Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Страхът при червенобузите костенурки

Страхът при червенобузите костенурки

Мнениеот tani » Сря Фев 06, 2008 4:04 pm

Здравейте,имам въпрос!Интересно ми е да разбера дали червенобузите костенурки са страхливи когато пораснат?Всмисъл че моите са малки и още ги е страх от мен-въпроса ми е този страх ще отмине ли с времето и годините или винаги си остават страхливи,или просто още са малки и не са свикнали с мен?Привързват ли се към собствениците с годините или си остават страхливи и своенравни завинаги?
tani

Re: страхът при червенобузите костенурки

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 06, 2008 4:19 pm

Аз съм забялязъл, че като са вече възрастни - след 5тата - 10тата ли не помня година са спокойни - шашкат се само от резки движения - силен шум и сътресения - иначе си остават винаги Агресивни - с удоволсвие ще ти хапнат пръстчето - имам белег от тестовете smilie8
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот tani » Сря Фев 06, 2008 4:22 pm

Преди да си взема тези 2 костенурчета,имах преди години пак 2 които станаха на 5 години и бяха много кротки и като малки и като големи и никога не са ме хапали :)а сегашните ми костенурки са направо луди толкова са плашливи че просто имам чувството че ше избият акварюма когато ме видят :)
tani

Мнениеот belqta666 » Нед Фев 24, 2008 1:28 am

Повечето малки костенурки са така с времето нещата ще се оправят :) И мойте минаха през този период :) иначе наистина си пази пръстите, мойте постоянно се опитват да ми го отхапят!!!!
belqta666
В стадото

Re: Страхът при червенобузите костенурки

Мнениеот Rali4ka_sladi4ka » Нед Яну 25, 2009 8:38 am

Ако им даваш храна, чистиш им аквариума и им се мяркаш редовно, тя ще те запомни и когато те види няма да изпитва страх, а ще знае че това е ръката която я храни.Прекарвай малко повече време с нея и няма да имаш ядове! :ay:
Everybody tells me that is so hard to make it..it's so hard to break it..it's no way to fake it....
Rali4ka_sladi4ka
В ятото

Мнениеот StR » Нед Яну 25, 2009 9:59 am

Rali4ka_sladi4ka написа:Прекарвай малко повече време с нея и няма да имаш ядове! :ay:

Че да ги стресира :ag: :ag:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот nii4eto@ » Чет Фев 19, 2009 11:19 pm

Пък моята е много малка ама незнам :icon_liplick: :ag: ... След като започна да яде и като отида да я погледам тя почва да плува и се приближава :bp: , а я имам само от 2 месеца , но като чуе шумът на пликчето , което държа храната или като ме види с нещо в ръката ( дори и да го ям ) започва да ме гледа жалничко все едно иска да и дам :ag:
nii4eto@
Животинче с въпрос

Мнениеот tali_kali » Съб Фев 21, 2009 2:27 pm

Аз пък моите ги научих да не ми хапят показалеца, но като им покажа палеца, се опитват да го хапят... :bp: Толкова са умни, че могат да различават пръстите.
tali_kali
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Фев 21, 2009 3:06 pm

:ap: :ap: :ap: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Я пробвай днеска с кутрето :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Костенурката ми се плаши много!

Мнениеот drago » Нед Мар 15, 2009 12:29 pm

Когато храня костенурката си или пък се доближа до акватерариума,тя веднага с бясна скорост се скрива...Какво означава това? icon_dontknow
Обичам животните!....Животните са като хората-Изкат внимание и грижи!
drago
Животинче с въпрос

Re: Костенурката ми се плаши много!

Мнениеот Georg » Пон Мар 16, 2009 1:51 am

drago написа:Когато храня костенурката си или пък се доближа до акватерариума,тя веднага с бясна скорост се скрива...Какво означава това? icon_dontknow

Това означава, че идва от голям развъдник, най-вероятно изкуствено блато (езеро), където не е свикнала да вижда хора (Така е и в началото с аквариумните рибки, развъдени и отглеждани в големи съдове. Като поживеят на тясно в аквариума - свикват.). След време ще се оправи. Зависи от подхода ти. Не трябва да се приближаваш рязко и шумно към нея. Когато започне да свързва появяването ти с храненето, ще изглежда питомна и няма да бяга.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Re: Костенурката ми се плаши много!

Мнениеот sexandviolence » Сря Авг 12, 2009 8:56 am

На мене ми донесоха костенурка преди пет дена тои е на 3 години и хората са го гледали в аквариум 20 на 30 без суша без нищо гол аквариум. Когато ми го донесоха беше много уплашен и постоянно планираше как да избяга.Оня ден му купих едно корито метър на 60 санта и му събрах камани от Дунава (измих ги с четка разбира се) и му взех и искуствени растения и филтър и сега го виждам колко е щаслив постоянно стои на струята от филтара плува напред назат толкова се радва на новия си дом че сега като отивам да го видя какво прави тои си показва главата и идва към мен......и чака някоя скаридка да му пусна. Много е любопитен и много жизнен вообще не се плаши вече :))
Единственото нещо , което няма край е човешката простотия!
sexandviolence
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с костенурки