Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Болна костенурка - афти?

Болна костенурка - афти?

Мнениеот tpc » Съб Юни 07, 2008 4:35 am

Имам 2 костенурки - мъжка и женска на около 10 години, но при мъжката се появи следният проблем - от известно време забелязах, че все по - трудно поглъща храната. Преди две седмици забелязах, че почти не си отваря устата - опитва се да яде, но не може. Също така забелязах,че докато спи, се отделя секрет от носа й. В един зоомагазин ми казаха, че ако й сложа някакво зъболекарско лекарство (има специфична миризма - усеща се във всеки зъболекарси кабинет, много цапа, с червеникаво - кафяв цфят) в устата веднага ще се оправи. С голям зор успях да я накарам да си отвори устата и я намазах, стараейки се да не я нараня. Ефект нямаше. След 4 дена повторих процедурата, но ефект пак нямаше. Ясно е, че сам не мога да се справя. Костенурките са в гр. Стара Загора.
Смея да твърдя, че условията, в които живеят са сравнително добри. Бихте ли могли да ми кажете нещо за болеста и да ме насочите към добър ветеринар?
Предварително Ви Благодаря!
tpc
Животинче с въпрос

Re: Болна костенурка - афти?

Мнениеот zoomaniak » Съб Юни 07, 2008 7:28 am

Две седмици чакате чудо за да ви се оправи костенурката, без да я водите на лекар.
И не знаете кой лекар разбира от костенурки.
Странен свят.

Четете и мислете:
viewtopic.php?f=78&t=2732

Пишете ЛБ на тази дама:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=100447

Тя познава докторите?
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Съб Юни 07, 2008 11:54 am

Болестта се казва стоматит, но това няма да ти помогне, защото причините за заболяването и съответно леченията са много. Трябва си подробен преглед. Самите афти можеш да мажеш с Браунол, но не веднъж на 4 дни а всеки ден и след това костенурката да седи поне час на сухо.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот krizzia » Нед Юни 08, 2008 4:29 am

Мога да ти препоръчам добър ветеринар в Стара Загора,който разбира от костенурки.Доктор Стоян Баджаков в клиника Canina,намира се на ул. Цар Калоян №4.
Да варваш в свърхестественият извор на злото не е задължително.Хората сами по себе се са способни на всякакви злини.
krizzia
Животинче с въпрос

Мнениеот tpc » Нед Юни 08, 2008 11:51 am

krizzia написа:Мога да ти препоръчам добър ветеринар в Стара Загора,който разбира от костенурки.Доктор Стоян Баджаков в клиника Canina,намира се на ул. Цар Калоян №4.

Много Благодаря!
tpc
Животинче с въпрос

Мнениеот tpc » Вто Юни 10, 2008 11:21 pm

Здравейте! Вчера занесох костенурката Изображение (тази във водата) в клиника Canina, за която ме посъветвахте. Там тя беше прегледана от лекарката и беше установено, че е болна от стоматит. Би й две инжекции - първата беше антибиотик против инфекции, а втората беше с някакви витамини. Каза ми, да опитам да я нахраня до 2 дена и ако до 4 дена няма промяна да я занеса отново. Засега не виждам никаква промяна в състоянието й. Само спи. От устата и от носа й от време на време излиза някаква слуз.
ИзображениеЗабелязвам, че трудно си отваря едното око. Може би залепва от слузта, за която споменах. Също е много неактивна и трудно се буди.
tpc
Животинче с въпрос

Мнениеот tpc » Сря Юни 11, 2008 1:25 pm

Можете да заключите темата. Костенурката почина преди половин час. Благодаря на всички за помощта!
tpc
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 11, 2008 1:28 pm

Съжалявам?
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Проблеми с костенурки