Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпрос за костенурка

Въпрос за костенурка

Мнениеот Kameliya1 » Вто Апр 10, 2012 7:11 pm

Имам един въпрос.Аз имам 2 костенурки ,едната си е купих аз а другата ми е подариха,но двете са различни и със едната май имам проблем седи винаги на повърхноста неможе да потъне,дали е болна от нещо?Храня ги със риба месо но живея във чужбина и тук чета за калций и витамини на мен ми препоръчаха сухи витамини на гранули,а калций незнам от къде да купя. hsuh
Kameliya1
Животинче с въпрос

Re: Въпрос за костенурка

Мнениеот Blair_witch » Нед Апр 22, 2012 10:49 pm

чела съм, че при поглъщане на найлонче или някаква политиенова опаковка от костенурчето то няма да може повече да се потопи, а само ще плава на повърхността на водата. Дали се дължи на това или има и други варианти за проблема й трябва да се консултираш с лекар, поне да говориш с такъв. дано всичко е добре
Blair_witch
Животинче с въпрос

Мнениеот Мария Боева » Съб Апр 06, 2013 8:52 pm

Имам една сухоземна костенурка ,която ми я подариха , не знам пола й и колко е голяма.Смятам да я заведа на ветеринар за да разбера, но тя още спи зимен сън .Търсих на всякъде в интернет ,но пише само ,че се събужда напролет .Тя се е заровела в градината и когато се събуди ,може да избяга ,понеже аз не всеки ден излизам в градината .Някой може ли да ми каже кога се събуждат???
Аватар
Мария Боева
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Апр 07, 2013 7:09 am

Няма точна дата за събуждането им :ab: :ab: :ab:

Събуждането е свързано с покачването на температурата в "одеалото и" и самата температура загрява тялото и вътре в нея се стартират процесите на организма и - като: движение на кръвта - движение на стомашни сокове - ГЛАД и т н...... и се раздвижва да си търси храна ............
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с костенурки