Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Любимото костенурче е много зле!

Любимото костенурче е много зле!

Мнениеот katina » Чет Май 29, 2008 8:41 pm

Моля ви с цялото си сърце за помощ, нямам идеи какво да правя!
Започвам със задължителните отговори
1.От София съм, Лозенец
2. Пол не знам, взехме си 2 бебета червенобузи костенурчета в началото на март
3.Жилището им е преносима холандска клетка, достатъчно голяма и добре подредена
4.Имат си чисто островче, около 2 пръста дълбока вода, температурата е ок
5.Ядат гамагус и сера голди люспи за златни рибки с витамини
6.от месец март 2008

Преди да дойде пролетта бяха поизтинали и с 1-2 капане на Витамин А се оправиха. Обаче сега не знам какво става. Бяха почти еднакви, но 1 та е много по-нахална от самото начало и яде много повече, сега е двойно по-голяма от малкото. То не расте като нея, сега си клюма главата настрани и явно има възпаление. Няма сили - отслабва и зениците му са разширени, спи в мен, яде по малко, върти се в кръг като лудо-сякаш губи ориентация, клюма с глава настрани, трудно се потапя и плува. Обичам го много, искам да опитам всичко възможно, много е малко още. Капя му пак витамин А от вчера сутрин и вечер. Пишете ми мейл ако можете да помогнете. Имам малък син и се страхувам от зарази. Благодаря предварително!
katina
Животинче с въпрос

Re: Любимото костенурче е много зле!

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 29, 2008 8:50 pm

Прочетете това:

viewtopic.php?f=78&t=2732

Вземете мерки да придобиете знания за всичко около тези животни имате доста пропуски в отглеждането им.

Риска е СМЪРТ?
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 29, 2008 8:57 pm

Зарази няма? Освен ако детето не оближе костенурката или не си мие ръцете след като я пипа? Тоест зарази има навсякъде около нас? Ако ме разбрахте...спазвайте елементарна хигиена при досег с животно и всичко ще е на 6+ icon_wavey
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот katina » Чет Май 29, 2008 9:05 pm

Знам за калиев перманганат, който се използва при гъбични инфекции, но как да съм сигурна че няма да ги отровя? Звуча глупаво, но не сме безотговорни, благодаря за линка и информацията, и все пак конкретно какво да направя? Прочетох линка и се страхувам да предприема нещо. Кажете какво бихте направили на мое място?
katina
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 29, 2008 9:29 pm

Не можете да ги отровите???
Ако предозирате само можете да ги изгорите или ослепите?
Водата да е леко розова...леко. Бани за 3-5 минути....през 1 час...

Иначе го водете на доктор?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот katina » Чет Май 29, 2008 9:41 pm

Ще опитам утре, друго не ми остава. Нямам вяра на докторите за това. Въпреки че се страхувам. Ако това не е лекарството би ли навредило? А на "здравата" според мен, дали ще навреди,не съм сигурна, ще трябва и нея да потопя.
katina
Животинче с въпрос

Мнениеот katina » Чет Май 29, 2008 9:50 pm

Прочетох доста повече от колкото мислите или предполагате в отглеждането, какво пропускам?
Опитах всички видове храни които пишеше къде ли не, те ядат само тези 2 неща и голямата пасе зелении. Дала съм към 50 лева само за храни. Извеждат се редовно на слънце, имат си камъни за печене, водата се чисти през 2 дни. Много са малки и крехки..това е, имат си и калций - еликсир и капки за костенурки, капя по 1 капка във водата, защото са много малки.
Моите подозрения са, че малкото е мъжко, защото характерът му е напълно различен, а чух че те много трудно оживяват и са много крехки като организъм. Възможно ли е да е това?Почти винаги умирали.
Ох, благодаря, ако имате още нещо за мен, ...
katina
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 29, 2008 9:55 pm

katina написа:Ще опитам утре, друго не ми остава. Нямам вяра на докторите за това. Въпреки че се страхувам. Ако това не е лекарството би ли навредило? А на "здравата" според мен, дали ще навреди,не съм сигурна, ще трябва и нея да потопя.

1 не чакайте до утре - започнете баните още сега - отидете до денонощната аптека и т н...за перманганата?

2 това не е лекарство - това е дезифектант - да преборим гадните бактерии нападнали животното ви по ред причини...

