Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Водна костенурка, която не иска да яде!

Водна костенурка, която не иска да яде!

Мнениеот siskaispaseto » Пет Апр 17, 2015 8:34 pm

Здравейте! Включвам се и аз понеже имам проблем!
миналото лято ми донесоха костенурка...винаги си е яла, поглъщала е лакомо месенце и други храни..обаче сега не знам какво и става...
постоянно спи..или спи или дреме,,едно от двете е...и то под лампата!!!! не е яла вече близо цяла седмица, ако не и седмица и малко.. водих я на лекар ветеринар, който каза че сме за др лекар понеже той не е бил по костенурките, но все пак и прегледа очите и каза, че са и здрави и не е авитаминова (липсата на вит.а) аз всеки ден си и слагам в водата витаминки..възможно ли е от климата от рязката смяна на времето да е сънлива и да не яде..или заради размножителен период, но предвид това че корубата й е 8см незнам дали не е малка и дали това за сезона важи за нея!!!от нослето й излизат мехурчета като е във водата...неще да плува...или плува сякаш я носи водата, сякаш се е отпуснала ..и хоп хайде пак нагоре под лампата и буквално стои там с дни..съхне напълно...потапя се за 2-3 мин. и пак горе..ужас...не знам какво да правя...дано не е някоя пневмония!!!ще полудея хора, казвам Ви!!!!! постоянно е с затворени очи под тази лампа...да не би да й е студено...което няма как да е възможно тъй като си има нагревател на 28 градуса настроен..и всичи др. екстри!? Много Ви моля ..някой който знае нещо...да каже..дали му се е случвало..поне до понеделник когато я заведа на др.лекар!!! Умолявам Ви! [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
siskaispaseto
Животинче с въпрос

Re: МНОГО МОЛЯ , ПОМОГНЕТЕ МИ!!! :(

Мнениеот zoomaniak » Съб Апр 18, 2015 7:05 am

Имаш ли нагревател във водата, който да държи поне 30 градуса температура във водата на водната костенурка.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с костенурки