Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Костенурката не се храни от известно време насам

Костенурката не се храни от известно време насам

Мнениеот Zlati » Съб Дек 04, 2010 6:48 pm

Здравейте отново!

Преди седмица писах тема относно костенурката ми, че е станала неактивна и седи само на дъното на терариума. Този проблем до голяма степен отшумя, защото сега е доста по-активна, излиза и да се пече на камъка. Всичко изглежда нормално, но...почти не се храни.
Давам и храна през 3-4 дена и въпреки това тя почти не яде. Преди малко изядем само 2-3 от изсушените скариди, така беше и преди няколко дни. Давам и пилепко месо, пробвах и с черен дроб - винаги ги е яла с удоволствие, но сега не иска и не хапва нищо.
Проблемът е, че се храни много слабо вече почти месец. Не знам какво да правя? Може би да и взема някакви витамини, да пробвам с друга храна или направо да я водя на ветеринар???
Моля за отговор!
Zlati
Животинче с въпрос

Re: Костенурката не се храни от известно време насам

Мнениеот gabrielabonbon » Съб Дек 04, 2010 7:01 pm

И аз имах костенурка-умря на 2 месеца. [mood_feelings_hurt.gif] Сменихме терариума с по-голям и спря да се храни.Корубката и/му омекна и умря. [mood_feelings_hurt.gif] Заведи го на ветеринар-на мен ми казаха (след като умаря.водихме кучето на вет и питахме),че има се бие инжекция с калций.Калциевите блокчета не вършат много,много работа.Заведи костенурчето на вет и не се чуди. :bs:
I'm not afraid of the dark. I'm afraid of what I'll find once I turn on the lights.
Аватар
gabrielabonbon
Пчела майка

Мнениеот Zlati » Съб Дек 04, 2010 9:31 pm

Да, явно ще трябва да се води на ветеринар - понеделник ще я заведа, ако никой не даде друга идея.
Zlati
Животинче с въпрос

Мнениеот Zlati » Вто Дек 07, 2010 9:30 pm

Заведох костенурката на ветеринар и той каза, че трябва да мине лечение с инжекции - антибиотик+витамин. Само че тя вече го минава това лечение миналата година и не мисля, че е нормално.
Днес и купих живи рибки и смятах, че ще ги веднага ще ги нападне да ги яде, но нищо подобно - изобщо не им обръща внимание...

Съвети? :ac:
Zlati
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Дек 07, 2010 10:36 pm

Ама какъв е проблема - отново :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Zlati » Вто Дек 07, 2010 11:22 pm

Какъвто и предишния - не се храни... Всичко друго е ОК, но почти не яде и това е вече няколко седмици. Иначе няма никакви други признаци, че нещо не и е добре.
Zlati
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 08, 2010 6:38 am

Живите рибки не са типична-нормална-стандартна храна за тези костенурки :ab:

Давайте им месо.
Филе от риба.
Червеи, които са стръв за риба.
Движещата плячка възбужда апетита им - ама все пак движеща се до степен да имат възможност да я хванат!!!

Охлюви - от водните обичат.

Тубифекс. Малки милиметрови червеи.

Я опитайте и да видиме.

С пинсета хващате парчето месо и с него докосвате устатат и. От яд ще ухапе пинсетата и така ще налапа месото :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Zlati » Сря Дек 08, 2010 10:38 am

Мерси много. Ще пробвам пак и дано да стане. Ако не, Ви я водя :)
Zlati
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с костенурки