3 разделете ги - леченията да са в отделен съд - докато няма подобрение да не живеят заедно???
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 29, 2008 10:00 pm

За храненето прочетете това:

viewtopic.php?f=91&t=1997

Ама внимателно и съсредоточено???
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 29, 2008 10:05 pm

за минерали и калции вижте тук:

http://shop.zoomania.org/component/page ... Itemid,32/
и

Калции; витамините и минералите - ВИНАГИ СЕ ДАВАТ СЪС ХРАНАТА не във водата - много зоомагазини ви информират погрешно........

Ето ви още инфо:

Излъчва слънчева дневна светлина светлина с повишено излъчване в ултравиолетовия спектър подходящ за влечуги.

Пълния спектър на дневната светлина плюс 30% UV-A and 4% UV-B

Жизнено необходим за влечуги и други терариумни животни за синтеза на вит. D3

Спомага за асимилация на калция, осигурява правилно формиране на скелета и предотвратява омекване и деформации на костите.

Усилва и подчертава естествените цветове на животните.

За да заместите естествената светлина вие трябва да осигурите изкуствена светлина с топъл ярък цвят. Освен това голяма част от терариумните обитатели се нуждаят от по голямо количество на UV лъчите.

За животни нуждаещи се от повече топлина осигурете допълнителна инфрачервена светлина. Преди да закупите отоплителната крушка осведомете се за минималното растояние за инсталиране на лампата. Обезопасете и не допускайте влечугите близо до осветителните тела.

Осигурете таймер за осветлението. Животните са привикнали към един денонощен ритъм, който в тропиците е около 12 часа светлина и 12 часа мрак.

Използвайте топлоотделяща лампа за отопление в аква-терариума. Включвайте я на къси периоди и внимавайте да не причини изгаряния на животните. Не ви препоръчваме да използвате аквариумни нагреватели за отопление. Водните костенурки, често са много силни и могат да повредят нагревателя.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 29, 2008 10:07 pm

вашите нинджи са ей таквиз дребни нали:

Изображение
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Чет Май 29, 2008 10:12 pm

katina написа:Прочетох доста повече от колкото мислите или предполагате в отглеждането, какво пропускам?

не става само с четене - требе и мислене и дъвкане на информацията която ви е минала през мозъка

Опитах всички видове храни които пишеше къде ли не, те ядат само тези 2 неща и голямата пасе зелении. Дала съм към 50 лева само за храни.

основната им храна е месо - грешно сте информирана

Извеждат се редовно на слънце, имат си камъни за печене, водата се чисти през 2 дни.

това е добре - но мислете за зимата вече

Много са малки и крехки..това е, имат си и калций - еликсир и капки за костенурки, капя по 1 капка във водата, защото са много малки.

във водата нищо няма ефект - грешно са ви информирали

Моите подозрения са, че малкото е мъжко, защото характерът му е напълно различен, а чух че те много трудно оживяват и са много крехки като организъм. Възможно ли е да е това?Почти винаги умирали.

не можете да познаете пола им / трудно оживяват заради причини в хората / да много умират - аз заради това никога не съм взимал и препоръчвал малки костенурчета - но пак можете да се справите - само мислете

Ох, благодаря, ако имате още нещо за мен, ...
уморен съм отивам да вечерям

zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот katina » Чет Май 29, 2008 10:17 pm

Да такива са като тия миньони. Ще опитам тази вечер разтвора въпреки че вече спят. Чета за храната ако има нещо ще си допълня.
Благодаря.
katina
Животинче с въпрос

Мнениеот krizzia » Пет Май 30, 2008 12:48 am

Колко им е голям акватерариума?Според мен 2 пръста вода са малко за тях.Дълбочината на водата трябва да е поне 2 пъти ширината на корубата им.Колко градуса е водата им?
Да варваш в свърхестественият извор на злото не е задължително.Хората сами по себе се са способни на всякакви злини.
krizzia
Животинче с въпрос

Клцият?

Мнениеот mimi » Пет Май 30, 2008 12:57 am

В магазините се продава калций. Казаха ми да го сложа във водата да й добавял твърдост а те сами щели да си хапнат при нужда. Правилно ли са ми казали?
mimi
В стадото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Май 30, 2008 2:24 am

icon_wavey Не са Ви казали правилно. Костенурчето трябва да го погълне, да сте сигурни, че е яло от него. Ние го стриваме на прах и гослагаме към храната. :ap:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Пет Май 30, 2008 2:29 am

Елексира също го капваме върху месото. [eat.gif]
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот mimi » Пет Май 30, 2008 10:44 am

