Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Имам ужасен проблем с моята корела

Имам ужасен проблем с моята корела

Мнениеот bubetodve » Нед Сеп 21, 2008 11:13 am

Имам ужасен проблем с моята корела....
Снощи и нямаше нищо, обаче тази сутрин, ставам, правя си кафе и отивам да му кажа добро утро.... и Чочко го заварих заклещен между решетката и хранилката с надолу главата... веднага хвърлих и кафе и всичко и бръкнах да го извадя от там.... Обаче като оставих на земята и той не можеше да си стои на крачетата?!?!?!?!?! След известно време от около 5-10 минутки вече го бях оставила на масата в столовата и вече беше малко по-стабилен?!?!?!?!? Много е отпаднал и цвърка много тихичко... изглежда някак си вдървен?!? Сега моя приятел е залетял с колата към младост, където има денонощен ветеринарен кабинет! Въпроса ми е на вас случвало ли ви се е ? И моля да ми разкажете как да постъпя... малко се съмнявам, че онзи кабинет ще помогне де... но ве пак имам надежда... дайте някакво съветче...
Аватар
bubetodve
В глутницата

Re: Имам ужасен проблем с моята корела

Мнениеот bubetodve » Нед Сеп 21, 2008 4:46 pm

Моя приятел заведе Чочко на ветеринар и са му казали, че хванал настинка, предписали са му антибоитик - 3мл. за 14лв. Дано да помогне.... Казали са също да го държим на топло... аз четох в някакъв форум, че могат да стоят в неотоплена стая... Както и да е... ще спазваме казаното от лекарката :) И все пак ако някой има подобен проблем нека ми пише icon_bawling
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Нед Сеп 21, 2008 4:51 pm

Дигнете си нивото на знания :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bubetodve » Нед Сеп 21, 2008 5:02 pm

Еми имам папагала от точно 15 дни... през тези дни не съм спряла да чета за всички видове папагали и всичко свързано с тях, най-вече разбира се чета за корелата! Но честно си казвам, че не помня къде го четох това...
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот bubetodve » Нед Сеп 21, 2008 6:59 pm

Папагалчето ми умря туко що... можете да изтриете темата icon_bawling icon_bawling icon_bawling
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Нед Сеп 21, 2008 7:01 pm

[mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот sasin » Пон Сеп 22, 2008 1:31 pm

О съжалявам! Колко нелепо да се заклещи така душичката, кой знае колко време надолу с главата, кой ли би могъл да издържи.. Това е много притеснително, как би могъл човек да предположи.. Сигурно и стреса си е казал думата.. Ужасно тъжно е като се случи така..
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Пон Сеп 22, 2008 1:38 pm

[mood_feelings_hurt.gif] Наистина много тъжно.Безсилието ,че не може вече нищо да се направи е много мъчително.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bubetodve » Пон Сеп 22, 2008 2:47 pm

Той беше някак си все едно не може да си движи никакви крайници... наистина беше ужасна гледка! Беше като вдървено папагалче.... постоянно му клюмаше главичката и падаше настрани... много тъжно icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling ...
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот AdincetO » Сря Апр 15, 2009 8:18 pm

Много Ви съжелявам.... icon_bawling Вие не сте виновна, нека спомените топлят душата Ви, /за/винаги [mood_feelings_hurt.gif]
AdincetO
В пасажа

Мнениеот bubetodve » Пет Юни 05, 2009 12:31 pm

Ади, благодаря.
Дори не успях поне малко да го социализирам.... тъжно ми е... все още ми е тъжно като се сетя. Живот!
Аватар
bubetodve
В глутницата

Мнениеот PoLeNcEtO » Съб Юли 18, 2009 2:01 pm

Едно от малките на моите корели-Моли,почина по подобен начин.Беше паднало на пода на клетката и майката и бащата не викат и на сутринта мама и тати ми казаха,че е паднало.На другият ден по обед връщам се аз и гледам баща ми сложил клетката на масата в кухнята и ми каза: "Твойта Моли е умряла!" Аз се разплаках и заминах в стаята ми... icon_bawling :ajaaski: icon_bawling
Аватар
PoLeNcEtO
В ятото

Мнениеот parfuna » Вто Авг 18, 2009 10:20 pm

аз съм имал също проблем с ... умиране на папагал [mood_feelings_hurt.gif] имах вълнист папагал и като го пуснах в стаята и тогава имах куче и кучето ми бутна вратата и влезна в стаята и папагала беше на пода и кучето захапа целият папагал icon_bawling и започна да го дъвче и аз бутах кучето и го спрях но 2 мин след това вълнистият ми папагал умря icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling
parfuna

Мнениеот korela manqk » Сря Сеп 16, 2009 5:53 pm

много, наистина много съжалявам за ваште папагалчета, пожелавам на никого да не му се случва защото знам какво е, имал съм птичка която почина, и дори незнам защо...,но се опитах да преодолея всичко и успях вече имам нов папагал (корела) и преодолях мъката направете го и вие !
korela manqk
Животинче с въпрос

Мнениеот Надето » Пон Юли 19, 2010 3:00 pm

При мен стана почти същото като при парфуна...бях оставила папагала на терасата и отидох на кафе с приятелки...не беше много късно...към 8 някъде ... тъкмо се беше стъмнило и аз се прибирам...нашите ги нямаше...аз отидох на терасата да прибера папагала и видях, че тавата отдолу на клетката е паднала..папагала го няма в клетката и наоколо има само пера и кръв... icon_bawling icon_bawling icon_bawling ... предполагам че е една котка, която се беше научила да се качва на терасата ни fing23
Изображение
Аватар
Надето
Животинче с въпрос

Мнениеот CrimSon_CheRry » Пон Юли 19, 2010 4:36 pm

Много тъжно [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] и при мен така стана ... после се рових цял ден из интернет и намерих някякъв вирус от който може да умре за 24 часа или нещо такова беше :ac:
''...but you’ll always be my hero even though you’ve lost your mind..''
http://vbox7.com/play:3e49c934#commentTop
CrimSon_CheRry
В стадото

Назад към Проблеми с птици