Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Деформиран клюн

Деформиран клюн

Мнениеот МимСиТу » Сря Юли 08, 2009 4:07 pm

Здравейте! Случайно попаднах тук, търсейке информация за пернатото си мъниче :ba: Проблемът е следния: Папагалът ми е на около 7 месеца, гледам го в клетка - тип къщичка, не е много голяма.. и го храня със смеска, защото не смее да се доближи до нищо друго - било то плод, или зеленчук. Още откакто ми го подариха му е деформиран клюна - стана прекалено дълъг и дори отстрани се отчупи част от него. Преди няколко часа го заведох на ветеринар, тъй като забелязах, че се храни все по-трудно и явно дължината на клюна му пречи. Там му го подрязаха и ми казаха, че по рождение клюнът му е много мек и ронлив, и че трябва да му слагам Витамин А във водата. Въпросът ми е дали има някаква опасност да не оцелее и дали (в случай, че някой друг е имал същия проблем) ще се оправи, или ще се налага периодично да го водя да му го подрязват?
Благодаря! :ba:
..heal the world.. make it a better place.. for you and for me.. and the entire human race..
МимСиТу
Животинче с въпрос

Re: Деформиран клюн

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 08, 2009 4:51 pm

Периодично ако не се подобрява от витаминозната хранителна диета ще го водите за подрязване. Тоест качествена храна и това е. Качествено развъждане и това е.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Сря Юли 08, 2009 8:28 pm

Или птича краста /кнемидокоптоза/ - това се лекува.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот МимСиТу » Сря Юли 08, 2009 9:12 pm

Да, но още откакто ми подариха птичката, малко по малко се появи този проблем.. с течение на развитието и. В клиниката ми казаха, че щом още от малко има този проблем, значи че просто има вроден дефект. [524.gif] :be: :bw: :bh: [524.gif] Какво да правя?
..heal the world.. make it a better place.. for you and for me.. and the entire human race..
МимСиТу
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 08, 2009 10:17 pm

МимСиТу написа:Какво да правя?

Еми грижиш се за него icon_dontknow водиш го по доктори. И като отиде в рая си купуваш ПО ВНИМАТЕЛНО животни???
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот МимСиТу » Сря Юли 08, 2009 11:46 pm

Приятелят ми ми го подари за Коледа.. и каквото и да му има, стига аз да мога да помогна (и разбира се лекарите), ще го направя.. гледам папагали от 9-годишна.. сега съм на 18.. и обичам страшно много тези животинки :ba: ..просто не смятам, че трябва по-внимателно да избирам птичките си.. каквото е - такова.Важното е че си го обичам! :ba:

П.С.По-добре заключи темата, отколкото да отправяш критики към мен..

И все пак благодаря че някой откликна. :bs:
МимСиТу
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Чет Юли 09, 2009 6:15 am

МимСиТу написа:В клиниката ми казаха, че щом още от малко има този проблем, значи че просто има вроден дефект.

Не критикувам никой.
Само съветвам.
Защото:

- животни с дефекти не трябва да се купуват
- животни с дефекти не трябва да се ПРОДАВАТ ОТ НИКОЙ, който ги развъжда
- всеки стопанин трябва да знае какво значи и как изглежда добре развито и здраво животно и как да различи болното и с дефекти животно от здравото...и да не го купува?

- и т н....

Само съветвам!!!!!

Просто нещата в България са голо вода около продаването на животните и развъждането им.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот МимСиТу » Чет Юли 09, 2009 12:48 pm

То в България проблемът е не само, че никои не гледа кво продава, само и само да вземе парите.. ами и че често се случва в зоомагазините да работят некомпетентни хора.. [dontuu.gif] така че.. ще си се гледаме и ще следя дали се храни.. друго не мога да направя :ba:
МимСиТу
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Чет Юли 09, 2009 12:52 pm

Можеш само още едно-периодично ходене до чичо вет!Иначе това с зоо магазините и техните продавачи е истина,жалката истина!
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот МимСиТу » Чет Юли 09, 2009 12:56 pm

4o4incety написа:Можеш само още едно-периодично ходене до чичо вет!

Разбира се, воденето на вет явно ще бъде задължително, в случай че не се промени нещо като му взема витаминки за водата.. icon_dontknow :ba:
МимСиТу
Животинче с въпрос

Назад към Проблеми с птици