Благодаря :)
mimi
В стадото

Мнениеот katina » Пет Май 30, 2008 7:54 pm

На еликсира пише да не се надвишава 1 капка на 100 гр.телесна маса. Как тогава да се капне в хапките на такива миньони и да се дозира правилно?
Между другото благодаря още веднъж на зооманиак, снощи им направих по 2 бани и днес продължавам, ще видим..
katina
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 30, 2008 7:55 pm

За кой елексир приказваме:
- снимка
- име
- марка
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот katina » Пет Май 30, 2008 8:06 pm

SP_A0202.jpg
katina
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 30, 2008 8:09 pm

Каква реакция :ag:
Така - да се пребориме за още една благодарност :ag:

Зимате месото - и бръснарско ножче и правите кайма - ама яко ситнене требе - капвате 2 капки - омачквате яко и стойностно - хващате едната костенурка и слагате в чиния с прибори каймата пред нея (шега) просто в отделен съд - може и тенджера да види и усети храната и дайте на порции :bp:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот katina » Пет Май 30, 2008 8:14 pm

А и щом сме на тема снимки, ето ги колко са различни, като ги взехме бяха еднакви
SP_A0204.jpg
SP_A0204.jpg
katina
Животинче с въпрос

Мнениеот katina » Пет Май 30, 2008 8:20 pm

опитвах с рибено месо, цаца и т.н. микроскопични парченца - НЕ!
Не мога за изредя всичко което тези 2 месеца опитвах, едвам склониха на Голди, тя е с много вит Д3 А и всякакви други. Откакто са зле искат дори само нея не и гамагус и сера рафи р гранули, и една много скъпа сера рептил, само едно и също. Ни жълтък, ни дроб, нищо, а, от време на време пресни кълнове люцерна.
Малкото не се ориентира и не може да захапе а иначе е гладно.
Витамин А капките по колко често се слагат?
katina
Животинче с въпрос

Мнениеот katina » Пет Май 30, 2008 8:22 pm

За благодарностите, какво пиеш зооманиак :ay:
katina
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 30, 2008 8:31 pm

katina написа:опитвах с рибено месо, цаца и т.н. микроскопични парченца - НЕ!
Не мога за изредя всичко което тези 2 месеца опитвах, едвам склониха на Голди, тя е с много вит Д3 А и всякакви други. Откакто са зле искат дори само нея не и гамагус и сера рафи р гранули, и една много скъпа сера рептил, само едно и също. Ни жълтък, ни дроб, нищо, а, от време на време пресни кълнове люцерна.
Малкото не се ориентира и не може да захапе а иначе е гладно.
Витамин А капките по колко често се слагат?

Хъъъъм има нещо друго тогава - но не мога да преценя през мрежата така.....
Има подход и чрез слагане на жива храна - тубифекс - едра артемия - циклопс - ама не знам дали ще се доберете вие до този вид храна......
Срещал съм костенурки дет не хапват месо - а нагъват спанак - кви ли не съм срещал - но никоя не устоява на живата храна - мръдкащата се.

Има вероятност вашето болното да е в стрес и да е още зле и да не може да взима правилни хранителни решения....но щом се опитва да яде значи нещата са добре....

Сложете го в малък съд - така да се каже храната да му е под носа.......сложете го с водата от старото му жилище - сложете месото - водата нека да е едва 5мм слой - дайте му спокойствое - махнете се от стаята ако трябва - да не се шашка - да е на спокойствое 1 час - насаме с храната - и май требе като се върнете да я няма храната.......

капките давайте на ден в две хранения - 3 дни в седмицата....докато укрепне....

дайте обща снимка - план на жилището

като пиша тук не пия :ag: :ag: :ag: че съм админ и става лошо :ag: :ag: :ag:

иначе пия всичко :az: до сега кафе :ag: :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Пет Май 30, 2008 8:34 pm

Купете му - им щурци - дребни - по 0.15-25ст са - и им ги дайте - ще съм изненадан ако не се счупят от ядене - 10-15броя....

трябва да знаят че има и друга храна - еднообразното хранене при животните е бавен убиец....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sl1ck3r » Съб Май 31, 2008 12:14 am

Съжалявам, че се намесвам така грубо не по темата. Тези щурци къде могат да се купят? В зоомагазин ли? Или в някакви рибарски ?
sl1ck3r
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 31, 2008 12:20 am

sl1ck3r написа:Съжалявам, че се намесвам така грубо не по темата. Тези щурци къде могат да се купят? В зоомагазин ли? Или в някакви рибарски ?

