Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Проблем с Вълнисти папагалчета

Проблем с Вълнисти папагалчета

Мнениеот LordoftheDark » Пет Юни 29, 2007 5:34 pm

Здравейте, попаднах на вашия форум от google и искрено се надявам обслужващия тази част от форума или изобщо някой който да знае да може да ми помогне... От известно време гледам двойка вълнисти папагалчета, но днес забелязах че и двете са започнали много активно да се чешат в областа на врата и главата както и по цялото тяло. Сигурен съм, че този проблем се е пояил днес, защото животните са ми от скоро и им обръщам доста внимание... сигурен съм че щях да забележа ако го имаха от по-рано. На какво може да се дължи това? Моето предположение е че става въпрос за някакви паразити, но честно да си кажа и идея си нямам от паразитите по птици и как да се справям с тях. Ще ви бъда безкрайно благодарен за всякаква информация която може да ми бъде полезна по случая...
LordoftheDark
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Юни 29, 2007 9:13 pm

Да не би просто да обръщат повече внимание на перата си!
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот LordoftheDark » Пет Юни 29, 2007 9:41 pm

СЪмнявам се да е това защото поведението им ми се струва различно. Виждал съм ги как си подреждат перата, но това което правят си мяза точно реакция към някакъв дразнител. Ако трябва да употребя по тривиална дума бих го означил като "драпане" :D А и днес в един момент и двете животинки много активно се чешеха и сякаш се опитваха да изтръскат нещо от себе си...
LordoftheDark
Животинче с въпрос

Мнениеот trenertg » Съб Юни 30, 2007 11:09 am

LordoftheDark написа:СЪмнявам се да е това защото поведението им ми се струва различно. Виждал съм ги как си подреждат перата, но това което правят си мяза точно реакция към някакъв дразнител. Ако трябва да употребя по тривиална дума бих го означил като "драпане" :D А и днес в един момент и двете животинки много активно се чешеха и сякаш се опитваха да изтръскат нещо от себе си...

здравей , вземи фронтлайн спрей и капни по една капка под всяко крило и една точно на вратлето отгоре - може да си сигурен, че фронтлайна е безопесен за тях , има и специални спреьове за птици , но от моя опит това е най добро изпробвано е
http://trenertg.dir.bg
http://best-friend-vetclinik.dir.bg/

Fortes Fortuna adjuvat - Съдбата помага на смелите - Юлий Цезар
trenertg
Животинче с въпрос

Мнениеот LordoftheDark » Съб Юни 30, 2007 7:49 pm

Хммм... а какво представлява точно този спрей? "Фронтлайн" това името ли му е или е някакъв вид спрей? Откъде бих могъл да си го набавя?
Иначе много благодаря за бързото отзоваване! :)
LordoftheDark
Животинче с въпрос

Мнениеот Aquila » Нед Юли 01, 2007 7:30 am

Това е противопаразитен спрей за кучета и котки на BAYER. Продава се естествено във ветеринарните аптеки и по-големите зоомагазини, откъде другаде мислиш, че можеш да го намериш :?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот hyla » Съб Дек 22, 2007 1:29 pm

Проблем с Корела:
http://pmgmontana.com/zoology/viewtopic.php?t=1992

Давайте идеи ...
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Назад към Проблеми с птици