Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Какъв нагревател ползвате?

Какъв нагревател ползвате?

Мнениеот Zlati » Нед Яну 17, 2010 9:47 pm

Тъй-като купувам вече 4 пъти термонагревател от магазина - с различна мощност, но така или иначе се чупи - последният издържа около една седмица. Та мисълта ми е какви нагреватели ползвате за загряване на терариумите на вашите костенурки?
Zlati
Животинче с въпрос

Re: Какъв нагревател ползвате?

Мнениеот zoomaniak » Нед Яну 17, 2010 9:58 pm

Пласмасов :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Нед Яну 17, 2010 10:01 pm

Най-прост :ap: китайски нагревател с реле от 12 лв. :ab: вече трети месец icon_dontknow как ги чупите на 6 дена не ми е ясно :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Zlati » Нед Яну 17, 2010 10:58 pm

Еми и моят е китайски и просто че пука във водата!?!?!
Zlati
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Нед Яну 17, 2010 11:03 pm

Zlati написа:Еми и моят е китайски и просто че пука във водата!?!?!

Целият ли го държиш във водата, или част от него стърчи?
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот Zlati » Пон Яну 18, 2010 11:21 am

Целият е във водата.
Zlati
Животинче с въпрос

Мнениеот rinusha » Пон Яну 18, 2010 11:33 am

Когато гледах голяма костенурка,тя имаше навика да блъска нагревателя в стъклото.Не успя да го счупи,защото сложих още една гумичка-вакумче в долния край на нагревателя и така с двойно захващане беше изключително стабилен.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 18, 2010 12:24 pm

Zlati написа:Целият е във водата.

Не е трябвало - горната част около 2-3 см май беше трябва да е над водата. Терморелетата не са напълно потопяеми продукти :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Яну 18, 2010 12:40 pm

Не е вярно tongue
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пон Яну 18, 2010 1:00 pm

И аз мисля,че не е вярно.При всички положения стъклената част трябва да е потопена,иначе се нагрява много и като се намокри се пука.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Яну 18, 2010 1:03 pm

Потапя се само стъклото :ab: - стъклената част :ab: другото и механизма за регулиране на градусите не препоръчвам да се потапят :ab:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Пон Яну 18, 2010 1:05 pm

Така съм съгласна :ay: ,а тези без реле,простите,винаги съм ги потапяла целите и не е имало проблем.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Яну 18, 2010 4:31 pm

Иди до някой зоомагазин и си купи нагревател на Sera. Нагревателя има защитна пластмаса, която го предпазва от чупене. Малко по-скъпи са, а за сметка на това имат 5 години гаранция, поддържат точно зададените градуси. Цените са от 35-42 лева(зависи от магазина и големината на нагревателя). Аз тия китайските отдавна ги хвърлих. :av: Щяха да ми избият рибите. :ag: Проблем с напълното потапяне може да има само с китайските боклуци. Хубавите нагреватели стоят напълно потопени без проблем.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Zlati » Пон Яну 18, 2010 4:47 pm

Значи по принцип нагревателят не стои целият потопен, а само стъклената част. Пластмасовата част, от която се регулира степента на греене, не трябва да се потапя.
В интерес на истината в конкретния случай (последният, в който ми изгоря), сменях водата на терариума (без да я изливам цялата) и забравих да го изключа. Интересното е, че той се пукна в момента в който тръгнах да наливам новата вода.
Както и да е, така или иначе не се случва за първи път, а и вече съм дал към 60 лева за тия нагреватели, така че наистина смятам да си купя някакъв нов - аз затова питах какви ползвате, да ми дадете съвети, тъй-като има доста голямно предлагане.
По принцип терариумът ми е към 70 литра, но сипвам не повече от 40-50 литра вода. Мисля че този за 35-40 лева звучи много добре. Поне не е 'made in China', че вече ми се повръща от такива стоки. Всички са пълни боклуци!
Zlati
Животинче с въпрос

Мнениеот yani_kn5 » Пон Яну 18, 2010 4:58 pm

моя е на shark и ми върши много добра работа, но НЕ Е КИТАЙСКИ [ideauu.gif]
yani_kn5
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Пон Яну 18, 2010 5:09 pm