Не знам от къде си.
В не всички има щурци.
Но като каза рибарски :ag: там има интересни живи примамки - червеи; разни рибки; и други гадинки :ag: - всичкото това е полезна храна - не е основната но е полезна....
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mimi » Съб Май 31, 2008 10:26 am

Аз взех от един магазин за рибки и стръв червйчета мънички,мн тънки, плетат се заено на топка, нз каква порода са..., но забелязах че костенурката изака един червй и той още се движеше, в смисъл мърдаше, беше си жив :ai: това означава ли че не трябва да им давам червеи?
mimi
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 31, 2008 1:59 pm

mimi написа:Аз взех от един магазин за рибки и стръв червйчета мънички,мн тънки, плетат се заено на топка, нз каква порода са..., но забелязах че костенурката изака един червй и той още се движеше, в смисъл мърдаше, беше си жив :ai: това означава ли че не трябва да им давам червеи?

Това е Тубифекс.
Но ако си 100% сигурна че е изакала червей то той не е от тея дето им даваш за храна - 100% е ГЛИСТ :ag: :ag: :ag: :ag:
Спокос костенурките и много други животни страдат от паразити - отидете на лекар :ag: :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Май 31, 2008 2:43 pm

[eat.gif] Мога ли да ги "почерпя" с нещо профилактично преди да съм сигурна, че имат глисти? Не понасям мисълта за червеи!!!! :at:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 31, 2008 4:34 pm

drebcho i glamcho написа:[eat.gif] Мога ли да ги "почерпя" с нещо профилактично преди да съм сигурна, че имат глисти? Не понасям мисълта за червеи!!!! :at:

Да можете. Рецептите ги има в ресторант с името "Вет-кабинет"
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mimi » Съб Май 31, 2008 5:00 pm

Неее червеите ми ги набоде с една вилица и ми ги даде в пликче видях че храни рибите и костенурките с тези червей. Надали са глисти а и с червени живеят във вода аз все още ги пазя в кофичка под мифката на течаща вода. От рибата акитата са им чисто бели и нищо не шава в тях. Ако все пак имат глисти само по акото ли се разбира? А могат ли от червейте да се заразяат с глисти? или по точно от каква храна могат да се заразят с глисти. Аз ги имам от 23 май и досега съм им давала само тези червейчета печено месо и сурова копърка нищо друго
mimi
В стадото

Мнениеот krizzia » Съб Май 31, 2008 5:08 pm

Щом ги имаш от толкова скоро е много вероятно вече да са били с паразити,когато си ги купила.

Глисти.
Топлата вода стимулира перисталтиката, обикновено при това костенурката се изхожда и нейните екстременти могът да бъдът проверени за глисти. Ако забележите такива, потърсете помощ от лекар, тъй като лечението с лекарствени препрати не винаги е безопасно за животното. Много е важно преди самото лечение да се изясни какви глисти има вашата костенурка, за да се избере съответния препарат в нобходимата доза.
Срещу някои глисти помагат и морковите, които се дават в течение на няколко дни. Моркова се рендосва и се дава на костенурката без никакви добавки. В продължение на 5 дневен лечебен курс животното не получава никаква друга храна и екскрементите му се проверяват всеки път. Ако това лечение не помага потърсете ветеринарен лекар.
Да варваш в свърхестественият извор на злото не е задължително.Хората сами по себе се са способни на всякакви злини.
krizzia
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 31, 2008 5:15 pm

mimi написа:Неее червеите ми ги набоде с една вилица и ми ги даде в пликче видях че храни рибите и костенурките с тези червей. Надали са глисти а и с червени живеят във вода аз все още ги пазя в кофичка под мифката на течаща вода. От рибата акитата са им чисто бели и нищо не шава в тях. Ако все пак имат глисти само по акото ли се разбира? А могат ли от червейте да се заразяат с глисти? или по точно от каква храна могат да се заразят с глисти. Аз ги имам от 23 май и досега съм им давала само тези червейчета печено месо и сурова копърка нищо друго

Спрете печеното месо - глупост е.
Казвам ви онези червейчета са Тубифекс - щом нищо не шава в акитата им не се шашкайте....
С глисти само от месо...ама е рядкост?
Само по акото се разбира???
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот krizzia » Съб Май 31, 2008 5:18 pm

katina написа:Моля ви с цялото си сърце за помощ, нямам идеи какво да правя!
Започвам със задължителните отговори
1.От София съм, Лозенец
2. Пол не знам, взехме си 2 бебета червенобузи костенурчета в началото на март
3.Жилището им е преносима холандска клетка, достатъчно голяма и добре подредена
5.Ядат гамагус и сера голди люспи за златни рибки с витамини
6.от месец март 2008

