се притеснявам да не пипнат нещо от някъде, обаче това с абсолютната хигиена е кауза пердута да ви кажа :ac:
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Назад към Проблеми със зайци