Zlati написа:Значи по принцип нагревателят не стои целият потопен, а само стъклената част. Пластмасовата част, от която се регулира степента на греене, не трябва да се потапя.
В интерес на истината в конкретния случай (последният, в който ми изгоря), сменях водата на терариума (без да я изливам цялата) и забравих да го изключа. Интересното е, че той се пукна в момента в който тръгнах да наливам новата вода.
Както и да е, така или иначе не се случва за първи път, а и вече съм дал към 60 лева за тия нагреватели, така че наистина смятам да си купя някакъв нов - аз затова питах какви ползвате, да ми дадете съвети, тъй-като има доста голямно предлагане.
По принцип терариумът ми е към 70 литра, но сипвам не повече от 40-50 литра вода. Мисля че този за 35-40 лева звучи много добре. Поне не е 'made in China', че вече ми се повръща от такива стоки. Всички са пълни боклуци!

Е, това е! От разликата в температурите се е пукнал. Другия път да внимаваш :ad: Аз лично за сефте чувам, да не трябва да се топи целия нагревател. Никога не съм имал проблеми с изгаряне (и за нагревател с реле се отнася) Напълно е капсулован и не би трябвало да има проблеми. :ad:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот Zlati » Пон Яну 18, 2010 5:12 pm

Еми да, ама на мен ми се е пукал и от нищото. Работи си, работи си и изведнъж се пука. А да не говорим, че един път щеше и късо да направи. Слава Богу, че поне не пусна ток във вдоата.... icon_bowdown
Zlati
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Яну 18, 2010 9:05 pm

Аз ти предложих качествен нагревател, който се потапя целия. Няма да имаш проблеми нито с потапянето на нагревателя, нито с наливането на по-студена вода. За 50 литра вода ще ти е достатъчен един 50 ватов нагревател на сера. Ако в стаята е по-студено си вземи 75 вата. Последният боклук който имах беше с марката Шарк. Преди година като пусках големият аквариум бях с Атман(пак голям китайски боклук). smiley23 Не рискувай с китайската евтиния. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Яну 18, 2010 9:37 pm

valnata написа:(пак голям китайски боклук). smiley23 Не рискувай с китайската евтиния. :ag:

Ееее ... ама ще им сринете икономиката сега вие :ag: :ag: ... ако не го използваш разумно и правилно и на НАСА производство да е пак ще се налага смяна на една седмица :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Яну 18, 2010 10:15 pm

Извинявай ама тука не мога да се съглася с тебе. :ab: Не от вчера имам аквариуми, и двата китайски боклука работиха точно по два-три дни. Какво значи разумно ползване? След като потопя нагревателя във водата, чакам около 15-20 минути и го включвам, но китайският на вторият ден отказа да топли. Водата падна с 4 градуса точно в аквариума в който чаках да се люпи хайвер. Ако не бях погледнал на време щеше да ми убие доста риби. Това е нов нагревател на два дни. Ползвах две различни марки(от евтините) и се убедих че са опасни. В големият ми аквариум ползвам нагревател на сера от година, и поддържа с точност зададената му температура. Има и защита от чупене(това важи за костенурките). Просто няма място за сравнение на марков и китайски нагревател. Хората се лъжат веднъж заради цената, но не повтарят. Аз повече такива боклуци не взимам. smiley23
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Яну 18, 2010 10:32 pm

Съгласна съм абсолютно с тебе :ax:
Ама моя е китайски и си работи вече 3-4 месеца безотказно icon_dontknow и си поддържа 30 градуса :ab: сега от хвалене ако го урочасам и се прецака ... вие ще сте виновни :ag: :ag: :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот valnata » Пон Яну 18, 2010 11:21 pm

Може да работи и две години. Преди две години в едно 40 литрово аквариумче имах китайски нагревател. Марката беше атман, и работи без отказ две години(после се скапа). Затова се подлъгах като си правих големият аквариум и сгреших. То се разбира кое е качествено като се пробва, и най-вече олеква ти джоба. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Zlati » Вто Яну 19, 2010 10:25 am

Да, и моите бяха Shark :D И между другото не са и толкова евтини - аз ги взимах по 16 лева. Като сложим, че съм си купувал досега 4, можете да сметнете колко ми е излезло [smile3537.gif] [smile3537.gif] [smile3537.gif]
Zlati
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с костенурки