Преди да дойде пролетта бяха поизтинали и с 1-2 капане на Витамин А се оправиха. Обаче сега не знам какво става. Бяха почти еднакви, но 1 та е много по-нахална от самото начало и яде много повече, сега е двойно по-голяма от малкото. То не расте като нея, сега си клюма главата настрани и явно има възпаление. Няма сили - отслабва и зениците му са разширени, спи в мен, яде по малко, върти се в кръг като лудо-сякаш губи ориентация, клюма с глава настрани, трудно се потапя и плува. Обичам го много, искам да опитам всичко възможно, много е малко още. Капя му пак витамин А от вчера сутрин и вечер. Пишете ми мейл ако можете да помогнете. Имам малък син и се страхувам от зарази. Благодаря предварително!

Когато костенурките се гмуркат трудно или остават да лежат на повърхността на водата,най-честата причина за това е инфекция на дихателните пътища предизвикана от вдишването на студен въздух.Освен това,костенурките почти не могат да се задържат под водата,а от устата им излиза слуз.При това положение температурата на водата трябва да се повиши,същото се отнася и за влажността и температурата на въздуха.Препоръчва се на болната костенурка да се направят инхалации с помощта на пара при температура от 35 - 40 градуса на топлата вода.

Източник: книгата "Червенобуза Водна Костенурка" от Владимир Йонев
krizzia
Животинче с въпрос

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Май 31, 2008 6:07 pm

zoomaniak написа:
drebcho i glamcho написа:[eat.gif] Мога ли да ги "почерпя" с нещо профилактично преди да съм сигурна, че имат глисти? Не понасям мисълта за червеи!!!! :at:

Да можете. Рецептите ги има в ресторант с името "Вет-кабинет"

:bf: :ag: :ag: :ag: ООООО, много скоро ще го посетим ние този ресторант!! :ap: :ap:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот mimi » Съб Май 31, 2008 7:49 pm

А от този тубифекс-червей могат ли да се пренасят някакви зарази по костенурките?
mimi
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Съб Май 31, 2008 7:55 pm

mimi написа:А от този тубифекс-червей могат ли да се пренасят някакви зарази по костенурките?

Божа работа...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот malkoTo_Kiki » Сря Юни 04, 2008 6:58 pm

Моята костенурка я храня с сушени скариди.От Зоомагазина тва само ми предложиха :ajaaski: :bu: не стават ли? А калций от там ли да си взема или..? Дайте ми полезни съвети за начинаещи :ajaaski: hsuh
malkoTo_Kiki
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 04, 2008 7:26 pm

Четете по темите. И ползвайте търсачката на форума - за всичко е писано - правете си изводи?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот malkoTo_Kiki » Сря Юни 04, 2008 7:41 pm

:ajaaski: имам нужда от съвет...Идеи за аквариума.Тя е още малка и от скоро сме заедно :ba: [friendship.gif] Имаме и проблем с черупката(умекна нещо) hsuh
malkoTo_Kiki
Животинче с въпрос

Мнениеот _KaTeNcEtO_ » Сря Юни 04, 2008 9:44 pm

Ето идеи за аквариум viewtopic.php?f=91&t=3181
Да помагаш значи емоция, труд, болка , сълзи , безсъние, непосилна умора,време, енергия ... Да помагаш означава да обичаш , да раздаваш любов, да даваш по една частичка от сърцето си на всяко животинче . ..
http://www.db-tierhilfe.de/index.php
Аватар
_KaTeNcEtO_
Пчела майка

Мнениеот katina » Вто Юни 24, 2008 10:29 pm

Здравейте, пак се включвам и пак за малкото костенурче.
Добавих месо, което малкото яде охотно, но се появи нов симптом, кашлица или нещо подобно - отваря уста и не може да диша и трудно вдъхва въздух, а плува в кръг като лудо. Явно е че е настинка на дробовете, която до колкото разбирам се лекува с витамин А и слънце, което правя - капя витамин А 1 дневно в очите и правя инхалации с мащерка 1 дневно от които се подобрява. Лечимо ли е изобщо? Ще се справим ли с това?
не иска да яде дроб, рибешко месо, само свинско и кайма, не иска и зелени треволяци а другата яде всичко. Яде само месо сурово и Сера голди която е с витамини уж.
До колко горещо могат да понавят, студ ли им е или жега???
katina
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с костенурки